İzmir Buca Berk Yıldızkaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Berk YILDIZKAYA

buca, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Mimarisi Kursu , Bootstrap Kursu , Web Tasarım Kursu , Dreamweaver Kursu , HTML5 Kursu , CSS3 Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Berk YILDIZKAYA, İZMİR BUCA ve civarında hizmet vermekte olup 29.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1652 kurs/özel ders verenden 569 . sıradadır. Başta Web Tasarım olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Berk YILDIZKAYA, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Dokuz Eylül Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf Ögrencisiyim
Lisede Web Programcılığı bölümünden Sınıf birincisi Olarak mezun oldum Aynı zamanda Grafik Tasarım da yapıyorum.


Bilgisayar Mimarisi Nedir?

Bilgisayar mimarisi dersi bilgisayar sistemlerinde donanım tasarımlarını öğretmeyi amaçlar. İşlemci yapısı, hızı, bellek kapasitesi gibi seçenekleri değerlendirerek belli bir sorunu çözmek için en uygun bilgisayar sistemlerini seçebilmemize yardım eder. Büyük ve embeded sistemler için kaliteli yazılımlar geliştirmemize olanak verir. Bilgisayar mimarisi en küçüğe ve en başarılıya ulaşmayı hedeflerken aynı zamanda maliyeti de göz önünde bulundurduğu için sanat ve bilimin ortak buluştuğu nokta olarak da tanımlanır. Bilgisayar mimarisi, bilgisayar parçalarının iç yapıları ve aralarındaki haberleşme bağlantıları ile ilgilidir. Komut kümesi mimarisi (ISA) bir bilgisayar donanımının, alt yüzey programcıya (sistem programları) görünen yüzüdür. ISA, makine dili komutları, programcıya görünen saklayıcıları ve işlemcinin doğal veri yapılarını içerir.

Özetle şu konuları içermektedir:
Performans kıyaslaması. Çevirici (assembly) programlama dili. Bilgisayar aritmetiği. İşlemci gerçekleştirme. Borulama yöntemi. Önbellek ve sanal bellek. Giriş/Çıkış yapılanması ve arabirimlemesi. Çoklu işlemciler.

Bootstrap Nedir?

Bootstrap,Twitter'ın Apache 2 lisansıyla açık kaynak yaptığı CSS,HTML araç kiti. CSS tarafından LESS'i kullanıyor.CSS ve JS hazır halde bulunuyor. Bootstrap ile CSS'ye tam anlamıyla hakim olabilirsiniz. Bootstrap ile oluşturulmak istenen projeler için özel olarak tasarlanmış JQuery eklentileri vardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bilgisayar Donanımı Hakkında tüm bilgileri Verdigim bir kurstur
CSS3 Dersi
HTML5 & CSS3 Kodlama Dillerini Ögrettigim bir kursdur.
HTML & CSS 'in Tasarlanabildigi bir programdır
CSS3 Dersi
CSS3 Dersi