İzmir Karşıyaka Onur Akbal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Onur Akbal

karşiyaka, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Fizik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Onur Akbal, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 30.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1800 kurs/özel ders verenden 331 . sıradadır. Başta Fizik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Onur Akbal, 5 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İzmir Yüksek Enerji Enstitüsü Fizik lisans, Sabancı Üniversitesi Fizik Doktora Mezunuyum. Aynı üniversiteside halı hazırda Astrofizik dalında doktora sonrası araştırmacı olarak çalışıyorum. Geri kalan zamanımı ders vererek, birikimlerimi farklı yaş gruplarındaki arkadaşlara aktararak geçiriyorum. Eğitimde özellikle matematik ve fizik alanlarında birçok deneyimim bulunmaktadır. İzmir de Üniversite, Lise ve İlköğretim seviyelerinde Fen Bilimleri, Fizik ve Matematik dersleri vermekteyim. Konuları gerçekten özümseyip içselleştirerek akranlarınız arasında fark yaratmak istiyorsanız beraber çalışmaya başlayalım. İki haftada zaten farkı anlayacaksınız. Görüşmek üzere..  


Fizik Nedir?

Maddenin kimyasal yapısındaki değişiklikler dışında kalan genel özelliklerini, genel ya da geçici yasalara bağlı, deney yoluyla incelenebilen, matematiksel olarak tanımlanabilen durum ve devinimlerini konu alan bilim dalıdır.

Fizik bilimi insanların doğada gerçekleşen  olayları açıklama isteğinden doğdu. Bu duruma uygun bir başka tanımla; Fizik; doğayı anlama, doğal olayların neden ve sonuçlarının öğrenme ve bunları matematiksel metotlarla ifade etme işidir.

Fizik bilimiyle uğraşan bilim insanlarına fizikçi denir. Fizikçi bilimsel metotlar kullanarak maddenin temel özeliklerini inceler. Bu incelemelerini yaparken fizik biliminin sorgulanabilir, denenebilir, yanlışlanabilir ve elde edilen verilere dayandırılabilir olduğunu bilir.

Fizikçilerin amacı, doğaya insanlığın yararına olacak şekilde yön verebilmektir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Dersler tamamiyle öğrencinin talebiyle yön bulacaktır. Ders kitapları ve diğer tüm ayrıntıları dersler başlamadan konuşacağız.