İzmir Bornova Çağrı Uysal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Çağrı Uysal

bornova, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Müzik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Çağrı Uysal, İZMİR BORNOVA ve civarında hizmet vermekte olup 19.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2056 kurs/özel ders verenden 858 . sıradadır. Başta Çocuk Müzik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Çağrı Uysal, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
PİYANO
GİTAR
MÜZİKSEL İŞİTME
ARMONİ
GSL VE ÜNİVERSİTE MÜZİK ÖĞR. BÖLÜMLERİNE HAZIRLIK DERSLERİ VERİLİR.


Çocuk Müzik Nedir?

Müziğin insanın biyolojik varlığıyla ilişkisi üzerine yapılan araştırmalarda, bir yaşından küçük bebekler üzerinde yapılan deneyler, insanın müziği doğuştan algılamaya hazır olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu bağlamda insanın doğuştan itibaren müzikle ilk tanışması, çeşitli kültürlerde genel olarak aynı yapıda ve görevde olan “ninni”ler ve annenin (veya aile bireylerinin) bebeği/çocuğu yönlendirmek için “doğaçlama” olarak söylediği “tekerleme” yapısındaki ezgilerdir. Bunun dışında ailenin dinlediği müzikler de çocuğun yönlendirilmesi veya eğlendirilmesinde kullanılmakta ya da çocuk zaten doğal ortamda bu müzikleri algılamaktadır.

Dersler öğrencinin ufak yaşlarda dikkatini uzun süreli bir konuya verememesi sebebiyle müzikten uzaklaştırmamak, müzikten sıkmamak amacıyla 30 dakika sürmektedir. Okul öncesi müzik eğitimi sayesinde, her hangi bir müzik aletine geçecek olan öğrenci okul öncesi müzik eğitimi almayan birine göre çok daha hızlı ilerleme kaydedecek ve çok daha başarılı olacaktır.

Okul öncesi müzik eğitiminin faydaları:

–  Bedensel ve Psiko-Motor Gelişimine
– Duygusal ve Sosyal Gelişimine
– Konsantrasyon Gelişimine ve daha bir çok konuda gelişimine etkisi olmaktadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları