İzmir Merkez Atalay Elmas

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Atalay Elmas

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Keman Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Atalay Elmas, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 716 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Atalay Elmas, 98 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ege Üniversitesi öğrencisiyim daha önce bir çok sanatçının arkasında çaldım batı ve Türk müziği keman dersi veriyorum ayrıca konservatuvar,güzel sanatlar gibi okullara hazırlık dersi de veriyorum


Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Ege Üniversitesi öğrencisiyim daha önce bir çok sanatçının arkasında çaldım batı ve Türk müziği keman dersi veriyorum