İzmir Karşıyaka Pan Bale Ve Sanat Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

PAN BALE VE SANAT MERKEZİ

karşiyaka, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Sportif Latin Dansı Kursu , Bale Kursu , Modern Dans Kursu , Zeybek Kursu , Düğün Dansı Kursu , Halk Oyunları Kursu , Zumba Kursu , Street Jazz Kursu , Free Style Kursu , Arjantin Tango Kursu , Kareografi Kursu , Dans Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Nota Kursu , Orff Kursu , Bateri Kursu , Yan Flüt Kursu , Şan Kursu , Org Kursu , İletişim Kursu , Yüzme Kursu , Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
PAN BALE VE SANAT MERKEZİ, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 27.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2060 kurs/özel ders verenden 46 . sıradadır. Başta Bale olmak üzere 24 farklı kurs/özel ders vermektedir. PAN BALE VE SANAT MERKEZİ, 833 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
PAN BALE ve SANAT OKULU
“Sanatın Vazifesi, Tabiatı Kopya Etmek Değil, Tabiatı İfade Etmektir”
Pan Bale ve Sanat Okulu,1 Haziran 2014 tarihinde Mavişehir’in ilk özel bale ve sanat okulu olma yolunda adım atmaya başlamıştır.

Pan Bale ve Sanat Okulu yaygın ve örgün eğitimin ihtiyaç duyduğu alanların programlarını hazırlayıp onaylatmış Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumudur. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Sınav Belgesi ile öğrencilerimiz, Bale Okulu Açma ve  Bale Eğitmenliği yapma hakkı kazanır.  Ayrıca bale ve dans programlarımıza katılan öğrencilerimiz, ülkemizi uluslararası dans festivallerinde ve dans yarışmalarında temsil edebilir.

Programın eğitim kadrosu konservatuar mezunu öğretim elemanları, devlet opera, bale ve senfoni sanatçıları, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.
MİSYONUMUZ
Pan Bale ve Sanat Okulu olarak amacımız, beden ve zihin arasındaki iletişimi sağlayarak, algılama, yorumlama ve yaratıcı düşünme sistemini; aynı zamanda sağlıklı ve estetik bir vücut güzelliği yanında, özgüven ve kişilik duygusunu da geliştirmek, kişilerin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek yaratıcılıklarını kuvvetlendirmektir.
VİZYONUMUZ
Kişilerin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek genel bilgi ve becerilerini akademik düzeyde kazanmalarını sağlayıp, yaratıcılıklarını kuvvetlendirerek sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.
YÖNETİM
İLKER TANERLER
PAN BALE VE SANAT OKULU MÜDÜRÜ
ilker.tanerler@pansanat.com

ŞEBNEM UYSAL
PAN BALE VE SANAT OKULU KOORDİNATÖRÜ
sebnem.uysal@pansanat.com

ASLI YILANCIOĞLU
MUHASEBE VE İLETİŞİM ASİSTANI
asli.yilancioglu@pansanat.com
Fotoğraflar
PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ PAN BALE VE SANAT MERKEZİ


Verilen Kursların Ayrıntıları
DANS
“Dansın Her Devirde Büyüleyici Bir Etki Yaratmasının Nedeni, Yaşam Eyleminin Sembolü Oluşudur.”
İnsanlığın varoluşu ile ortaya çıkan dans bütün güzel sanatların çıkış noktası ve öncüsüdür. İnsanoğlu tarafından nesilden nesile yüzyıllar boyunca süregelmiştir. Ritmik ve estetik hareketleri ile göze, müzik ile kulağa hitap ederek sözlük anlamı yazılamayan güçlü bir lisan olmuştur. Tüm dünyada tek ortak dil ve kültür varlığı olan dans, insanoğlunun sahip olduğu tek anonim sanattır. Dans yüzyıllar boyu dinsel, folklorik ve toplum dansları olarak iç içe bağlı olduğu müzik türleri ile gelişerek, değişerek bugüne kadar gelmiştir. Bugünden sonra da değişimlere uğrayarak insanlığın ortak sanatı olmaya devam edecektir. Belirli bir amaçla yapılan ritmik hareketlere DANS adı verilmiş ve tüm dünyada dans kelimesi tek anlamlı bir kelime olarak yerini almıştır.

