Kocaeli Derince Gözde Temur

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gözde Temur

derİnce, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Sosyal Bilgiler Özel Ders , Tarih Özel Ders , KPSS Kursu , Sosyal Bilgiler Kursu , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gözde Temur , KOCAELİ DERİNCE ve civarında hizmet vermekte olup 29.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 513 kurs/özel ders verenden 79 . sıradadır. Başta Tarih olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gözde Temur , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Amasya üniversitesi tarih bölümü mezunuyum. 2018 yılında mezun oldum. Kpssye hazırlanırken, tarih derslerinde ya da sosyal bilgiler derslerinde zorlanan arkadaşlara yardımcı olabilirim.


Sosyal Bilgiler Özel Ders Nedir?

Sosyoloji, ekonomi, siyaset, psikoloji, antropoloji, hukuk, eğitim ve benzeri disiplinleri içinde barındıran Sosyal Bilimler’in ilköğretim yaşındaki öğrencilerin düzeyine uygun, daha somut ve daha yalın anlatıma sahip duruma getirilmiş formuna Sosyal Bilgiler denmektedir. Bu ders 1. sınıftan 3. sınıfa kadar hayat bilgisi olarak işlenir. İlköğretimde işlenen haftalık derslerden biridir. Bu ders ile öğrencileri toplumsal hayata hazırlayıp onların sosyal yanını geliştirmek amaçlanmakta ve bunun yanında tarih, coğrafya ve vatandaşlık gibi konular anlatılmaktadır. Lisede tarih, coğrafya ve felsefe olarak ayrıca işlenir.

Tarih Özel Ders Nedir?

Tarih ülkeleri, ulusları, toplumları, kuruluşları etkileyen eylemlerden doğan olayları zaman ve yer göstererek anlatan, bu olaylar arasındaki neden-sonuç ilişkilerini, bunların daha önceki ve sonraki olaylarla bağlantılarını, karşılıklı etkilenmelerini, her ulusun kurduğu uygarlıkları, ulusların kendi iç sorunlarını ve benzeri konuları belge ve bulgular ışığında objektif olarak inceleyen bilim dalıdır. Tarih, yaşanan olayların tekrar aynı şekilde yaşanabilmesi gibi bir ihtimal olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanmaz.