İzmir Konak Gül Temel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gül Temel

konak, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenci Koçluğu Kursu , Eğitim Danışmanlığı Kursu , Sosyal Bilgiler Kursu , Coğrafya Kursu , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gül Temel, İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 27.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 572 . sıradadır. Başta Eğitim Danışmanlığı olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gül Temel, 9 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Coğrafya ve Tarih öğretmenligi mezunuyum. 12 yillik ogretmenim. Tyt tarih cografya ve sosyal bilgiler alanlarinda ders veriyorum. Pamukkale üniversitesinden eğitim danismanliğı eğotimi aldim. Yine aynı alanlarda soru yazıcılığı yapıyorum.


Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.

Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Eğitim danışmanı, telefon aramaları ve yüz yüze görüşmeler ile eğitim kurumlarına öğrenci kazandıran kişidir. Özel eğitim kurumlarında görev alan eğitim danışmanları, hem kurumsal hem de bireysel görüşmeler yaparak potansiyel müşterilere kurum ve eğitim içeriği hakkında bilgi verirler.