1789 Fransız Devrimi ile çok sayıda gelen yeniliklerden birisi de, dansın bilinçli gelişim sürecine girmesi olmuştur.

PAN SANAT’TA DANS EĞİTİMİ

Dans Programlarımızın amacı, öğrencilerin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerilerini kazandırmaktır. Dans programımıza katılan herkes, ülkemizi uluslararası dans festivallerinde ve dans yarışmalarında temsil edebilir. Okulun eğitim kadrosu, Türkiye Dans Sporları Federasyonuna bağlı, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen usta öğretici ve uzman antrenörlerden oluşmaktadır. Modern Dans ve Salon Danslarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Latin Dansları

6 yaş ve üzeri herkes Latin Dansları eğitimine katılabilir. Programımız, Salsa, Bachata, Cha cha, Samba, Rumba danslarından oluşmaktadır. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları veya partnerleriyle derse katılmaktadırlar. Latin Dansları haftada 1 gün, 1 saat yapılmaktadır.
BALE
“Bale Sadece Zarif Vücut ve Ayak Haraketleri Değildir.
İyi Eğitilmiş Bir Vücut İle Herhangi Birşeyi Söylemeden, Konuşmadan Anlatacak Jestler ve Aksiyonlar Biçimidir.”
ABBE DE PURE
Bale dansı, kuralları belli akademik eğitim ile mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının birleştirilerek bir tiyatro gösterisi biçiminde sunulmasıdır. Bale ilk olarak İtalya’da rönesans döneminden görülmektedir. Mim sanatçılarının ortaçağ ve rönesans tiyatro gösterilerinde ve geleneksel halk gösterilerindeki dans adımları bugünkü balenin temellerini oluşturur. O zamanlarda koreografik bir düzeni olmayan bale Dominic de Piacenza ve Antonio Cornazzo’nun ilk koreografik kompozisyon denemeleri ve adımlara isim vermeleriyle gelişmiş bu noktada Fransızlar çok etkilenmiş ve bunun sonucunda bugünkü balenin ilk tohumları 1581'de Catherine de Medici’nin “Beaujoyeux” adlı Le Ballet Comique de la Reine tarafından sahnelenen gösterisiyle atılmıştır. Fransa’da IV. Henry tarafından desteklenen bale tüm Avrupa’ya, oradan da 16. ve 17. yüzyılın sonlarında da Danimarka ve İsveç’e kadar yayılmıştır. Balenin altın çağı kendisi de iyi bir dansçı olan XIV. Louis döneminde başlamıştır. Bu döneme kadar halk tarafından dans edilirken bir kez profesyonel dansçılar kostüm maske ve peruklar kullanarak dans etmeye başlamışlardır. 18. yüzyılda bale tamamen kendini opera sanatından soyutlayarak özgür bir sanat formuna kavuşmuştur. Bunun da tohumları George Noverre trafından atılmış ve bugün sahnede gördüğümüz bale sanatı onun koyduğu kurallar üzerine kurulmuştur. 18. yüzyılın ikinci yarısında Rusya’ya ulaşan bale St.Petersburg’da Petipa ve Saint-Leon ile hayat bularak gelişmiş ve bugün hala sahnelenen Uyuyan Güzel Balesi, Fındıkkıran Balesi ve Kuğu Gölü Balesi gibi tanınmış eserler buradan tüm dünyaya yayılmıştır.

PAN SANAT’TA BALE EĞİTİMİ

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılan Pan Bale ve Sanat Okulu’nda bale eğitimi, Vaganova (Rus) sistemleri doğrultusunda yapılmaktadır. Bale eğitimi 4-6 yaş grubuna yönelik baleye giriş dersleri ve 7 yaş üstü için akademik bale eğitimi şeklinde olup, başarılı öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma verilmektedir. Entellektüel ve fiziksel açıdan uygun bulunduğu takdirde 3 yaşında da programa özel statü ile öğrenci alınabilir. Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilirler.2 yıl hazırlık, 8 yıl teknik eğitim alan öğrencilerimiz, bale eğitimine 4 yaşında başlayıp orta(temel), lise(ileri) ve üniversite(yüksek) eğitimlerini tamamlayıp her seviye için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma almaktadır. Kursumuzda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Sınavı ile öğrencilerimize Bale Eğitmenliği Belgesi verilmektedir. Programın eğitim kadrosu konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.
7 yaş ve üzeri herkes modern dans eğitimi alabilir. Dersin içeriğinde strech ve yer çalışmasının yanı sıra koreografi çalışmaları yer almaktadır. Amaç bedensel farkındalığı yaratmak ve bununla birlikte en doğal yoldan vücudu dans edebilecek forma sokmaktır. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı sınıflar oluşturulmaktadır. Bölümler aşağıdaki gibidir:

– Modern dansa hazırlık kurları (4 yıl) (7-14 yaş arası)
– Modern dans bölüm kurları ve üniversite modern bale bölümlerine hazırlık kurları (4 yıl ) (14 yaş ve üstü)
– Yetişkinler için modern dans kursu sertifika programı (4 yıl) ve hobi dersleri
Kurları tamamlayan öğrenciler MEB onaylı sertifika alırlar. Modern Dans Dersleri, haftada 1 gün, 1 saat 30 dakika yapılmaktadır.
Anılardan silinmeyecek bir düğün dansı için aşkınızı ve uyumunuzu, atacağınız ilk adımdan itibaren gözler önüne sermenizi sağlayacak eğitimlerimizle mümkün olacaktır.
Halk oyunları; diğer sanat dallarından farklı olarak, ait olduğu toplumun orijinal karakterlerini taşıyan, fertlerin müşterek duygu düşünce ve davranışlarını sergileyen, başkasına göre yalnızca güzel, ama kendi içinde ilgilenen kişinin dünyasını aydınlatma özelliğine sahip bir kültürel kimliktir. Halk oyunları içinde barındırdığı melodi, ritim ve hareket yapısı ile bireyin bedensel ve ruhsal gelişiminde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Birlikte oynamanın avantajı ile kişiye kaynaşmayı, beraber hareket etmeyi, paylaşmayı ve kendini ifade etmeyi öğreten Halk Oyunlarının bu özelliklerinden yola çıkarak, uygulanacak etkinliklerle Türkiye insanının bireysel gelişiminin yanı sıra toplumsal gelişiminin de sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

Türk Halk Oyunları Çeşitlerimiz:

Hora Bölgesi; Ağırlıklı olarak Trakya’da oynanmasına rağmen Karadeniz’de ve Güney Marmara’da gözlemlenmektedir.
Zeybek Bölgesi; Üç alt gruptan oluşur. Kural olarak; 9 zamanlı ve aksak ritmli oyunlardır.
Asıl Zeybek Bölgesi; Ege, Güney Marmara, İçbatı Anadolu.
Teke Zeybek Bölgesi; Göller Yöresi, Batı Akdeniz.
Kaşıklı Zeybek Bölgesi; Güney Marmara, Batı Karadeniz, İçbatı Anadolu ve çevresi. Bu bölgelerde karşılıklı oynanan ritüelleşmiş düzenli oyunlara da rastlanmaktadır (Zonguldak,Karabük’te olduğu gibi).
Kaşık Oyunları Bölgesi; Konya Bölümü ve Antalya’nın doğu ilçelerinden itibaren Doğu Akdeniz çevresi.
Horon Bölgesi; Doğu Karadeniz.
Halay Bölgesi; Üç alt bölümden oluşur.
Bozkır Halayları: Orta Karadeniz ve İçdoğu Anadolu
Doğu Halayları: Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri
Çukurova Halayları: Çukurova çevresi.
Bar Bölgesi; Kuzeydoğu Anadolu ve İç Artvin.
Kafkas Bölgesi; Kuzeydoğu Anadolu.

