İzmir Karşıyaka Can Oğuzer

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Can  Oğuzer

karşiyaka, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Can Oğuzer, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 26.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1760 kurs/özel ders verenden 341 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Can Oğuzer, 7 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Dokuz Eylül Üniversitesi 4.sınıf Makine Müh. öğrencisiyim,  liselerarası Matematik olimpiyat 2.liğim var. İlköğretim ve Lise öğrencilerine okul sınavlarına yönelik ve lys ,Ygs hazırlık soru çözüm odaklı matematik ve geometri dersleri verdim.İlginize teşşekkür ederim


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Dokuz Eylül Üniversitesi 4.sınıf Makine Müh. öğrencisiyim, liselerarası Matematik olimpiyat 2.liğim var. İlköğretim ve Lise öğrencilerine sınavlarına yönelik matematik dersler verdim ilginize teşşekkür ederim