Kahramanmaraş Elbistan İsmail Altunal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İsmail  Altunal

elbİstan, KAHRAMANMARAŞ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İsmail Altunal , KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN ve civarında hizmet vermekte olup 11.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KAHRAMANMARAŞ ilinde hizmet veren 101 kurs/özel ders verenden 26 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İsmail Altunal , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Matematik ve tarih özel ders verilir.ortaokul,TEOG,YGS,KPSS düzeyinde eğitim verilir.Grup halinde gelen öğrencilere varsa uygun fiyat indirimi yapılır


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Matematik ve tarih özel ders verilir.ortaokul,TEOG,YGS,KPSS düzeyinde eğitim verilir