Zumba, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır.
Street Jazz eğitimine 7 yaş ve üzeri herkes katılabilir Bu dans türü hip, hop, Funk, RNB vb. kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikallerde, televizyon şovlarında ve son dönemlerde kliplerde de kullanılmaktadır. Haftada bir gün 1 saat 30 dakika yapılmaktadır.
DANS
“Dansın Her Devirde Büyüleyici Bir Etki Yaratmasının Nedeni, Yaşam Eyleminin Sembolü Oluşudur.”
İnsanlığın varoluşu ile ortaya çıkan dans bütün güzel sanatların çıkış noktası ve öncüsüdür. İnsanoğlu tarafından nesilden nesile yüzyıllar boyunca süregelmiştir. Ritmik ve estetik hareketleri ile göze, müzik ile kulağa hitap ederek sözlük anlamı yazılamayan güçlü bir lisan olmuştur. Tüm dünyada tek ortak dil ve kültür varlığı olan dans, insanoğlunun sahip olduğu tek anonim sanattır. Dans yüzyıllar boyu dinsel, folklorik ve toplum dansları olarak iç içe bağlı olduğu müzik türleri ile gelişerek, değişerek bugüne kadar gelmiştir. Bugünden sonra da değişimlere uğrayarak insanlığın ortak sanatı olmaya devam edecektir. Belirli bir amaçla yapılan ritmik hareketlere DANS adı verilmiş ve tüm dünyada dans kelimesi tek anlamlı bir kelime olarak yerini almıştır.

1789 Fransız Devrimi ile çok sayıda gelen yeniliklerden birisi de, dansın bilinçli gelişim sürecine girmesi olmuştur.

PAN SANAT’TA DANS EĞİTİMİ

Dans Programlarımızın amacı, öğrencilerin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerilerini kazandırmaktır. Dans programımıza katılan herkes, ülkemizi uluslararası dans festivallerinde ve dans yarışmalarında temsil edebilir. Okulun eğitim kadrosu, Türkiye Dans Sporları Federasyonuna bağlı, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen usta öğretici ve uzman antrenörlerden oluşmaktadır. Modern Dans ve Salon Danslarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Free Style
7 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Free Style; Funk, Lirik, Jazz, Modern Jazz, Combo gibi branşların yer aldığı, özgürlüğün doyasıya yaşandığı bir dans türüdür. Haftada bir gün 1 saat 30 dakika yapılmaktadır.
DANS
“Dansın Her Devirde Büyüleyici Bir Etki Yaratmasının Nedeni, Yaşam Eyleminin Sembolü Oluşudur.”
İnsanlığın varoluşu ile ortaya çıkan dans bütün güzel sanatların çıkış noktası ve öncüsüdür. İnsanoğlu tarafından nesilden nesile yüzyıllar boyunca süregelmiştir. Ritmik ve estetik hareketleri ile göze, müzik ile kulağa hitap ederek sözlük anlamı yazılamayan güçlü bir lisan olmuştur. Tüm dünyada tek ortak dil ve kültür varlığı olan dans, insanoğlunun sahip olduğu tek anonim sanattır. Dans yüzyıllar boyu dinsel, folklorik ve toplum dansları olarak iç içe bağlı olduğu müzik türleri ile gelişerek, değişerek bugüne kadar gelmiştir. Bugünden sonra da değişimlere uğrayarak insanlığın ortak sanatı olmaya devam edecektir. Belirli bir amaçla yapılan ritmik hareketlere DANS adı verilmiş ve tüm dünyada dans kelimesi tek anlamlı bir kelime olarak yerini almıştır.

