İzmir Merkez Sati Emre Güner

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sati Emre Güner

merkez, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sati Emre Güner, İZMİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 02.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 163 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sati Emre Güner, 22 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba satranç dersi konusunda eğitim vermekteyim taleplerinizi bekliyorum


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları