İzmir Karşıyaka Bi Sportif Hizmetler

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bİ Sportif Hizmetler

karşiyaka, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Basketbol Kursu , Yüzme Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bİ Sportif Hizmetler, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 27.04.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1636 kurs/özel ders verenden 193 . sıradadır. Başta Yüzme olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bİ Sportif Hizmetler, 117 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
www.bisportif.com

12 yıllık yüzme antrenörlüğü tecrübesi, akademik eğitim, yurtdışı (ABD) spor eğitimi ve antrenörlük deneyimi ile kişiye özel(bire bir) yüzme eğitimi
10 yıllık tecrübe, 1 yıl ABD'de antrenörlük eğitimi ve çalışma ile birlikte akademik destekli birebir Basketbol Dersi ve/veya Basketbol Okulları..


Basketbol Nedir?

Basketbol, elle idare edilen bir topla oynanan popüler bir takım oyunu ve spor dalı. Profesyonel basketbolda beşer kişilik iki takım, yerden yüksekliği 3,05 metre olan ve pota adı verilen, yere paralel konumdaki bir çemberden topu geçirerek, rakibinden daha fazla sayı yapmak suretiyle, on ikişer, onar veya sekizer dakikalık dört periyottan oluşan maçı kazanmaya çalışır.

Yüzme Nedir?

Yüzme Sporu, yer yüzünün en eski sporlarından biri olarak kabul edilir. Yer çekimsiz bir ortamda su direncine karşı yapıldığı için diğer spor dallarından çok farklıdır.
Kısaca yüzmeyi, su yüzeyinde ve su altında hareket etmeyi ve bir yöne ilerlemeyi sağlayan hareketler bütünü olarak tanımlayabiliriz. Su içerisinde yapılan bir spor olduğu için yüksek fiziksel dayanıklılık gerektirir. Su yüzeyinde durabilmek ve hareket edebilmek için yapılan tüm hareketler yüzme olarak kabul edilir.

Yüzmenin Faydaları:

Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir.
Kalbi güçlendirir
Fiziksel görünümünüzü değiştirir.
Dolaşımı düzenler. Varis gibi hastalıklarda faydalıdır.
Kilo kontrolünü sağlar.
Stres ve gerilimi azaltır.
Eklem iltihabı gibi hastalıklarda, eklemleri ve bağları daha az zorladığından önerilen egzersiz tipidir.
Enerji verir.
Kas güçsüzlüklerini tedavi eder.
Şişmanlarda, hamilelerde ve hareketsiz kişilere faydalıdır. Çünkü suda yapılacak egzersizler eklemleri ve bağları daha az zorlamaktadır.
Tüm kasların ahenkle hareket etmesini sağlarken, kol ve göğüs kaslarını canlandırır.
Yüzme yeteneği çocuğun gelişiminde etkili olur. Bağımsızlığı ve özgüveni geliştirir.
Basınç duygusunu, karşı kuvveti ve kaldırma kuvvetini tecrübe ederler.
Su, cilt dokusuna masaj yapar ve denge hissini geliştirir.
Bununla beraber çocuklar değişik duyularla vücut bilincini geliştirirler.
Verilen Kursların Ayrıntıları
10 yıllık tecrübe, 1 yıl ABD'de antrenörlük eğitimi ve çalışma ile birlikte akademik destekli birebir Basketbol Dersi ve/veya Basketbol Okulları..
12 yıllık yüzme antrenörlüğü tecrübesi, akademik eğitim, yurtdışı (ABD) spor eğitimi ve antrenörlük deneyimi ile kişiye özel(bire bir) yüzme eğitimi