1789 Fransız Devrimi ile çok sayıda gelen yeniliklerden birisi de, dansın bilinçli gelişim sürecine girmesi olmuştur.

PAN SANAT’TA DANS EĞİTİMİ

Dans Programlarımızın amacı, öğrencilerin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerilerini kazandırmaktır. Dans programımıza katılan herkes, ülkemizi uluslararası dans festivallerinde ve dans yarışmalarında temsil edebilir. Okulun eğitim kadrosu, Türkiye Dans Sporları Federasyonuna bağlı, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen usta öğretici ve uzman antrenörlerden oluşmaktadır. Modern Dans ve Salon Danslarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Arjantin’den yayılarak tüm dünyayı etkisi altına almış özel bir dans türüdür. Arjantin Tango, haftada 1 gün, 1 saat yapılmaktadır.
Koreografi, adım tasarımcılığı, dans besteciliğidir. Kelime Yunancadan gelir. Antik Yunan tiyatrosunda koroda bulunan insanların hareketlerini belirleme şeklinde ortaya çıkmıştır. Daha sonra dans esnasında adım ve hareketleri belirleme şekline dönüşmüş ve bu şekilde yaygınlaşmıştır. Bu işi yapanlara koreograf denir. Bu sözcük günümüzde dansın kurgusunu, yapısını, adım düzenini ve bu adımlara bağlı hareket akışını anlatmak için kullanılır. Buna dansın bestesi de denilebilir. Adım tasarımının uzunluğu basit bir iki adım olabileceği gibi, birçok sanatçı tarafından, belli bir konuyu anlatmak için yazılmış, birkaç saat uzunluğunda bir opera veya bale gösterisi de olabilir. Bir dans koreografının günümüzde belki de en hassasiyetle üzerinde durması gereken konu kişisel gelişimdir. Bir dans koreografı kendini sürekli yenilemelidir. Asla öğrenme sürecini sonlandırmamalı, güncel değişimlere ayak uydurmalıdır.

Dans Koreografisi Türleri

Genel olarak 4 tip dans koreografisinden söz etmek mümkündür. Bunlar;

Bireysel Koreografi (Single Choreography)
Çift Koreografisi (Couple Choreography)
Sahne ve Şov Koreografisi
Yarışma Koreografisi
Eğitim Koreografisi
Gurup Koreografi (Group Choreography)
Bileşik Koreografi ( Combined Choreography)
Düğün Dansları
Kişisel Gelişim ve Şan
Koreografi
Kurumsal Organizasyonlar
DANS
“Dansın Her Devirde Büyüleyici Bir Etki Yaratmasının Nedeni, Yaşam Eyleminin Sembolü Oluşudur.”
İnsanlığın varoluşu ile ortaya çıkan dans bütün güzel sanatların çıkış noktası ve öncüsüdür. İnsanoğlu tarafından nesilden nesile yüzyıllar boyunca süregelmiştir. Ritmik ve estetik hareketleri ile göze, müzik ile kulağa hitap ederek sözlük anlamı yazılamayan güçlü bir lisan olmuştur. Tüm dünyada tek ortak dil ve kültür varlığı olan dans, insanoğlunun sahip olduğu tek anonim sanattır. Dans yüzyıllar boyu dinsel, folklorik ve toplum dansları olarak iç içe bağlı olduğu müzik türleri ile gelişerek, değişerek bugüne kadar gelmiştir. Bugünden sonra da değişimlere uğrayarak insanlığın ortak sanatı olmaya devam edecektir. Belirli bir amaçla yapılan ritmik hareketlere DANS adı verilmiş ve tüm dünyada dans kelimesi tek anlamlı bir kelime olarak yerini almıştır.

1789 Fransız Devrimi ile çok sayıda gelen yeniliklerden birisi de, dansın bilinçli gelişim sürecine girmesi olmuştur.

PAN SANAT’TA DANS EĞİTİMİ

Dans Programlarımızın amacı, öğrencilerin yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerilerini kazandırmaktır. Dans programımıza katılan herkes, ülkemizi uluslararası dans festivallerinde ve dans yarışmalarında temsil edebilir. Okulun eğitim kadrosu, Türkiye Dans Sporları Federasyonuna bağlı, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen usta öğretici ve uzman antrenörlerden oluşmaktadır. Modern Dans ve Salon Danslarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA KEMAN EĞİTİMİ

Keman bölümüne 5 yaşından itibaren öğrenci alınabilir.Piano eğitimi, haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman ve 45 dakika solfej olmak üzere hafta da 2 ders saati olarak uygulanır. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA MÜZİK EĞİTİMİ

