İzmir Konak Exam Center Izmir/Alac

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Exam Center Izmir/ALAC

konak, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Lise İngilizce Özel Ders , İngilizce Kursu , YÖKDİL Sınavı Kursu , Yabancı Dil Kursu , Denizcilik İngilizcesi Kursu , Havacılık İngilizcesi Kursu , İngilizce Yazışma Teknikleri Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , TOEFL Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Exam Center Izmir/ALAC, İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 23.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2059 kurs/özel ders verenden 10 . sıradadır. Başta IELTS olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. Exam Center Izmir/ALAC, 496 gelen talepten 77 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2015 yılında Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde kurulan Exam Center İzmir, geçmişinde yurt dışı ve yurt içi tecrübeleri bulunan bir yönetim ve ekiple sınav İngilizcesi eğitimi üzerine yola çıkmıştır. İlk günden itibaren lise-üniversite öğrencisi, mühendis, doktor, avukat gibi seçkin meslek dallarından öğrencileri ve onların referanslarıyla büyümüştür.
EXAM CENTER IZMIR YAKLAŞIM
Eğitim sektörüne dışarıdan, salt para kazanma amaçlı giren kurs zincirlerinden değiliz. İşimiz bu olduğu için bu alandayız. En başta öğretmeniz, eğitimciyiz. Hayal satmıyoruz; gerçekçiyiz.  Gözlemliyoruz, dinliyoruz, takip ediyoruz ve gelişiyoruz. Kendi işimizi ona ve öğrenciye değer vererek, hakkıyla yapıyoruz.
UZMANLIK
Adımıza da yazmış olduğumuz Sınav İngilizcesi’nde büyük bir tecrübeye sahibiz. Sınav İngilizcesi her “öğretmenim” diyen İngilizce öğetmeninin yapabildiği bir alan; sorumluluğunu üstlenebildiği bir alan değildir. Akademik seviyede uzmanlık gerektirir.
SAMİMİYET
Öğrencilerimizle arada yetkisiz kişiler olmadan belli bir saygı çerçevesinde, tüm samimiyetimizle, saat kavramı gözetmeksizin başarı odaklı çalışan bir eğitim kurumuyuz. Bizimle görüşmek istediğinizde aramızda ön büro elemanları, kurs yöneticileri olmaz. Doğrudan bizlerle, kurucu öğretmenlerle, iletişime geçersiniz.
ULUSLARARASI İNGİLİZCE SINAVLARI
Yurt dışında eğitim alma, çalışma ya da oturma izni gibi durumlarda ya da yurt içi mesleki veya dil tazminatı durumlarında talep edilen IELTS ve TOEFL gibi uluslararası İngilizce sınavlarının eğitimlerinde %100 başarı oranımızla öğrenci adaylarımıza destek olmaktayız. Dünyada IELTS sınavını düzenleyen IDP IELTS’in Resmi Partnerlyiz.
İHTİYACA YÖNELİK İNGİLİZCE
Genel bir İngilizce kurs ortamının aksine özel ders şeklinde kişinin ihtiyacı olduğu eğitim programı hazırlanır ve uygulanır.   Gösteriş peşinde olmak yerine kişinin İngilizceyi kullanacağı alana yönelik Gerekli  İngilizceyi aktarıyoruz. Bu eğitim sürecini bitiren öğrenci “Bir şey öğrenemedik” sorunuyla karşılaşmıyor; aksine sorunlarına çözüm bulmuş bir halde ayrılıyor.

Fotoğraflar
Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC Exam Center Izmir/ALAC

Lise İngilizce Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik ingilizce özel dersi verilir.

İngilizce Nedir?

İngilizce, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Amerika Birleşik Devletleri, Anglofon Karayipler, Avustralya, İrlanda Cumhuriyeti, Kanada ve Yeni Zelanda'da yaşayanların çoğunun ana dilidir. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından da kullanılmaktadır. Modern İngilizce, ana dili farklı olan insanların konuştuğu ilk "küresel ortak dil" olarak tanımlanmaktadır.İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Dilin Britanya Adaları'ndan öteye yayılmasında Britanya İmparatorluğu'nun büyük payı vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi, İngilizcenin benimsenmesini önemli şekilde hızlandırmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Genel İngilizce

Kurs İçeriği
Genel İngilizce kurslarımız sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü İngilizce pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Uzman eğitmenlerimizle yapacağınız dersler İngilizce konuşmadaki güveninizi yerine getirecek ve İngilizceyi yurtdışında öğrenmiş eğitmenlerden öğrenmenin farkını yaşatacaktır.Genel İngilizce kurslarımız reading, writing ,speaking, listening ve grammar alanlarında İngilizcenizi geliştirmeyi hedefler.

