İzmir Karşıyaka Buse Simge Gürel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Buse Simge  Gürel

karşiyaka, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Korece Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Buse Simge Gürel, İZMİR KARŞIYAKA ve civarında hizmet vermekte olup 27.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1808 kurs/özel ders verenden 719 . sıradadır. Başta Korece olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Buse Simge Gürel, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kore dili edebiyatı mezunuyum.Yeterlilik belgelerim mevcut. Korece özel ders almak isteyenlere uygun fiyata ders vermek istiyorum.


Korece Nedir?

Korece, Kore yarımadasında ve komşu Yanbian özerk bölgesinde (Çin) yaygın olarak kullanılan bir dildir ve hem Kuzey Kore hem de Güney Kore'nin resmî dilidir. Dünyada eski SSCB, Avustralya, ABD, Kanada, Brezilya, Japonya ve Filipinlerdeki göçmen komünitelerle birlikte toplam 78 milyon Koreli vardır.

Korece'nin kökeni uzun süre belirlenememişti ve uzmanlar Altay Dillerine bağlı olduğunu düşünüyorlardı. Yakın zamanda bu kanıtlandı. Ancak hangi kola bağlı olduğu hala belirlenemedi.

Korece, konuşulan dilin adıdır. Koreliler tarih boyunca Hanja adını verdikleri Çince yazı karakterlerini kullanmıştır; günümüzde ise Kore alfabesi Hangul kullanılmaktadır. Güney Kore'de çocuklara halen 1800 adet Çince karakter öğretilmektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları