Kahramanmaraş Merkez Mehmet Ali Birand

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet Ali Birand

merkez, KAHRAMANMARAŞ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Ali Birand, KAHRAMANMARAŞ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KAHRAMANMARAŞ ilinde hizmet veren 114 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Ali Birand, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2 yıllık akademisyenlik tecrübemin yanı sıra 7 yılı aşkın süredir özel matematik dersi vermekteyim.
bu yolda 2 amacım var; 1)İnsanların matematiği sevmesine yardımcı olmak, 2) formülsüz matematiğin mantığını öğretmek
karı-koca beraber ders vermekteyiz
birebir ve etüt şeklinde isteğe bağlı ders anlatımlarımız vardır


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
kursumuz matematik bilgisi içeren bütün sınavlara uygun olarak bay-bayan öğretmenler eşliğinde birebir ve 2 kişilik (isteğe bağlı) olarak verilmektedir. samimi ev ortamında yapılmaktadır. birden çok matematik öğretmeninden istediğinle ders çalışma imkanı sunulmaktadır.