Kocaeli Gebze Burak Özten

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Burak Özten

gebze, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Besyo Hazırlık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Burak Özten, KOCAELİ GEBZE ve civarında hizmet vermekte olup 08.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 499 kurs/özel ders verenden 118 . sıradadır. Başta Besyo Hazırlık olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Burak Özten, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
14 yıllık tecrübe ile Kocaeli Gebzenin en iyi Besyo hazırlık kursu Pomem, Pöh ve spor lisesi sınavlarına da hazırlıyoruz idmanlarımız Gebze stadyumu ve Gebze endüstri meslek lisesi spor salonlarında yapılmaktadır. Ygs'den önce ygsnin önemi hazırladığımız bazı üniversitelerden parkurlar kazanan öğrencilerimizin sınav parkurları ve yaptığımız dereceler Besyo başlangıç puanımı nasıl hesaplarım ile ilgili kapsamlı bir şekilde siz öğrencilerimizin bilgilenmesi ve yanlış karar vermemesi için bir konferans düzenleyeceğiz  soru ve cevap şeklinde geçecek olan bu konferansımızda aklınızdaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz.


Besyo Hazırlık Nedir?

BESYO kelimesinin açılımı: Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’dur. Halk arasında SPOR AKADEMİSİ olarak da bilinmektedir. Üniversitelerin Besyo bölümleri, spor alanını bilimsel olarak inceleyerek antrenör, beden eğitimi öğretmeni, spor yöneticisi, spor uzmanı, sporcu gibi bir çok meslek için öğrenci yetiştirmektedir. Üniversitelerde yetişen bu öğrenciler sayesinde spor evrensel ilkelerle bilgiye dayalı bir birim haline getirilmektedir. Bu gün birçok üniversitede bölümü bulunan Besyo Bölümleri gelişmiş diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de profesyonel eğitim verilmektedir.

Besyo mezunları için iş alanları nedir?

Besyo mezunları;
• Eğitim öğretim alanlarında öğretmenlik(Okul Öncesi, İlköğretim, Ortaöğretim, Engellilere Eğitim) kısımlarında, akademisyenlik(Uzman, Araştırma Görevlisi, öğretim Görevlisi, Öğretim Üyesi) yapabilirler. Ayrıca Askeri okullarda, GSGM bünyesinde, Gençlik Merkezlerinde, Eğitim Kamplarında ve özel şirketlerde çalışabilirler.
• Yönetim ve organizasyon alanlarında
• GSGM bünyesinde Uzman,Genel Sekreter,Şube Müdürü,Daire Başkanı,İl Müdürü,Kontrolörlük,Danışmanlık kısımlarında iş bulabilirler.
• Sağlık ve zindelik alanlarında;
• Sağlık ve Spor Merkezleri, Güvenlik Şirketleri,Rekreasyon Merkezleri bünyelerinde çalışabilirler.
• Üniversitelerde spor hekimliği, spor beslemecisi,spor masörü olarak çalışabilirler.

BESYO Başvurusu Nasıl Yapılır?

BESYO’da tercihle alan üniversitelerin başvurusu ÖSYM’nin belirlediği tercih zamanlarında ÖSYM tercihiyle yapılmaktadır. Özel yetenek sınavı ve sportif özgeçmiş puanıyla alan üniversitelerin başvuruları ise üniversitenin açıklamış olduğu kılavuz çerçevesinde yapılır. Her üniversite kılavuzunu ve şartlarını kendisi belirler. Genelde kılavuzlar mayıs ayından itibaren yayınlanmaya başlar. Başvuruların genelde şahsen yapılması istenir. Nadiren posta yolu ile başvuru kabul eden üniversiteler olabilir. Bir aday birden fazla üniversiteye başvurabilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu ‘nun kısaltılmışıdır. Yüksekokul olmasına rağmen 4 yıllık eğitim verilmektedir. Toplumumuzda Spor Akademisi olarak da bilinen BESYO yurtdışında Physical Education and Sport Department (Fiziksel Eğitim ve Spor Bölümü) olarak geçmektedir.