İzmir Karşıyaka İsa Tolga Helvacıgül

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İsa Tolga Helvacıgül

karşiyaka, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İsa Tolga Helvacıgül, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 09.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2054 kurs/özel ders verenden 721 . sıradadır. Başta Direksiyon olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İsa Tolga Helvacıgül, 13 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
T.C. M.E.B. onaylı eğitmenden motosiklet başlangıç ve temel eğitimi verilir. Hiç motosiklete binmemiş ve binmek istiyorsanız, motosiklet kullanıyor fakat trafikte kaza yapma riskinizi minumuma indirmek istiyorsanız, motosikletin güvenlik ve ekonomik kullanım tekniklerini öğrenerek daha bilinçli bir kullanıcı olmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. İleri ve güvenli sürüş teknikleri, gözlemli yol sürüşü, grup sürüşü ve artçı eğitimleri verilmektedir.


Direksiyon Nedir?

Sürücü adayları ehliyet alabilmek için bazı evrakları tamamlayarak sürücü kurslarına müracaat etmelilerdir. Milli Eğitim Müdürlü ve Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen ehliyet ve direksiyon dersi eğitimi, yapılan test sınavından sonra uygulamalı olarak en ince detaylara kadar direksiyon öğretilen adaylar eğitimlere tabi tutulmaktadırlar.

Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
T.C. M.E.B. onaylı eğitmenden motosiklet başlangıç ve temel eğitimi verilir. Hiç motosiklete binmemiş ve binmek istiyorsanız, motosiklet kullanıyor fakat trafikte kaza yapma riskinizi minumuma indirmek istiyorsanız, motosikletin güvenlik ve ekonomik kullanım telniklerini öğrenerek daha bilinçli bir kullanıcı olmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. İleri ve güvenli sürüş teknikleri, gözlemli yol sürüşü, grup sürüşü ve artçı eğitimleri verilmektedir. Ehliyet sınavlarına kayıt alınmaktadır.