Sınıflarımız en fazla 6 kişiliktir. Türkiye`deki diğer eğitim kurumlarından farklı olarak sınıf dersinden ziyade özel ders mantığı ile ders işlenmektedir. Böylece öğrencilerin motivasyonunu artırarak derslerin daha verimli şekilde işlenmesini sağlamaktayız.

Geleneksel metod ve yaklaşımlardan çok, öğrencilerin aktif olarak katıldığı interaktif dersler işlenmektedir. Öğretim şeklimiz öğrencilerimizi dil becerilerini kullanmaya zorlayan bir anlayış benimsemektedir. Tüm seviyelerimiz Avrupa Birliği Dil Çerçeve Programına ( Common European Framework of Reference - CEFR ) uygundur.

Genel İngilizce Şeması

Genel İngilizce Seviyeleri

Elementary (Temel Seviye)
Bu seviye İngilizce bilgisi olmayan ya da çok az İngilizce bilgisine sahip öğrenciler içindir. Bu seviyede öğrencilerimiz İngilizcenin en temel konularını öğrenirler. Elementary seviyesini tamamlayan öğrenci günlük konularda sohbet edebilir, adres tarif edebilir, Basit İngilizce hikaye kitaplarını okuyabilir, kısa mektup yazabilir, kişisel bilgileri içeren formları doldurabilirler.

Pre - Intermediate
Bu seviyede öğrenci artık yavaş yavaş İngilizceye yavaş yavaş aşina olmaya başlamıştır. Bu seviyeyi tamamlayan bir öğrenci günlük konuşmalar üzerine yabancılarla iletişim kurabilirler. Öğrenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konuşma becerisini sürekli geliştirir, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve isteklerini yazılı olarak iletebilirler.

Intermediate
Bu seviyeye başlarken önceki seviyelerin genel bir tekrarı yapılır. Öğrenciler karmaşık cümle yapıları, dil bilgisi, deyimler ve yoğun bir şekilde pratik dersleri görürler. Dinleme yeteneğini üst seviyelere çıkarmış olur. Görüşlerini, düşüncelerini açıkça bir şekilde metne döküp yazabilir.

Upper Intermediate
Bu seviyede bulunan bir öğrenci,İngilizcenin genel ve yapısal içeriğini kavramış olmalıdır. Kelime dağarcığını en üst noktalara taşıyan öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir, detaylı özetler çıkarabilir. İngilizceyi iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler, makaleler, raporlar ve mektuplar yazabilir.

Advanced
Advanced seviyesi dil bilgisinin en iyi detaylarına kadar özümsendiği ve akıcı bir dilin konuşulduğu seviye düzeyidir. Bu seviyede politika, çevre, sağlık, eğitim, bilimle ilgili orijinal İngilizce metinler ve filmler üzerine çalışır.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01
Avustralya ve İngiltere Vatandaşı, TOEFL ve IELTS Akademik İngilizce Sınavlarını yurt dışında uzmanlarından öğrenmiş, yüzlerce Türk ve yabancı öğrenciyi başarıya ulaştırmış öğretmenlerden, başarı garantili DERSLER için bize ulaşın.

Hedeflerinizi geciktirmemek İçin daha önce pek çok başarılı TOEFL ve IELTS skorunun alınmasını sağlamış ; TOEFL, IELTS ve Proficiency hazırlık öğretmenleri olarak İzmir genelinde, eğitim merkezi ortamında veya istediğiniz lokasyonda, size uygun zaman diliminde birebir ve kişiye özel İNGİLİZCE dersleri vermekteyiz.

Akademik Sınavların özel bir hazırlık süreci gerektirmesinden hareketle Speaking, Reading, Listening, Writing ve Ön Hazırlık, Sınav Hazırlık programlarını ayrı ayrı veya komple bir program olarak sunabilmekteyiz. Özel derslerimiz, her öğrencinin kendi kişisel ihtiyaçlarına ve kişisel en yüksek skoruna yöneliktir.

Yurtdışında seçkin üniversitelerden mezun, kendisi de TOEFL IBT ve IELTS sürecinden geçmiş, alanında profesyonel tecrübelere sahip, yüksek skorlu sonuçlar elde etmiş öğretmenler olarak, her bir öğrencinin kişisel ihtiyacına yönelik en yüksek skoru almasına kendimizi adadık.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01
Denizcilik İngilizcesi Ayrı bir eğitim gerektirmektedir. Buna hem sözlü, hem yazılılı olarak teknik terimleri bilerek hazırlanmak gerekir. Bu kurslarımız daha çok konuşma ağırlıklıdır.
Havacılık İngilizcesi için Gereken IELTS,TOEFL  ve ITAP sınavlarının yanısıra sizi Sözlü mülakatada Hazırlıyoruz. Ayrıca, DLR sınavı da kursumuz  bünyesinde anlatılmaktadır.
İELTS veya TOEFL alan öğremcilerimiz otomatic olarak akademik yazma tekniklerini de geliştirmektedir.
LYS 5 nedir ?
LYS 5 ( Lisans Yerleştirme Sınavı ) eski adıyla YDS ( Yabancı Dil Sınavı), üniversitelerimizin yabancı dil puanıyla öğrenci alan bölümlerine yerleştirilmek isteyen adayların girmeleri gereken yabancı dil sınavının yeni adıdır. LYS 5, her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81 il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti`nde yapılmaktadır.

Eğitimler, bu sınav konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibini yaparak sınav mantığının öğrenciye en iyi şekilde aktarımını sağlamaktadır.

LYS 5 Sınavının içerigi nasıldır ?

ÖSYM`nin yaptığı açıklamaya göre LYS 5 aşağıdaki alanlardan oluşmaktadır ;
Kelime bilgisi ( Vocabulary ) - Dil bilgisi ( Grammar ) 20 Soru
Çeviri ( Translation ) 12 Soru
Okuduğunu anlama ( Reading Comprehension ) 48 Soru
Toplam 80 Soru


Sınav süresi ne kadardır ?

LYS 5 sınav süresi 120 dakikadır.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01
ALAC BUSINESS ENGLISH

İş İngilizcesi kurslarımız, günlük iş hayatında kullandığınız İngilizcenizi geliştirmek üzere planlanmıştır. Kurslarımız iş hayatında ihtiyaç duyulan konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Meslek hayatımızda aktif olarak İngilizce yazışmalar yaparak,konferans ve toplantılara katılmamız gereken durumlar olabiliyor ve bu gibi durumlarda ileri seviyede İngilizce bilgi ve beceresi göstermek, kariyerimizde etkili rol oynayabiliyor.

İş İngilizce kurslarımız,öğrencilerimizin Genel İngilizce seviyesi ve ihtiyacı belirlendikten sonra başlar.Seviye tesbit sınavı sonrası İngilizce seviyesi düşük çıkan öğrencimizlerimize öncelikle bir süre Genel İngilizce eğitimi veriyoruz. Bu süreçte öğrencilerimize İş İngilizcesi terimlerine aşina olmalarını sağlayacak gerekli pratikleri yaparak öğrencilerimizin ilerleyişini düzenli bir şekilde kontrol ediyoruz.

İş ingilizcesi eğitimlerimiz kimler için uygundur ?
İngilizce konuşulan bir ofis ortamında çalışan,
Yabancı ortaklı müşterilerle sıklıkla diyalog kuran veya yazışmalar yapan,
Yurtdışına sıklıkla iş seyahatleri gerçekleştiren,
Üniversitede İşletme,Ekonomi ve Finans gibi dallarda eğitim gören adaylar için uygundur.
Bu kurslarımızın fiyatları,başlangıç tarihleri ve eğitim içerikleri hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek uzman eğitimcilerimizle konuşabilirsiniz.
Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01
Proficiency Sınavı Nedir ?
Proficiency ( Yeterlilik ) Sınavı gerek devlet, gerekse bir çok özel üniversitenin hazırlık atlama sınavlarına verilen genel addır. Bazı üniversiteler FLAT, Bazıları COPE gibi isimler de vermektedir.

Proficiency Sınavı Hangi bölümlerden Oluşur ve Nasıl Puanlanır?
Üniversiteler arasında bu anlamda farklılık gözükmektedir. Bazı üniversiteler diğer akademik sınavlarda olduğu gibi dört yeteneği ( Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma ) ölçmeye yönelik sınav hazırlarken bazı üniversiteler de ise konuşma bölümü olmayabiliyor. Genel olarak, gramer ve kelime bilgisi, temel kalıplar, okudugunu anlama ve dinleme yeteneklerinin yanı sıra genellikle opinion ( Kendi fikrini anlatma ) veya Discuss ( Tartışma ) konulu kompozisyon soruları yer alır.
Her dört yeteneğin puanlaması yine üniversiteler arası farklılık göstermektedir. Genel bir puanlama vermek gerekirse bir öğrencinin hazırlık sınıfından muafiyet kazanabilmesi için 100 üzerinden 60-75 arası bir puan alması gerekmektedir.

Farkımız
ALAC olarak bir çok üniversitenin geçmiş yıllara ve günümüze ait Proficiency sınavlarını sürekli takip ve analiz ediyoruz. Öğrencimize gidecekleri üniversiteye göre Proficiency sınavı uygulayıp, eksiklerini tespit ettikten tamamen öğrenciye özel ve o üniversitenin Proficiency sınavına yönelik bir program hazırlanır. Kurulduğu günden beri ALAC Proficiency sınavlarında %100 başarı oranı ile gurur duymaktadır. Bu başarının sebebi, her öğrencimize ayrı program hazırlanması, alanında tecrübeli tek bir öğretmenle çalışmalarına devam etmesi ve hazırlık sürecince öğrenciyi sürekli destekleyici meteryallerin sağlanmasıdır. Proficiency sınavını başarılı bir şekilde geçmiş bir çok öğrencimizi istek üzerine referans olarak gösterebiliriz. Proficiency sınavına ALAC ile garantili hazırlanmak için bize ulaşın.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01
TOEFL iBT Sınavı hakkında

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL iBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

TOEFL Sınavına Kimler Girebilir?
Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
Burs ve sertifika adayları
İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler
Türkiye ve Yurt dışında Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyenler
Bankalarda çalışan ve dil tazminatı almak isteyen çalışanlar
Diğer iş yerlerinde dil yeterliliğini kanıtlamak isteyenler
Pilot adayları


Yerel, Kendi Dilimde Desteği Nereden Alabilirim?
TOEFL sınavı ve sınav hazırlığı ile ilgili kendi dilinizde genel bilgiler almak için Merkezimize 0232 422 60 01 numaralı telefonumuzdan veya info@examcenterizmir.com a email ile sorularınızı yöneltebilirsiniz.

TOEFL Sınavı Puanlarını Kim Kabul Ediyor?
130'dan fazla ülkede 9.000'den fazla üniversite, ajans ve diğer kurumlar TOEFL puanlarını kabul etmektedir. Müracaat edeceğiniz kurumdan veya TOEFL'ın kendi web sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

TOEFL iBT Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girebilirim?
TOEFL bir çok ülke ve şehirde ayda genellikle iki kez düzenlenmektedir.sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50'den fazla) ve yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz.

TOEFL IBT Sınav İçeriği
TOEFL iBT ( Internet Based Test ) sınavı internet üzerinden yürütülür. Kaydolma ve sınava giriş süreci de dahil olmak üzere toplamda dört buçuk saat süren dört bölümden Listening, Reading, Speaking ve Writing den oluşur.

Dört Beceriyi Birleştirmek: Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma
TOEFL iBT hangi bölüm olursa olsun genellikle dört beceriyi birleştirmenizi ister. Örneğin ilk writing testinde (Integrated Writing ) İlk önce size okumanız için bir metin verilir, daha sonra o metinle ilgili bir üniversite profesorünün konuşması dinletilir ve siz okudugunuz ve dinlediklerinizi birleştirip bir essay ( kompozisyon ) yazarsınız.

TOEFL IBT SINAVININ BÖLÜMLERİ
BölümSüre SınırıSorularGörevlerOkuma60-80 dakika36–56 soruAkademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme.
Dinleme60-90 dakika34-51 soruKonuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.
Ara10 dakika----
Konuşma20 dakika6 soruBilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.
Yazma50 dakika2 soruOkuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.
Sınavda standart İngilizce dili (Q klavye) bilgisayar klavyesi kullanılır. Sınava girmeden önce bir Q klavyede yazma alıştırması yapmanızı öneririz. Ayrıca sınav süresince genellikle kulaklık kullanılacağından, sınav öncesi kulaklıkla çalışmaya kendinizi alıştırmanız da fayda vardır.