Gitar eğitimi, haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman ve 45 dakika solfej olmak üzere hafta da 2 ders saati olarak uygulanır. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA MÜZİK EĞİTİMİ

Kökleri 13-14. Yüzyılda icat edilmiş olan klavsen’ e dayanan piyano, 16.yüzyılda günümüzdeki haline en yakın formuna ulaşmıştır. Tuşlara bağlı çekiçlerin, bir mekanizma ile gövdeye bağlı tellere çarpmasıyla ses oluşturan genellikle 88 tuşlu çalgıdır. Beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlayan piyano, aynı zamanda beynin kullanımını geliştiren bir yapıya sahiptir. Piano eğitimi, haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman ve 45 dakika solfej olmak üzere hafta da 2 ders saati olarak uygulanır. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA  ORFF  EĞİTİMİ

Ülkemizde en çok Carmina Burana adlı eseri ile tanınan Carl Orff, değerli bir müzisyen olmanın dışında, çok önemli bir eğitimciydi. Sanatçının dilimize “Carl Orff Yaklaşımı” olarak çevrilen Carl Orff Schulwerk adlı eğitim metodu, çocuklara temel müzik eğitimi vermek için onların alışık oldukları elemanları kullanmayı, diğer bir deyişle, tamamen doğal biçimde öğretmeyi öğütlemektedir. Amaç, tüm sanat dallarından yararlanarak, insanın içinde zaten var olan yaratıcıgüçleri ritim, hareket ve konuşma yoluyla açığa çıkartmaktır.

Pan Bale ve Sanat Okulu’nda Orff eğitimi verilmesindeki amaç; çocukların yaratıcılığını geliştirirken,eğlenirken öğrenmesini sağlamaktır. Müzikle dans eden,hareket eden,konuşan,müziğe söz giydiren(söz yazan) kısacası müzik aracılığıyla kendini ifade eden çocuk bu esnada aslında müziğin içine yavaş yavaş girmiş ve bir takım kavramları farkında bile olmadan öğrenmeye başlamıştır. Bilindiği gibi bir çocuğun yeteneklerinin doğal ve hızlı şekilde geliştiği ve dolayısıyla yaratıcılık ve duygusal zekânın oturtulabileceği yaş aralığı 3 ile 8 arasıdır.

Bilimsel verilere göre, bu yaş aralığındaki çocukların algılama kapasitesi normal insanlarınkinin iki buçuk katıdır. Çocukların bilişsel, duyuşsal, devinişsel ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak, duygu, düşünce ve izlenimlerini estetik bir anlatım dili olan müzikle ifade etmelerini sağlamak, çocukta var olan yaratıcılığı ortaya çıkarmak ve ana dilin gelişimini sağlayarak onları temel eğitime hazırlamak Pan Bale ve Sanat Okulu’nda müzik eğitiminin temel amaçlarındadır. Pan Bale ve Sanat Okulu Orff Eğitimi, 3 ile 5 yaş arasındaki çocuklara haftada 1 gün 1 saat verilmektedir.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA BATERİ  EĞİTİMİ

Bateri eğitimine 6 yaşından itibaren başlanabilir. Bateri, kişisel koordinasyonu geliştirerek problem çözümlerinde paralel imgeler oluşturur; stres, negatif enerji ve gerginliği yok eder. Bateri eğitimi, haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman ve 45 dakika solfej olmak üzere hafta da 2 ders saati olarak uygulanır. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir.
MÜZİK
“Müzik Hissin Uğultusudur.”
Müzik en basit melodiden en karmaşık parçalara kadar çok çeşitli türleri kapsar. Biçimi ne olursa olsun, her türlü müzik kendine özgü, değişik bir etki yaratır. Müzik türleri arasında yapılan seçim tamamen kişisel zevke dayanır. Müzik temelde seslerden oluştuğu için din, dil ve kültür farklılıklarından bağımsız olarak herkesçe duyumsanabilir. Bu bakımdan sanatlar içinde en evrensel olanıdır.

