İzmir Konak Nur Kantar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nur Kantar

konak, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İktisat Kursu , Dış Ticaret Kursu , Açıköğretim Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nur Kantar, İZMİR KONAK ve civarında hizmet vermekte olup 17.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1809 kurs/özel ders verenden 410 . sıradadır. Başta İktisat olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nur Kantar, 10 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
PAÜ- Lisans İktisat bölümü mezunu.
İKÇÜ- Tezli Yüksek Lisans Finansal Ekonomi mezunu.
4 yıl Özel ders tecrübeli.
Üniversitelere takviye iktisat alan dersleri (iktisada giriş, mikro, makro)


İktisat Nedir?

İktisat; ekonominin işleyişini, piyasa süreçlerini, devletin ekonomiye etkilerini ve piyasaya müdahalelerini inceleyen hem sosyal, hem de teknik bir bilimdir. Tüm bu işleyişi, süreçleri, etkileri ve müdahaleleri anlayabilmek için iktisat biliminde gerek kurumsal ve tarihsel çözümleme çerçeveleri, gerekse teorik ve uygulamalı modeller kullanılmaktadır. Bu nedenle, "iktisat okuryazarlığı" hem kurumsal ve tarihsel, hem de teorik ve uygulamalı bir bilimsel altyapı edinmeyi gerektirir.

Dış Ticaret Nedir?

İnternet kullanımın arttığı ve artık tüm firmaların ürünlerini çok daha rahat tanıtıp pazarlayabildikleri günümüz iş dünyasında,dış ticaret alanında çalışacak eğitimli dış ticaret uzmanlarına ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.2023 yılı ihracaat hedefi 500 milyar dolar olan ülkemizde,önümüzdeki 10 yıl içerisinde kalifiye dış ticaret uzmanı ihtiyacı yaklaşık 30.000 kişi olarak öngörülmektedir.Bu durum,dış Ticaret alanında eğitim alarak kariyer düşünen kişiler için, ithalat ve ihracaat yapan firmalar ile kamu kurumlarında ve meslek örgütlerinde uygun pozisyon ve maaşlarda iş bulabilme şansını arttırmaktadır.Dış Ticaret Uzmanlığı konusunda, profesyonel bir eğitimin alınması ve dış ticaretin doğru bir şekilde, uygulamalı olarak gerekli teorik bilgiler ışığında öğrenilmesi çok önemlidir.Günümüzde hızla değer kazanan ve yatırım-teşviklerin arttığı dış ticaret alanında, operasyon sorumlusu, ihracatçı, ithalatçı, re-exporter olarak çalışmak isteyen ya da kendi işini kurmayı amaçlayan girişimciler için hazırlanmış olan bu program, uluslararası ticaret prosüdürlerini hem teoride hem de pratikte en iyi şekilde tanıtmayı ve kavratmayı hedeflemektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Üniversiteye takviye iktisat dersleri (İktisada giriş, mikro iktisat, makro iktisat)
Dış ticaret uzmanlık eğitimim mevcut.
Açıköğretim öğrencilerinin alan derslerinde de yardımcı oluyorum