İzmir Narlıdere Deniz Bayramoğulları

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Deniz Bayramoğulları

narlidere, İZMİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Keman Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Deniz Bayramoğulları, İZMİR NARLIDERE ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 1759 kurs/özel ders verenden 1056 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Deniz Bayramoğulları, 56 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Her yaşa uygun keman özel ders verilir.


Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları