İzmir Karşıyaka Arda Öksüz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Arda Öksüz

karşiyaka, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Masa Tenisi Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Arda Öksüz, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 11.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2056 kurs/özel ders verenden 290 . sıradadır. Başta Türkçe olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Arda Öksüz, 18 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunuyum  3 senedir gerek ilköğretim, ortaokul ve lise seviyesinde ki öğrencilere gerekse yabancı öğrencilere Türkçe dersi veriyorum.
Ayrıca;
Abant İzzet Baysal Üniversitesinde yabancılara Türkçe öğretiminde bulundum sertifikam mevcuttur.


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Masa Tenisi Nedir?

Masa tenisi (pinpon), iki veya dört oyuncunun birbirlerine topu ileri geri olarak attığı ortasında ağ olan masanın üstünde oynanan bir oyundur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
7 den 70 e yaş farketmeksizin masa tenizi kursu verebilirim
ilköğretim seviyesi,ortaokul seviyesi ve lise seviyesinde Türkçe dersi vermekteyim. Ayrıca yabancılara Türkçe öğretimi de yapmaktayım ve sertifikam mevcuttur. Şuanda da devlet okulunda öğretmenlik yapmaktayım