Amacımız öğrencinin yetenekleri doğrultusunda müzikalitesini geliştirerek onun yaratıcılığını kuvvetlendirmek, sanat zevkini doruğa çıkartmaktır.

Doğru müzik eğitimi çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra iç disiplinini arttırır; zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Derslerde enstrüman eğitiminin yanı sıra solfej, teori, genel müzik kültürü dersleri de verilmektedir.

Okulda tüm dersler birebir özel ders olarak haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman eğitimi ve 45 dakikalık solfej eğitimi olarak yapılmaktadır. Enstrüman derslerine ek olarak haftada bir gün toplu solfej dersi verilmektedir. Enstrüman derslerinin içeriği genel hatları ile enstrümanın teorisi, çalış tekniği ve repertuar çalışmasından oluşurken, solfej derslerinin içeriği ise genel hatları ile temel müzik teorisi, ritmik okuma, temel armoni, genel müzik tarihi ve kulak eğitiminden oluşmaktadır.

Müzik programlarına katılan öğrenciler MEB sınavlarında başarı gösterdikleri takdirde kurs bitirme sertifikalarını alabilmektedirler.

Programın eğitim kadrosu, konservatuar mezunu öğretim elemanları ve devlet senfoni sanatçıları olup, çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

PAN SANAT’TA MÜZİK EĞİTİMİ

Yan Flüt eğitimine 6 yaşından itibaren başlanabilir.Piano eğitimi, haftada 1 gün 1 tam ders saati enstrüman ve 45 dakika solfej olmak üzere hafta da 2 ders saati olarak uygulanır. Sofej eğitimİ içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer vermektedir.
Beden Dilinin Dramayla Birleştirilmesi:

Günümüz koşullarındaki en büyük sorun kişilerin karşısındakinin hareketlerini çözümleyememesi ve empati yaparak etkin bir iletişim kuramamasıdır. Buradaki amaç, beden dilini dramayla birleştirerek karşımızdaki kişiyi etkileyip, fikirlerin daha iyi aktarmasını sağlamaktır. Beden dilini bilinçli ve etkin şekilde kullanarak olayları dramatize edebilmek eğitim­öğretim sürecinde, öğrencilerin dikkatini çekmede, soyut ifadeleri somutlaştırmada, vurgulamalarda ya da mesajların anlaşılırlığını yükseltmede öğretmenin beden dili önemli rol oynar .Çünkü eğitim sürecinde öğretmenin davranış biyolojisi etkilidir.

Müziğin Dramayla Birleştirilmesi:

Evrensel bir dil olan müziğin insan ilişkilerinde kullanılarak, sağlıklı ve etkin bir iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla müziğin drama teknikleriyle birleştirilmesi bireysel ve kurumsal eğitimin niteliğini arttıracaktır. Eğitsel niteliği olan müzikli drama çalışmaları, bir yandan sanatsal yaratıcılık kaygısı taşımakla birlikte, yaşanan sürecin öncelikli olarak eğitsel kazanımlara yönelik olmasını amaçlar. Yaratıcılığın bütün alanlarının yanı sıra, drama, müzik ve dans eğitimi alanlarında bireysel farklılıklar göz önüne alınmalıdır.

Kişisel Gelişime Yönelik Drama:

İletişim becerileri geliştirme, kendini özgürce ifade etmesi sağlanan ve grup ortamında başkalarını tanıyan bireyin kendine ve başkalarına güven duymasını sağlamak, uyum gücünü arttırmak gibi, bireylerin kişisel gelişimine katkıda bulunan bir grup etkinliğidir. Drama ortamında birey, kendini özgürce ifade edebilir, yargılanma, eleştirilme, suçlanma korkusu yoktur. Kendini değişik rollerle ortaya koyarken değişik ilişkileri, insan hareketlerini ve özelliklerini detaylı olarak planlar. Birey, yeni ilişkiler oluşturup geliştirirken aynı zamanda estetik ve sosyal yönden de deneyimler kazanır.

