İzmir Kemalpaşa Bülent Ceyhan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bülent  Ceyhan

kemalpaşa, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Biyoloji Kursu , Fen Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bülent Ceyhan, İZMİR KEMALPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 12.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2058 kurs/özel ders verenden 609 . sıradadır. Başta Biyoloji olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bülent Ceyhan, 12 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
11 yıl dershane öğretmenliği deneyimi ile;

İlköğretim FEN BİLGİSİ(4-5-6-7-8. sınıflar)

İlköğretim MATEMATİK-GE0METRİ(4-5-6-7-8. sınıflar)

Lise 9-10-11-12. sınıflar ve mezun gruplara YGS-LYS BİYOLOJİ  özel dersleri verilir.


Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.

Fen Nedir?

Fen bilimleri, evrendeki olguları birbirine bağlayan sebepleri, bilimsel yasalarla (kanunlarla) açıklamaya çalışır. Doğa olaylarının oluş nedenlerini ortaya koyan ve gelecekteki olayları önceden kestirme olanağı veren bu kanunlar, fen bilimlerinin diğer bilimlere olan üstünlüğünü gösterir.
Verilen Kursların Ayrıntıları