İzmir Merkez İzmir Genç Müzisyenler Derneği

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İzmir Genç Müzisyenler Derneği

merkez, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Yan Flüt Kursu , Armoni Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İzmir Genç Müzisyenler Derneği, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 31.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1653 kurs/özel ders verenden 14 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. İzmir Genç Müzisyenler Derneği, 53 gelen talepten 52 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İzmir'de özel keman ,piyano,yan flüt,armoni.gitar dersleri aylık 130 lira
izmirde uygun fiyatlarla keman,piyano,gitar,yan flüt,armoni,dersleri ...29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders
Dersler birebir özel derstir ..

Fotoğraflar
İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği İzmir Genç Müzisyenler Derneği

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İzmir de uygun fiyatlarla özel piyano dersleri ...29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders
dersler birebir özel derstir


tel : 554 6679533
İzmir'de özel keman dersi aylık 130 lira
izmirde uygun fiyatlarla keman dersleri ...29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders
Dersler birebir özel derstir ..

TEL: 554 6679533
klasik elektro gitar dersi aylık 130 lira
zmirde uygun fiyatlarla klasik elektro gitar dersleri ...29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders
Dersler birebir özel derstir


tel : 554 6679533
izmirde uygun fiyatlarla özel yan flüt dersleri ...29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders
Dersler birebir özel derstir


TEL : 554 6679533
Klasik armoni,Caz Armonisi.Aranje  dersleri ayda 130 TL
İzmirde uygun fiyatlarla özel Klasik Armoni caz armonisi ,teori, armoni komposizyon ve Aranje dersleri (piyano veya gitar eşlik le beraber) ..29 yıllık müzik öğretmeninden .aylık 130 lira toplam 4 ders


tel : 554 6679533