Günümüz koşullarındaki en büyük sorun, kişilerin karşısındakinin hareketlerini çözümleyememesi ve empati yaparak etkin bir iletişim kuramamasıdır. Buradaki amaç, etkin kişilerarası iletişim tekniklerini şan eğitimiyle birleştirerek, kişilerin hem empati yeteneğini hem de yaratıcılıklarını ve özgüven duygularını kazanmalarını sağlamaktır.
Yüzme genel anlamda aerobik özellikte bir aktivitedir. Diğer aerobik aktivitelerden beklenen tüm yararları sağlar. Tüm vücudu çalıştırır, kardiyovasküler kondisyonu artırır, kas kuvvetini, dayanıklılığını artırır, postürü düzeltir, esnekliği ve hareketliliği artırır. Oksijen taşıma kapasitesini artırır. Kolesterol ve trigliserid gibi kan yağlarının üzerinde olumlu etkisi vardır. Kişinin yaşına uygun tempo ile yapılan yüzme sırasında yükselen kalp atım hızı nedeni ile aerobik kapasiteyi artırması yanı sıra etkin bir kalori harcanmasına yol açar. Bu etkin yüzme hızları ile yürüme, bisiklet, koşu gibi sporlarla harcanan enerjiye eşdeğer harcama yapılabilir. 1 saat yüzme ortalama 500 kalori harcatır. Ortalama bir yüzme hızı ile saatte 6 kilometre hızla yürüyen biri kadar kalori harcanabilir. Her yaşta başlanabilir ve öğrenilebilir. Eklem, kemik, kas gibi yapılar çok az yük bindirmesi nedeniyle yaralanma riski diğer sporlara göre daha düşüktür. Profesyonel yüzme kendine özgü stilleri ve kuralları olan bir spor dalıdır. Yüzmede 4 tane stilvardır: Serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek. Rekreasyon ve sağlık amaçlı yapılacak yüzme için en uygun stil serbest stildir. Gelişme sağlandıkça diğer yüzme stilleri de eklenebilir. Yüzmeye yeni başlayanlar daha kısa sürelerde ve düşük şiddette yüzme önerilir. Başlangıç için 12­20 dakika uygun süredir. Haftada en az üç kez 30 dk uygun şiddette yapılabilecek bir yüzme iyi bir kondüsyon sağlamaya yetecektir. Tüm diğer aktivitelerde olduğu gibi sağlık amaçlı yapılıyorsa düzenli ve sürekli olması önemlidir.
Tenis her yaşa herkese göre bir spordur.Oynamaya başladıkça keyif veren bir spordur, fiziksel aktivitenin yüksek olduğu (kişiye özel değişebilir) vücudumuzdaki bütün kas ve eklem guruplarını çalıştırdığı gibi sakatlanma riskini azaltır fiziksel performansı artırır ayrıca hızlı düşünüp ani karar verip uygulama yeteneği sayesinde ise IQ (çocuklarımız için gelişme dönemlerinde çok daha önemli) gelişiminde çok etkili bir spor olduğunu da bilim adamları doğrulamıştır.Anti oksidan bir spor olmakla birlikte STRESS den istemeseniz bile kurtulacak büyük bir ölçüde rahatlama göreceksiniz böylelikle yaşam kalitenizi artıracaksınız, yüksek aktiviteye sahip olduğu için bir aylık bir programda gözle görülür bir kalori yakımı gerçekleşecektir. Tenisi öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere yönelik birebir özel programdır. Eğitmenin ve sizin uygun ders programınız planlanır ve sabitlenir. Kurs zamanınız 60 dakikadır. Dersler 24 saat önceden bildirilmek şartı ile iptal edilebilir. İptal ettirmeyen kursiyerin dersi yapılmışsayılır. Bireysellikten çok arkadaşlarınızla beraber olmayı seviyorsanız, rekabet ve yarışmayı seviyorsanız, 3'lü 5'li grup dersi alma seçeneğiniz mevcuttur. İster kendi arkadaşlarınızla grup oluşturabilirsiniz, isterseniz hazır oluşmuş bir gruba dahil olabilirsiniz.