İzmir Bornova Ali Osman Gökcan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ali Osman Gökcan

bornova, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Temel Bilgisayar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ali Osman Gökcan, İZMİR BORNOVA ve civarında hizmet vermekte olup 07.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1851 kurs/özel ders verenden 414 . sıradadır. Başta Temel Bilgisayar olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ali Osman Gökcan, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Elektronik-Bilgisayar öğretmeni, ayrıca sistem mühendisiyim... Profesyonel ve sistemli bir şekilde bilgisayar eğitimi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.

Verebileceğim eğitimler:
1- Windows 7 / 8 / 10 Eğitimi
2- Yazılım Kurulum ve Yönetimi
3- Windows Server 2003 / 2008
4- Temel Network Eğitimi
5- İleri seviye Network Eğitimi
6- Photoshop CS5 / CS6


Temel Bilgisayar Nedir?

Bilgisayar, kendisine verilen bilgilerle, istenilen problemi çözmek amacıyla; verilen bu bilgiler üzerinde işlemler yapabilen, istenen sonuçları çıkartabilen, elektronik bir aygıttır. İlk üretim anında, Sistem Programları (BIOS yazılımı)adı verilen çeşitli programlar ile donatılarak kullanıcının hizmetine sunulur.  Sözü edilen Sistem Programları, bilgisayarın ilk açılış hareketini düzenler ve açılışı başlatır. Bu arada, bilgisayar sistemine bağlı bulunan çevre birimlerinin kontrolünü ve kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.  Bilgisayara bağlı olan çevre birimlerinden anlaşılması gereken; ekran (monitör), klavye (keyboard), fare (mouse) ve yazıcı (printer) gibi Donanım (Hardware) Aygıtları’dır.  Bilgisayar (Computer); veri olarak adlandırılan girdilerin bir işlem süzgecinden geçirilerek, sonuçlarını bildiren aygıt; bilgiyi depolayabilen, veri işleyebilen, temel dört işlemin yanı sıra, karar da verebilen bir araçtır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Verebileceğim eğitimler:
1- Windows 7 / 8 / 10 Eğitimi
2- Yazılım Kurulum ve Yönetimi
3- Windows Server 2003 / 2008
4- Temel Network Eğitimi
5- İleri seviye Network Eğitimi
6- Photoshop CS5 / CS6

İlgilenen öğrencilere bu eğitimlerin içeriklerini de ayrıca söyleyebilirim.