İzmir Karşıyaka Begem Beceri Gelişim Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

BEGEM Beceri Gelişim Merkezi

karşiyaka, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Atölyesi Kursu , Origami Kursu , Quilling (Kağıt Kıvırma Sanatı) Kursu , Ahşap Boyama Kursu , ÇOCUK VE YETİŞKİN YAZ ATELYELERİ Kursu , Yaz Okulları Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
BEGEM Beceri Gelişim Merkezi, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 28.07.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2088 kurs/özel ders verenden 827 . sıradadır. Başta Ahşap Boyama olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. BEGEM Beceri Gelişim Merkezi, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Günümüz çocukları, genel olarak okul öncesi dönemde kendini ifade etmek ve dil becerileri konusunda oldukça iyi düzeyde iken anasınıfından itibaren kalabalık, pasif sınıflarda oldukça içe kapanık, akademik başarısı düşük, kendisini ifade edemeyen çocuklara dönüşüyor.Evde bilgisayar, tablet ve telefon gibi teknolojik araçlara aşırı maruz kalan çocuklar okulun pasif ortamında derse odaklanamayan, verilen yönergeleri takip edemeyen, çok çabuk sıkılıp yorulan, okul kurallarına ve arkadaşlarına uyum sağlayamayan sorunlu çocuklar haline gelmektedir.
Ahşap Atölyemizde çocukların Yaratıcılık, inovasyon, dokunma, bütüncül algılama, sosyal gelişim, duyu gelişimi ve beceri gelişimleri artacaktır.Verilen Kursların Ayrıntıları
etenek doğuştan gelen bir yetkinlikse biz bu yeteneği, beceriye dönüştürerek gün yüzüne çıkarıyor,  farkındalık yaratıyoruz. Böylece yeteneğini fark eden çocuk gelişim gösteriyor. Kendini keşfeden çocuk yönelimlerini ve yeteneklerini arttırma çabasına giriyor.

Kendine ait farkındalığı artırma amacına yönelik malzeme olarak kâğıdı kullanmamızın sebepleri;

Kâğıt çalışmalarının çocuk gelişimine yararı olur.
Çocukların el becerilerini kullanarak motor kaslarının gelişmesini sağlar.
Yaratıcılık gelişimine yardımcı olur.
El, göz koordinasyonunu sağlar.
Sosyal onay görür.
Psiko-motor gelişimini sağlar.
Çocukların ilgilerini olumlu şekilde yönlendirerek gelişimlerine katkı sağlar.
El becerileri gelişir.
Yeni buluşlar ortaya koyar.
Öz güven duyguları gelişir.
Duygusal doyuma ulaşır.
Öğrenme yeteneğinin gelişimine ve yaratıcılık potansiyelinin ortaya çıkmasını olumlu yönde etki eder.
Başarma hissini güçlendirir.
 Kağıt atölyesindeki çalışmalarla sağladığı gelişimsel ve eğitsel kazanımlar çocuklar için öğrenmesi zor bir dersten çok oyun olarak algılandığı için etkili bir eğitsel araçtır.

Ayrıca tekrar eden eylemler şematik öğrenmeye örnek oluşturur.

  Kağıt atölyesinde yaptığı işlerle ilgili estetik duygusu gelişir.

Origami,

Krigami,

Quilling-kağıt telkari,

Sanatlarıyla uğraşarak çeşitli ürünler ortaya koyan çocuk dikkatini yoğunlaştırarak,

Modeli izler ve yönergeleri uygulamayı öğrenir.

 Gözlemleme, iletişim kurma, işbirliği yapma ve yardımlaşmayı öğrenir.

Çocuklar kendi eseri olan bir ürün ortaya çıkararak kendini gerçekleştirir ve çevresinde kabul görme, onaylanma ihtiyacını karşılamış olur. www.begem.com.tr
Ahşap Atölyemizde çocukların Yaratıcılık, inovasyon, dokunma, bütüncül algılama, sosyal gelişim, duyu gelişimi ve beceri gelişimleri artacaktır.
Beceri Gelişim Merkezi’nde 3-14 yaş çocuklarımız için yaz coşkusu başlıyor! Uzun yaz tatilinde kaliteli,eğlenceli,verimli ve güvenli bir ortamda uzman eğitmenler tarafından hazırlanan harika bir yaz programı BEGEM'de sizleri bekliyor.  www.begem.com.tr

ÜÇ DÖNEM HALİNDE ;

1 DÖNEM :        17 Haziran 2019 Pazartesi-12 Temmuz 2019 Cuma        

2 DÖNEM :        15 Temmuz 2019 Pazartesi-09 Ağustos 2019 Cuma        

3 DÖNEM :        19 Ağustos 2019 Pazartesi-13 Eylül 2019 Cuma  

ÜÇ YAŞ GRUBU İÇİN ;

ROKETLER : 36-48 AY

BEGEM1     : 4-6 YAŞ

BEGEM2     : 7-14 YAŞ


YAZ OKULU PAKETİNDE NELER VAR;


¦ ATÖLYE ÇALIŞMALARI ;

        Özenle oluşturduğumuz yaz programımızda 4-6 yaş arası, 7-14 yaş arası ve 36-48 ay arası Roket grubumuz İzmir'de tek olan atölyelerimizde birbirinden eğlenceli aktivitelerle kaliteli zaman geçirerek kendilerini geliştirecekler .

¦ SPOR ETKİNLİKLERİ    ;

        BEGEM Hareket Atölyesinde yapılacak olan yoga, zumba ve cimnastik etkinliklerine ilaveten Mavişehir Spor Kulübü ile yapılan işbirliği ile haftada iki saat profesyonel eğitmenler eşliğinde yaş grupları ve yüzme seviyelerine göre "yüzme kursu" da seçmeli olarak programımıza eklenmiştir.

¦ EĞLENCELİ OYUNLAR   ;
       
         Yaş gruplarına göre hazırlanan içerikler çocuklarımızın eğlenceli zaman geçirmesi için özenle seçilmiş olup gerek sosyalleşmeleri gerekse hayal dünyalarının genişlemesine katkı sunacaktır.


YAZ OKULU PAKETİ ETKİNLİK DAĞILIMI;

  ¦   "Yaz okulu paketi"; TAM GÜN (08.00-17.50) ve YARIM GÜN (13.50-17.50) olarak iki seçenek olarak sunulmaktadır.
 
  ¦   "Yüzme kursu" tercihe bağlı olarak seçmeli uygulanacaktır.

  ¦   Yaz Okulu Paketi gün ya da hafta olarak tamamen velilerimizin tercihine bağlı eksiltilebilecek, ücretlendirmesi de seçiminize göre yapılacaktır.