İzmir Konak Punta Sanat

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Punta Sanat

konak, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tiyatro Kursu , Bateri Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu , Konservatuar Kursu , Bas Gitar Kursu , Çello Kursu , Keman Kursu , Piyano Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Punta Sanat, İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 29.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 43 . sıradadır. Başta Elektro Gitar olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Punta Sanat, 227 gelen talepten 20 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
BİZ KİMİZ ?

Biz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz. Gençlere sanatı ve sanatın güzelliklerini aşılamak, gelecek nesilleri toplumsal sorunlardan, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sürekli tüketen değil, üreten bireyler olmalarına katkı sağlamak için, tecrübelerimizi ve bilgilerimizi gençlerimizle paylaşıyoruz. Ancak sadece ders vererek bir enstrumanda ilerlemelerini sağlamak, çocuklarımızın potansiyelini hafife almak olacaktır. Ve dolayısıyla bizler; çocuklarımıza dayatılan baskıcı ve kuralcı eğitime karşı özgürce, istedikleri alanda ve kendi zevklerine göre eğitim alacakları aktif bir sosyal çevre sağlıyoruz.

ÖNCE GENÇLER !

Teknolojinin hayatımıza getirdiği büyük faydaların yanında ne yazıkki yalnız ve asosyal bir neslin yetişmesine aileler yeterince engel olamıyor, çoğu zaman teşvik ediyorlar..

Biz; İnternet üzerinde yarattıkları profillerde kendilerince sahte bir yüz takınarak insanlarla iletişim kurmaya çalışan gençlerimizin, gerçek dünyada gerçek arkadaşlarıyla yüz yüze konuşarak, klavye üzerinedki sembollerle değil içten ve GERÇEKTEN gülerek mutlu ilişkiler kurmalarına yardımcı oluyoruz. Tüm bunların yanında kendilerini ifade edecekleri başka bir dil daha neden olmasın? Resimden, müzikten, tiyatrodan, SANATTAN daha güzel bir ifade şekli olabilir mi ?

ÖNCE SANAT

Çünkü sanat, güzel olanı gösterir, güzel olanı korumayı öğretir, güzellikler yaratmayı hedefler. Çünkü sanat insanları birleştirir, aydınlık geleceklerin temellerini atar. Özgür düşünceyi, basma kalıp kuralların dışına çıkmayı, kendini ifade edebilmeyi, herşeyden önce İnsan olmayı, insanca yaşamayı öğretir. Çünkü sanat sevmeyi öğretir. Önce doğayı sevmeyi, hayvanları sevmeyi, var olanı korumayı öğretir. Çünkü sanat, saygıyı öğretir. Özgür düşünen insanlar başkalarının düşüncelerine de saygı duyarlar. Onları kendi fikirleriyle kısıtlamaya çalışmazlar.

Çünkü ''Sanatsız kalmış bir milletin , Hayat damarlarından biri kopmuş demektir''

