İzmir Merkez Maryam Baran

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Maryam Baran

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Farsça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Maryam Baran, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 16.07.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1717 kurs/özel ders verenden 635 . sıradadır. Başta Farsça olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Maryam Baran, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Okutman Maryam Gharakhani İsfahan Üniversitesi Farsça Dili ve Edebiyatı bölümündeki lisans eğitimini ikincilik derecesiyle 2000 yılında ve yüksek lisansını da İsfahan Üniversitesi Farsça dili ve edebiyatı bölümünde birincilik derecisiyle 2006 yılında tamamlamıştır.
Ekim 2001-Şubat 2005 döneminde İsfahan Üniversitesi Yurdunda kültürel sorumlusu ve uzman olarak çalıştı. 2001-2010 yılları arasında İsfahan Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda yabancılar için Farsça okutmanı olarak çalıştı. 2006-2009 Sheykh Bahaei Üniversitesi genel Farsça Dili öğretmeni olarak görev yaptı. 2013 Haziran ayında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda okutman olarak göreve başlamıştır. Uzmanlık alanları “Farsça ve Arapça Dili Eğitimi”dir.


Farsça Nedir?

Farsça; İran, Afganistan, Tacikistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan Hint-Avrupa dil ailesine mensup dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint-İran dillerinin İran öbeğine bağlıdır. Antik Pers halkının konuştuğu dilden türemiştir. Farsça ve lehçeleri İran, Afganistan ve Tacikistan'da resmî dil statüsündedir. CIA World Factbook'a göre İran, Afganistan, Tacikistan ve Özbekistan'da yaklaşık 100 milyon kişinin anadili Farsça'dır. Hindistan ve Pakistan başta olmak üzere diğer ülkelerde de bir o kadar daha kişinin bu dili konuştuğu tahmin edilmektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları