İzmir Bornova Durukan Aldemir

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Durukan Aldemir

bornova, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Durukan Aldemir, İZMİR BORNOVA ve civarında hizmet vermekte olup 06.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1759 kurs/özel ders verenden 715 . sıradadır. Başta Direksiyon olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Durukan Aldemir, 25 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
12 yıllık A-2 , B ve E sınıfı ehliyet sahibi direksiyon usta öğreticisi eive aynı zamanda Milli eğitim bakanlığı onaylı direksiyon sınav sorumlusuyum. Kısa sürede araç hakimiyeti artırma ve trafik tecrübesi eğitimi.


Direksiyon Nedir?

Sürücü adayları ehliyet alabilmek için bazı evrakları tamamlayarak sürücü kurslarına müracaat etmelilerdir. Milli Eğitim Müdürlü ve Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen ehliyet ve direksiyon dersi eğitimi, yapılan test sınavından sonra uygulamalı olarak en ince detaylara kadar direksiyon öğretilen adaylar eğitimlere tabi tutulmaktadırlar.

Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları