İzmir Konak Büyük Aday

Bu kursu paylaş
0 Yorum

BÜYÜK ADAY

konak, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
BÜYÜK ADAY, İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 23.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1717 kurs/özel ders verenden 100 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. BÜYÜK ADAY, 63 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kursumuz,Üniversite hazırlık MEZUN-12,11,10 ve 9. SINIFLARA  yöneliktir.
Deneyimli öğretmenlerimiz ile 25 yıldır kazandırmaya devam ediyoruz.
hedefinizi seçin 'birlikte en iyiye ulaşalım'

Fotoğraflar
BÜYÜK ADAY BÜYÜK ADAY

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Konservatuvar mezunu piyanist öğretmenden; Okul öncesi erken yaş, konservatuvar hazırlık, ortaokul, lise ve konservatuvar öğrencileri için her seviyede ders verilir.Her yaş için hobi kurslarımız da vardır.
Erken yaş ve konservatuvar hazırlık öğrencileri için olduğu gibi hobi öğrencileri içinde uygun keman dersleriniz vardır.
Lise, 9,10,11, sınıflar okula destek 12. sınıf ve mezun gruplar için üniversite hazırlık kursudur.
25 yıllık deneyimimiz ile başarılara imza atmış bir kurumumuz Büyük Aday Özel Öğretim Kursu'na sizi de bekleriz.