İzmir Bornova Fırat Cantekin Müzik Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Fırat Cantekin Müzik Kursu

bornova, İZMİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Saksafon Kursu , Bateri Kursu , Akustik Gitar Kursu , Yan Flüt Kursu , Elektro Gitar Kursu , Bas Gitar Kursu , Çello Kursu , Flamenko Gitar Kursu , Bağlama Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Fırat Cantekin Müzik Kursu, İZMİR BORNOVA ve civarında hizmet vermekte olup 14.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İZMİR ilinde hizmet veren 2055 kurs/özel ders verenden 139 . sıradadır. Başta Güzel Sanatlar olmak üzere 16 farklı kurs/özel ders vermektedir. Fırat Cantekin Müzik Kursu, 329 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Art’n More (T.C.MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu), müzik, resim, fotoğraf, tiyatro, yazarlık ve diksiyon eğitimleriyle çeşitli sanatsal atölye faaliyetleri sürdürmek üzere 2014 yılında, 3 sanatsever kişi tarafından Bornova’da kurulmuştur.

Kurulduğu günden beri bir çok insana sanatı sevdirmiş, bir çok konser ve sanatsal etkinlik düzenlemiş, profesyonel eğitim kadrosuyla bir çok kişiyi kendi alanında başarıya ulaştırmıştır.

Art’n More Sanat Merkezi’nde 6 adet derslik ve 1 konser alanı bulunmaktadır, dersliklerin hepsi tam donanımlı olarak, sanatsal eğitimlere uygun olarak hazırlanmıştır.

Müzik kursumuz konum olarak Bornova’da vergi dairesi sağ karşı sokağında Ege Çarşı Mağazaları Sokağındadır, otobüs, metro, dolmuş ve kendi aracınız ile gelmek gayet kolaydır, Bornova’nın kalbi olan bir yerde konumlanmış olan Art’n More Sanat Merkezine ulaşım çok kolaydır.


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İzmir'de Bateri Dersi'nin en doğru adresi
http://artnmoreizmir.com/kurslar/bateri-kursu/