PUNTA SANAT OKULU

Fotoğraflar
Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat Punta Sanat


Verilen Kursların Ayrıntıları
Tiyatro dersleri birebir oyunculuk dersleri ve ya toplu dersler şeklinde yapılır. Detaylı bilgi için 0507 320 63 47 / PUNTA SANAT
Sınıflarda maksimum ne kadar öğrenci var? Birebir özel ders olarak eğitim verilmektedir. Kurslara katılabilmek için yaş sınırı var mı? Baterim yok katılabilir miyim? İndirimli enstruman temin ediyor musunuz? Yıl sonu gösterileri düzenliyor musunuz? Deneme dersi yapıyor musunuz? Bateri; vurmalı bir enstruman olması sebebiyle her enstrumana eşlik amacıyla aranan temel enstrumandır. Günümüzde her müzik grubunun değişmez ihtiyacıdır. Her yaş grubuna rahatlıkla eğitim verilebilir. Özellikle ufak yaş gruplarında ritm kulaklarının, el göz kordinasyonlarının gelişmesinde çok etkili olduğu için tercih edilir. Hiperaktivite veya dikkat dağınıklığı durumuna sahip olan çocuklarımızında odaklanma ve enerjilerini atmasında yardımcı olur. Bateri derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Studyomuz olması sebebiyle öğrencilerin zengin bir bateri setup'ıyla çalışırlar. Her ders grubunda olduğu gibi, bateri öğrencilerimizinde ders saati haricinde hafta da bir saat etüt imkanı bulunur. Studyomuzun müsait olma durumlarında istedikleri zaman gelip AKUSTİK BATERİ ile çalışma imkanlarına sahiptirler.
Gitar eğitimi; her yaşta bireyin rahatça öğrenebileceği, temel enstrumanlardan biridir. Genellikle vokalle rahat eşlik edilebildiği için en çok tercih edilen enstrumanların başındadır. Ses genliği ve günümüzde neredeyse her şarkıda kullanılması sebebiyle kişinin sadece bir enstrumanla bile yüzlerce şarkı çalmasına olanak sağlar. Gitar derslerimiz birebir özel dersler veya iki kişilik arkadaş grupları şeklindedir. Eğitmenlerimiz öğrencinin tarzına ve ilerlemek istediği alana göre seçilir. Her öğrencinin hafta içerisinde ders harici bir saatlik etüt imkanı vardır. Etüt saatlerinde derste öğrendiklerini öğretmeniyle tekrar eder, bir sonraki dersinde vakit kaybetmeden yeni bilgiye hazır hale gelmesi sağlanır. Elektro gitar, klasik gitarın bir üstü değildir. Pena teknikleri parmak pozisyonları bakımından klasik gitardan farklı bir enstrumandır. Dolayısıyla elektro gitar çalmak isteyen biri klasik gitar eğitimiyle başlarsa sadece vakit kaybetmiş olur.
İZ KİMİZ ? Biz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz. Gençlere sanatı ve sanatın güzelliklerini aşılamak, gelecek nesilleri toplumsal sorunlardan, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sürekli tüketen değil, üreten bireyler olmalarına katkı sağlamak için, tecrübelerimizi ve bilgilerimizi gençlerimizle paylaşıyoruz. Ancak sadece ders vererek bir enstrumanda ilerlemelerini sağlamak, çocuklarımızın potansiyelini hafife almak olacaktır. Ve dolayısıyla bizler; çocuklarımıza dayatılan baskıcı ve kuralcı eğitime karşı özgürce, istedikleri alanda ve kendi zevklerine göre eğitim alacakları aktif bir sosyal çevre sağlıyoruz. ÖNCE GENÇLER ! Teknolojinin hayatımıza getirdiği büyük faydaların yanında ne yazıkki yalnız ve asosyal bir neslin yetişmesine aileler yeterince engel olamıyor, çoğu zaman teşvik ediyorlar.. Biz; İnternet üzerinde yarattıkları profillerde kendilerince sahte bir yüz takınarak insanlarla iletişim kurmaya çalışan gençlerimizin, gerçek dünyada gerçek arkadaşlarıyla yüz yüze konuşarak, klavye üzerinedki sembollerle değil içten ve GERÇEKTEN gülerek mutlu ilişkiler kurmalarına yardımcı oluyoruz. Tüm bunların yanında kendilerini ifade edecekleri başka bir dil daha neden olmasın? Resimden, müzikten, tiyatrodan, SANATTAN daha güzel bir ifade şekli olabilir mi ? ÖNCE SANAT Çünkü sanat, güzel olanı gösterir, güzel olanı korumayı öğretir, güzellikler yaratmayı hedefler. Çünkü sanat insanları birleştirir, aydınlık geleceklerin temellerini atar. Özgür düşünceyi, basma kalıp kuralların dışına çıkmayı, kendini ifade edebilmeyi, herşeyden önce İnsan olmayı, insanca yaşamayı öğretir. Çünkü sanat sevmeyi öğretir. Önce doğayı sevmeyi, hayvanları sevmeyi, var olanı korumayı öğretir. Çünkü sanat, saygıyı öğretir. Özgür düşünen insanlar başkalarının düşüncelerine de saygı duyarlar. Onları kendi fikirleriyle kısıtlamaya çalışmazlar. Çünkü ''Sanatsız kalmış bir milletin , Hayat damarlarından biri kopmuş demektir'' PUNTA SANAT OKULU
