İzmir Kemalpaşa Hasan Günen

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hasan GÜNEN

kemalpaşa, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Teknik Resim Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hasan GÜNEN, İZMİR KEMALPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 17.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1752 kurs/özel ders verenden 883 . sıradadır. Başta Autocad olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hasan GÜNEN, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Öğrencinin isteği doğrultusunda;
- Tüm dönem tasarım projesi yürütülür ya da
- 3d modelleme
- Teknik Resim
- Kesit
- Görünüş
- Render
- Plan vb. elemanların tasarımı ve görselleştirmesi yapılır.
Örnek çalışmalarım için iletişim kurabilirsiniz.

Fotoğraflar
HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN HASAN GÜNEN

Teknik Resim Nedir?

Teknik Resim, bir ürünün malzemesini, boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerinin kullanılmaya hazır son halini anlatan çizimdir. Teknik resim, ayrıca ürünün nasıl imal edileceğini, boyutlarını vb. imalat yöntemlerini belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır. Standart, üretilen parçaların aynı kalite ve özellikte olmasını sağlar. Standardın önemi, üretimde aynı birliği sağlamak ve kaliteyi artırmak için gereklidir. Standartlaşmayı düzenlemek için çeşitli standart kuruluşları kurulmuştur. Bu kuruluşların en önemlisi Avrupa Standart Kuruluşu (International Standart Organization) ISO’dur. Türkiye’deki standart kuruluşu ise Türk Standart Enstitüsü olan TSE’dir. Teknik resim, araç ve gereç kullanılarak yapılan bir çizimdir. Bu malzemelerin en önemlisi t cetvelidir. Diğer malzemeler, gönyeler (45,30 ve 60 derecelik gönye), pergel (daire çizmek için), iletki (açı ölçer), pistole ( eğri şablon) daire şablonu, elips şablonu, sembol şablonları, yazı şablonu, kalemler ( kurşun kalem ve rapido ) silgidir. Teknik resimde farklı boyut ve özellikte kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar resim kağıdı, eskiz kağıdı (şeffat ince kağıt), aydınger (şeffaf yağlı kağıt) ve milimetrik kağıtlardır. Resim kağıtları değişik özellikte olsalar bile ölçüleri konusunda standartlaşmaya gidilerek harf ve rakamlarla isimlendirilmiştir. Bunlar ( A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6) dır.

Bu boyutların özelliği katlanarak küçülmesidir. Küçülme olurken, bir önceki kağıdın kısa boyutu, sonraki boyutun uzun kenarını belirlemektedir. Teknik resmin anlatım dili olan çizgiler farklı özellikte olup, kalınlıklarına veya çizgi türlerine göre farlı yerlerde kullanılırlar. Bu özelliklerin, ölçeklere göre boyutları değişebilir. Ölçek, gerçek uzunlukların belli oranlarda küçültülerek kağıda aktarılmasıdır. Bu anlamda, 1/100 ölçekli  bir çizim tekniği ile 1/50 çizim tekniği farklıdır. Bu fark, 1/20, 1/10, 1/1’e kadar daha belirginleşmektedir. 1/1000,1/500,1/200 vaziyet planı çizimlerinde,1/50,1/100, ölçek plan, kesit, görünüş çizimlerinde, 1/20 ölçek mekan çizimlerinde, 1/10,1/5,1/2,1/1 ise detay çizimlerinde kullanılan ölçeklerdir.

Autocad Nedir?

AutoCAD, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Autodesk şirketinin 1980'lerin başından beri geliştirdiği bir bilgisayar destekli tasarım (CAD = Computer Aided Design) programıdır. Teknik resim çizmek için kullanılan diğer programlar gibi vektör tabanlıdır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
solidworks üzerini uzmanlaşmış bulunmaktayım 5 senedir piyasada farklı firmalarda çalışmış olduğum tecrübeyi size aktarmak isterim telefon 05534984674