İzmir Karşıyaka Basek Akademi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

BASEK AKADEMİ

karşiyaka, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: İşaret Dili Kursu , Hasta Bakımı Kursu , Engelli Bakım Kursu , Hasta Kabul Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
BASEK AKADEMİ, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 22.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1860 kurs/özel ders verenden 132 . sıradadır. Başta Hasta Kabul olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. BASEK AKADEMİ, 34 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
BASEK, yeni nesil Sağlık Eğitim organizasyonudur. Uzmanlık alanı sadece insana hizmettir.. Koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmeti dışında, Eğitim,Turizm ve Gıda alanlarında faaliyet göstermektedir. Sağlık hizmeti veren kurumlar; Batı Anadolu Central Hospital, Mersinli Batı Anadolu Cerrahi Tıp Merkezi, Mavişehir Batı Anadolu Tıp Merkezi, Bayraklı Görüntüleme Merkezi ve Mobil sağlık hizmetleri Portör tarama ve Batı Anadolu OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi). Eğitim kurumlarımız:; Batı Anadolu Koleji(Anaokulu,İlkokul,Ortaokul,Anadolu Fen Lisesi),Batı Anadolu Bilim ve Teknoloji Meslek Liseleri(Sağlık Lisesi,Batıjet Havacılık Lisesi,Biyoteknoloji Lisesi,Enerji Lisesi,) ve kurulmakta olan Batı Anadolu Üniversitesi. Turizmi alanında; İzmir - Çeşme - Çiftlikköy'de Central Park Otel turizm hizmeti vermektedir.Gelecek yıllarda Sağlık Kuruluşlarımızla birlikte sağlık Turizmi alanında faaliyetlerini sürdürecektir..

Gıda Sektöründe, Gediz Kaynak Suları ile faaliyet göstermektedir. DR.Selendi Doğal Maden Suyu ve Sodamax meyve aromalı maden suları üretilmekte ve Türkiye genelinde ağırlıklı olarak hipermarkatlerde,Ortadoğu ve Avrupada pazarlanmaktadır.Gelecekte Dr’s markası Gıda sektöründe güvenilir bir marka olacaktır. Gürbüz Sağlık Eğitimi Vakfı (GÜRVAK), Tüm birimlerimizin desteğiyle bilimsel araştırmalara katkı, öğrencilere eğitim bursu,hizmet ve hayır işlerinde elinden geldiğince halkımıza destek olmaktadır. Batı Anadolu OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi), Kurumsal bazda Tüm işletmelerin işyeri sağlık-güvenlik hizmeti ve eğitimlerini vermektedir. Bireysel olarak; Sağlık raporu ,İşe giriş raporu, Ağır ve tehlikeli işler raporu, Portör raporları verilmektedir. Tüm ticari ve sosyal faaliyetlerimizi GÜRBÜZ HOLDİNG çatısı altında topladık. Çalışmalarımızın Amacı; Hizmet verdiği kişi ve kuruluşların Maksimum memnuniyetini sağlamaktır. Bu amaçla düzenli olarak Hizmet memnuniyet Endeksi çalışmaları yapmaktadır. Hizmet verdiğimiz kişi ve kuruluşlar, dışarıdaki gönül elçilerimiz ve kendi çevrelerinde bizim temsilcilerimizdir.Batı Anadolu Sağlık ve Eğitim kurumları personelinin her biri birer halkla ilişkiler uzmanıdır. Sağlık; Sevgi, Bilgi ve Güvenle kazanılır. Teknoloji hizmet kalitesini, güleryüz ise hasta memnuniyetini arttırır. Halkımıza sunduğumuz sağlık hizmeti, uluslararası bir kurum (URS) tarafından kalite belgesi verilerek her yıl denetlenmektedir. (ISO 9001-2000).Batı Anadolu Central Hospital, Türkiye'de yurtiçi ve yurtdışı bilimsel tıp dergilerinde 2003-2006 yıllarında en fazla bilimsel yayın yapan özel hastanedir. Batı Anadolu Central Hospital, Ege bölgesinde 2005, 2006 ve 2007'de sağlıkta vergi rekortmeni olmuştur. BASEK, devletimize ve milletimize karşı sorumluluğunun bilincindedir. Tüm Kuruluşlarımız altın madalyalarla ve sayısız Takdirnamelerle ödüllendirilmiştir. Halkımıza faydalı işler yapmayı kendimize amaç edindik. Koşulsuz sevgiden evrensel bilgiye ulaşmak için canla başla çalışıyoruz.Verilen Kursların Ayrıntıları
Bu kurs ile işitme engelli bireyin özelliklerini ve parmak alfabesini tanımaları,işaret dili alfabesini doğru kullanmaları ve işitme engelli bireylerle doğru konuşma yapabilmeleri beklenmektedir.Kursa katılmak için en az ilköğretim okulu mezunu olmak gerekmektedir
Hasta ve Yaşlı Refakatçısı 560 SAATLİK OLUP
Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Sektöründe;
1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
2. Bakımevleri,
3. Evde bakım,
4. Hastaneler,
5. Geronto-psikiyatri klinikler,
6. Huzurevlerinde çalışabilirler.
Bu kursu başarı ile tamamlayıp belge alan kişi
1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
2. Bakım ve rehabilitasyon merkezleri,
3. Evde bakım,
4. Özel bakım merkezleri,
5. Aile danışma ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler
Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş-çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alarak arşivleyebilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı eğitim programdır.Konu Başlıkları: Bilgisayar kullanma, doküman hazırlama, sosyal hayatta iletişim, iş hayatında iletişim, randevu ve konuk kabulü, problem çözme, hasta hizmetleri, tedavi hizmetleri, tıbbi arşivleme.


Hasta Kabul İşlemleri 280 saat olup
1. Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel),
2. Sağlık ocağı,
3. Poliklinikler,
4. Tıbbi laboratuarlar,
5. Tıp merkezleri v.b. yerlerde çalışabilirler.