İşitme dersleri, enstruman dersi alacak olan öğrencilerin müzik yeteneklerinin gelişmesinde, Şan öğrencilerinin seslere hakim olmalarını sağlamakta da kullanıldığı gibi , asıl amacı Öğrencileri müzik okullarına hazırlamaktır. Tek ses, çift ses , üç ses, 4 ses, ritm ve ezgi tekrarları temel olmak üzere, istediği okulun kriterlerine göre eğitim verilir. Derslerimizin tamamı birebir özel ders şeklindedir. İşitme dersi öğretmen kadromuz, ilgili okulda görev yapan öğretim görevlileri, veya mezunlarından oluşur. Ders ögeleri; Ses Çalışması (Kulak, entonasyon, ritm vb.) Piyano Çalışması (Öğrenci sınava başka bir enstrümanla katılacaksa o enstrümanın eğitimi ayrıca verilir) Genel Kültür ve Müzik Tarihi Temel Müzik Teorisi, Solfej (dikte, deşifre vb.) Müzikal Bellek Çalışması
Bas gitar , alt yapı enstrüman ı olarak geçse de günümüzde solist enstrüman olarak yerini bulmuştur. Temel nota ve armoni bilgisi oldukça önemlidir. Varlığı değil yokluğu hissedilir diye tabir edilen bas gitar müziğin olmassa olmazıdır. Ücretsiz deneme derslerimizle detaylı bilgi edinebilir istediğiniz tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz .
Çello(Violoncello), günümüzde yeni yeni popüler olmaya başlayan, klasik batı müziğinin temel enstrumanlarından biridir. Viyolonsel olarak da bilinir. Görseli ve ses genliği oldukça geniş bir enstrumandır. İnsan sesine en yakın enstrumanlardan biridir. Dinlendirici bir ses genliği olduğu gibi, rock ve metal türlerinde de git gide daha çok yer eden bir enstrumandır. Çello derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Çoğunlukla piyano ve gitar eşlikli dersler yapılır. Her yaş grubuna uygun bir enstrumandır. Eğitim aşaması en keyifli enstrumanlardan biridir. Gelişme süreci perdeli enstrumanlara göre daha yavaş olsada, tercih edilmesi bakımından önü çok daha açıktır. Çello öğrencilerimizin; her öğrencimizin sahip olduğu gibi ders saatleri dışında haftanın bir saati etüt imkanı vardır. Punta Sanat, istekleri doğrultusunda çello öğrencilerimizi diğer yaylı grubu öğrencileri, gitar ve piyano öğrencileriyle buluşturur. Bir müzik grubu olmalarında yardımcı olur. Bu durum öğrencilerin sosyal açıdan gelişmelerinde, topluluk içerisinde çalma disiplinlerinde ve özgüvenlerinin gelişmesinde büyük etki gösterir.
Yaylı ailesinin en küçük üyesidir keman (Violin, viola, violoncello, kontrbass) Yapı itibariyle batı müziği enstrumanı olan keman, türk müziğinin de temel enstrumanlarından biridir. 5 yaş altı öğrencilerde müzik kulaklarının daha rahat gelişmesine yardımcı olmak için piyano dersiyle birlikte alınmasında fayda vardır. Keman derslerimiz sadece birebir özel ders şeklindedir. Öğrencinin Klasik batı eğitimi veya klasik türk müziği tercihlerine göre öğretmen belirlenir. Nota eğitimi temeldir. Her öğrencimizin sahip olduğu gibi keman dersi öğrencilerimizde ders saati haricinde haftada bir saat etüt imkanına sahiptir. Punta sanat; öğrencilerimizin istekleri dahilinde keman dersi öğrencilerini piyano öğrencileriyle ve diğer yaylı grubundaki öğrencilerle buluşturur. Bir müzik topluluğu haline gelmelerinde yardımcı olur. Bu çalışmanın temel amacı öğrencilerimize müziği daha çok sevdirmek , grup çalışması bilincine sahip olmalarını sağlamak, sosyal açıdan gelişmelerini sağlamaktır.
Piyano, özellikle ufak yaş gruplarındaki öğrencilerin, müzik yeteneklerinin gelişmesinde en etkili enstrumandır. Öğrenci hangi enstrumanı seçecek olursa olsun, piyano eğitimi hem yeteneklerinin gelişmesinde, fiziksel becerilerinin artmasında, hemde nota eğitiminde çok büyük fayda sağlar. Klasik batı müziğinin yanında, pop müzikte de son derece popülerdir. Geniş bir kullanım alanı vardır. Piyano derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Ufak yaş gruplarında hafta da 2 saat ders almaları tercih edilir. Her öğrencinin ders saatleri dışında 1 saat etüt imkanı vardır. Piyano dersiyle birlikte gerek duyulduğunda işitme dersleride ayrıca ücretsiz olarak verilir.