İstanbul Şişli Birnaz Yurtsever

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Birnaz Yurtsever

şİşlİ, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Japonca Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Birnaz Yurtsever, İSTANBUL ŞİŞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 27.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5347 kurs/özel ders verenden 294 . sıradadır. Başta Japonca olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Birnaz Yurtsever, 2 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Erciyes Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı'nı birincilik ile bitirdim. 1 yıl kadar Japonya'da ikamet ettim. Ders anlatmayı çok seviyorum. Dilerseniz sizinle eğlenceli bir şekilde Japonca'lı dersler geçirebiliriz.🌙😁


Japonca Nedir?

Japonca, Japonya'nın resmi dilidir. Bugün tek biçimli bir dil olan modern Japonca eski klasik yazı diliyle modern konuşma dilinin uzlaşması sonucunda ortaya çıktı. Çince telaffuzunun Japonca'ya benzemesi yüzünden, önceleri yazı dilinde Çin harfleri kullanıldı ve yazı dili konuşma dilinden farklı bir evrim geçirdi; Çin üslubunun etkisinde kalan bu yazı, daha sonra hece işaretleri (kana) biçiminde sadeleştirildi. Bugün Japonca, düşey sütunlar halinde sağdan sola doğru yazılır ve bu yazı Çin harfleriyle kana'nın bir karışımıdır; kana'dan her biri kırk yedi sesten meydana gelen iki heceleme kitabı kalmıştır; resmen kullanılan ideogramların sayısı ise 2050'ye yükseldi.
Japoncanın dünyadaki öbür diller ya da dil aileleri ile akrabalığı konusunda şimdiye kadar pek çok teori ileri sürülmüştür. Shiro Hattori'nin de vaktiyle belirtmiş olduğu gibi, Japonca hemen hemen dünyada konuşulan bütün dillerle karşılaştırılmıştır. Japoncanın soyca akraba olduğu ileri sürülen diller arasında Aynu, Eskimo ve Aleut dilleri ile Çince, Burma dili, Tibetçe, Mon-Hmer dili, Korece, Ural dilleri, Altay dilleri, Malay-Polinezya dilleri, Farsça, Grekçe, İrce ya da İrlanda dili, Baskça ve Sümerce gibi birbirinden farklı pek çok dil ve dil ailesi bulunur. Son olarak da Japoncanın Güney Hindistan'da konuşulan Dravid dillerinden biri olan Tamilce ile akraba olduğu teorisi ortaya atılmıştır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Erciyes Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı'nı 1.'lik ile bitirdim. 1 yıl Japonya'da yaşadım. Şu anda Japon Dili ve Edebiyatı'ndan yüksek lisans yapmaktayım. Eğlenceli mi eğlenceli online ders istiyorsanız Birnaz sensei'e bir merhaba. :D