İzmir Merkez Ege Doğan Dursun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ege Doğan Dursun

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kodlama Kursu , Office Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , Android Uygulama Kursu , Temel Bilgisayar Kursu , Oracle Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , C# Kursu , C++ Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ege Doğan Dursun, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 02.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1937 kurs/özel ders verenden 337 . sıradadır. Başta Java olmak üzere 10 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ege Doğan Dursun, 23 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Oracle Sertifikalı Bilgisayar Mühendisinden Başlangıç - Orta - İleri Düzey Java & Android ile Mobil Uygulama Eğitimi
C ile Programlama Eğitimi
İngilizce veya Türkçe Dilde Eğitim
Girişimcilik Odaklı Yazılım Eğitimi


Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).

Office Nedir?

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan e-posta ve takviminize heryerden erişebileceğiniz, Office dökümanlarınızı (Word, Excel, PowerPoint vb.) web üzerinden düzenleyebileceğiniz, anlık mesajlaşma ve görüntülü sesli konferans yapabileceğiniz, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir bulut platformudur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Küçük yaşlardan beri bilgisayar bilimine karşı ilgiliyim. Kariyerimdeki temel vizyonum; hızla gelişen ve dijitalleşen dünyada inovasyonun ve girişimciliğin önemi doğrultusunda kendimi geliştirmek, katma değeri yüksek projelerde yer almak, bilgi ve tecrübelerimi aynı vizyonu paylaşan kişilerle paylaşmaktır. Hızla yaygınlaşan ve ucuzlaşan mobil platforma yönelik; yapay zeka, makine öğrenmesi, bilgisayar görüşü, blockchain, e-ticaret, VR/AR gibi modern teknolojilerin entegrasyonu temel ilgi alanlarımdandır.
Oracle Sertifikalı Bilgisayar Mühendisinden Başlangıç-Orta-İleri Düzey Java & Android ile Mobil Uygulama Eğitimi C ile Programlama Eğitimi İngilizce veya Türkçe Dilde Eğitim Girişimcilik Odaklı Yazılım Eğitimi