Kayseri Melikgazi Optimus Mühendislik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Optimus Mühendislik

melİkgazİ, KAYSERİ
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ansys Kursu , Archicad Kursu , Arduino Kursu , Cad Cam Kursu , Idecad Kursu , Navisworks Kursu , Powermill Kursu , Primavera Kursu , SketchUp Kursu , Solidcam Kursu , Sta4CAD Kursu , Swift Kursu , Teknik Resim Kursu , Tinkercad3D Kursu , Topsolid Kursu , Xsteel Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Catia Kursu , Gerber Kursu , Mastercam Kursu , Corel Draw Kursu , Revit Kursu , Indesign Kursu , CNC Kursu , Maya Kursu , Rhinoceros Kursu , Mimari Proje Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Optimus Mühendislik, KAYSERİ MELİKGAZİ ve civarında hizmet vermekte olup 22.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KAYSERİ ilinde hizmet veren 386 kurs/özel ders verenden 75 . sıradadır. Başta Ansys olmak üzere 29 farklı kurs/özel ders vermektedir. Optimus Mühendislik, 30 gelen talepten 16 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Temel veya Proffessional solidworks eğitimi almak isteyen Her bireye saatlik bire bir ister evde ister kendi ofisimizde eğitim veriyoruz derslerden sonra sınav ve sertifika da firmamız tarafından verilmektedir.


Ansys Nedir?

ANSYS; bilgisayar destekli olarak mühendislik çalışmalarında analiz ve simülasyonların yapılabildiği bir bilgisayar destekli mühendislik programıdır. ANSYS programı mekanik, yapısal analiz, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve ısı transferi gibi farklı disiplinlerde etkili çalışmalara olanak verir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan CAE (bilgisayar destekli mühendislik) programlarının başında gelen ANSYS programı sonlu elemanlar yöntemini kullanmaktadır. Sonlu elemanlar yöntemi ile tek parça halinde analizi çok zor olan karmaşk geometrideki cisimlerin küçük ve çok sayıda parçalara bölünerek ayrı ayrı analizleri. Sonlu sayıdaki elemanın analizi sonucu elde edilen sonuçlar birleştirilerek tek ve tutarlı bir analiz sonucu elde edilir.

1970 yılından beri geliştirilmekte olan ANSYS programı pek çok temel mühendislik dalında etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Yaklaşık 45 yıldır geliştirilen bu program günümüzde en çok tercih edilen programların başında gelir. ANSYS programının farklı mühendislik çalışmaları için üretilmiş farklı bileşenleri bulunmaktadır.

Karmaşık yapılardaki nesnelerin analizleri ANSYS Mechanical ile yapılabilir. Sonlu elemanlar yöntemini kullanan bu program bileşen ve alt sistemlerin gerçek dünyadaki davranışlarının simülasyonu yapılarak gerçeğe uygun sonuçlar elde edilir.

ANSYS programıyla parça ve montajlar üzerinde statik analizlerin yanı sıra doğrusal ve doğrusal olmayan burkulma analizleri de yapılabilir. ANSYS programı mekanik simülasyonlarda çok düşük toleranslarda bile etkili sonuçlar verir. Nesneye uygulanan kuvvet sonucunda oluşan şekil değişimleri ve gerilme dağılımları simülasyonların sonunda anlık olarak görüntülenebilir.

Archicad Nedir?

ArchiCAD, Graphisoft tarafından mimarlar için üretilen 3B BDT (Bilgisayar Destekli Tasarım - Computer Aided Design / CAD) yazılımıdır. Graphisoft, 1984 yılında Macaristanda kurulmuştur. Firma Apple ile işbirliği yaparak, ArchiCAD yazılımını Apple kişisel bilgisayarlar için piyasaya sürmüştür.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Sketchup Katı modelleme uygulamasıdır iç veya dışa mekan tasarımlarınızı skethchup sayesinde kolaylıkla yapabilir ve bu program ile çok ciddi paralar kazanabilirsiniz . İrtabata geçip sizde programdan geri kalmayın...
Solidworks 3D katı modelleme ve kalıp tasarım sektöründe öncü bir markadır Firmamızın Bu konuda bir çok öğrencisi bulunmaktadır. Professional bir Solid veya Autocad Kullanıcısı olmaya ne dersiniz hemen başvurun tasarımlarınızı uygulamaktan geri kalmayın...