İzmir Merkez Misal Adam

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Misal Adam

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Teknik Resim Kursu , Xsteel Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Misal Adam, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 08.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 57 . sıradadır. Başta SolidWorks olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Misal Adam, 120 gelen talepten 16 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle vereceğim dersler kesin öğrenme garantilidir.
Piyasada hiç bir öğretmen bu dersi benim anlattığım yöntemle anlatmaz.
Dersler periyotlar şeklinde 1.5 saat olarak verilecektir.
(Temel=40?)(3D=40?)(Teknik Resim=40?)(Sac Modelleme=60?)(Kalıp=60?)(Profil=60?)(Yüzeyler=60?)

About me:
4 yıl Üniversite (Ege University)
2 yıl Yüksek Lisans (Boğaziçi University)

Hatrı sayılır firmalarda Tasarım mühendisi pozisyonunda çalıştım.
Son projemde İzmir Folkart Towers projesinde teknik mühendis olarak görev aldım.
Halen çalışmış olduğum tarım makineleri üzerine iş yapan bir firmada tasarım bölümü sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

Kişisel Bilgiler:
Boy:184 cm
Kilo: 82 kg
Yaş: 25
İkamet: İzmir

Fotoğraflar

Teknik Resim Nedir?

Teknik Resim, bir ürünün malzemesini, boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerinin kullanılmaya hazır son halini anlatan çizimdir. Teknik resim, ayrıca ürünün nasıl imal edileceğini, boyutlarını vb. imalat yöntemlerini belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır. Standart, üretilen parçaların aynı kalite ve özellikte olmasını sağlar. Standardın önemi, üretimde aynı birliği sağlamak ve kaliteyi artırmak için gereklidir. Standartlaşmayı düzenlemek için çeşitli standart kuruluşları kurulmuştur. Bu kuruluşların en önemlisi Avrupa Standart Kuruluşu (International Standart Organization) ISO’dur. Türkiye’deki standart kuruluşu ise Türk Standart Enstitüsü olan TSE’dir. Teknik resim, araç ve gereç kullanılarak yapılan bir çizimdir. Bu malzemelerin en önemlisi t cetvelidir. Diğer malzemeler, gönyeler (45,30 ve 60 derecelik gönye), pergel (daire çizmek için), iletki (açı ölçer), pistole ( eğri şablon) daire şablonu, elips şablonu, sembol şablonları, yazı şablonu, kalemler ( kurşun kalem ve rapido ) silgidir. Teknik resimde farklı boyut ve özellikte kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar resim kağıdı, eskiz kağıdı (şeffat ince kağıt), aydınger (şeffaf yağlı kağıt) ve milimetrik kağıtlardır. Resim kağıtları değişik özellikte olsalar bile ölçüleri konusunda standartlaşmaya gidilerek harf ve rakamlarla isimlendirilmiştir. Bunlar ( A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6) dır.

Bu boyutların özelliği katlanarak küçülmesidir. Küçülme olurken, bir önceki kağıdın kısa boyutu, sonraki boyutun uzun kenarını belirlemektedir. Teknik resmin anlatım dili olan çizgiler farklı özellikte olup, kalınlıklarına veya çizgi türlerine göre farlı yerlerde kullanılırlar. Bu özelliklerin, ölçeklere göre boyutları değişebilir. Ölçek, gerçek uzunlukların belli oranlarda küçültülerek kağıda aktarılmasıdır. Bu anlamda, 1/100 ölçekli  bir çizim tekniği ile 1/50 çizim tekniği farklıdır. Bu fark, 1/20, 1/10, 1/1’e kadar daha belirginleşmektedir. 1/1000,1/500,1/200 vaziyet planı çizimlerinde,1/50,1/100, ölçek plan, kesit, görünüş çizimlerinde, 1/20 ölçek mekan çizimlerinde, 1/10,1/5,1/2,1/1 ise detay çizimlerinde kullanılan ölçeklerdir.

Xsteel Nedir?

Xsteel tasarlanmış yapısal bir konstruksiyonu ile genel görünüşler, kesitler, detay resimleri, ileri derecede raporlama, malzeme listeleri ve CNC dosyalarını otomatik olarak üretebilen bütünleşmiş bir çelik konstrüksiyon çizim ve imalat programıdır.Ayrıca 10. versiyondan sonraki sürümleri modelin statik analizini de yapmaya yöneliktir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Detaylı Bir Şekilde Öğretebilir ve Sorularınıza Yanıt Olabilirim.
K - Faktörü
Açınım Alma
Radıus Hesaplama
Dwg Hazırlama
Detaylı Bir Şekilde Öğretebilir ve Sorularınıza Yanıt Olabilirim.
Solidworks Adına Herşey.
Detaylı Bir Şekilde Öğretebilir ve Sorularınıza Yanıt Olabilirim.