TOEFL iBT Sınavı Puanları
Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir. Örneğin Listening ten 20, readingten 22, writingten 20 ve speakingten 18 alan bir öğrencinin puanı 80 olur. Dünya genelinde minumum istenen skorda genellikle budur. Alınabilecek en yüksek puan 120 dir.

Reading Bölümü (Puan: 0–30)
Listening Bölümü (Puan: 0–30)
Speaking Bölümü (Puan: 0–30)
Writing Bölümü (Puan: 0–30)
Toplam Puan (0–120)
Ücretler
Türkiye için 2019 TOEFL IBT ücreti $185 dır.
ELTS ( International English Language Testing System )

IELTS, 140 i aşkın ülkede 10000 den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul gören, İngilizce`nin geçerli olduğu yerlerde eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok tercih edilen dil sınavıdır .

IELTS KiMLER İÇİN GEREKLİDİR ?
Anadili İngilizce olan İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya gibi ülkeler başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına başvuruda bulunmak isteyenler.
İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu firmalarda iş başvurusunda bulunmak veya dil tazminatı almak isteyenler (Havayolu Firmaları, Bankalar vb.).
Farklı ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.


IELTS SINAVI GEÇERLİLİĞİ
IELTS sınav sonuç belgesini kabul eden kurum sayısı oldukça fazladır. Geçen yıl,130’dan fazla ülkede 2 milyondan fazla kişi IELTS’e girmiş ve IELTS dünyanın en çok tercih edilen İngilizce seviye belirleme sınavı olmuştur,çünkü IELTS skoru artık tüm dünyada kabul edilmektedir. İngiltere,Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya,Kanada ve daha birçok ülkede binlerce üniversite, meslek enstitüsü ve kurum, adayların İngilizce dil seviyelerinin kanıtı olarak IELTS sınav sonucunu kabul etmektedirler.Ayrıca,sınavın 2 sene geçerliliği bulunmaktadır.

İZMİR IELTS SINAVI TARİHLERİ 2019
Tarih Yapılacak Sınav Türü 9-Şub-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 2-Mar-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 23-Mar-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 27-Nis-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 11-May-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 1-Haz-2019 IELTS (Academic) - (General Training) 29-Haz-2019 IELTS (Academic) - (General Training)
YDS Sınavı nedir ?
YDS Sınavı İngilizce yeterliliğinizi ölçmeye yarayan ve ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Bir yılda iki defa sınav düzenlenir (İlkbahar ve sonbahar dönemleri) ve temel olarak sadece okuma – gramer bilginiz test edilir. TOEFL – IELTS vb sınavlar gibi dinleme, yazma, konuşma gibi becerilerinizi ölçülmez.

YDS sınavında 80 soru bulunur ve alınacak skorlar 100 üzerindendir. Bir çok üniversite için istenen mininmum not 50 iken kimi yerler ya da doçentlik gibi başvurular için bu rakamlar üniversitelerce 65’e çıkarılabilmektedir.


YDS Eğitimi

YDS kaydına gelen öğrencinin ilk olarak seviyesi belirlenir. Bu seviye aynı zamanda öğrencinin ilk etapta hangi puan dilimine sıçrayabileceğinin ipuçlarını da verir. Tabi hedeflere ulaşmanın her zaman disiplinli bir çalışmadan geçtiği unutulmamalıdır. İlk etaptaki eğitimde gramer ile ilgili konular-eksikler tamamlanıp gramer test yeteneği geliştirilir. Gramer kısmı sınavın en baştaki ilk 20’ye kadar olan soruları oluşturabilir. Bu sorulardan bir kaçı kelime, bir kaçı phrasal verbs, bir kaçı tense, bir kaçı bağlaç sorulardır. Daha sonraki süreçte ise okuma ağırlıklı bölümler üzerinde durulup sınavın içerdiği cümle tamamlama, çeviri, paragraf, verilen cümlenin en yakın karşılığı, paragraf tamamlama gibi konularda öğrencinin gelişmesi sağlanırken diğer taraftan kelime bilgisinin üst düzeye çıkarılması hedeflenir.

Detaylar, yardım ve destek için bizi arayın lütfen.

0232 422 60 01