Kocaeli Gebze Zeliha Yücel Oler

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Zeliha Yücel Oler

gebze, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: LGS (TEOG) Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Zeliha Yücel Oler, KOCAELİ GEBZE ve civarında hizmet vermekte olup 11.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 499 kurs/özel ders verenden 222 . sıradadır. Başta Türkçe olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Zeliha Yücel Oler, 15 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Liseyi okul 1.liği ile bitirdim. Celal Bayar Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden 2008 yılında mezun oldum. Yüksek lisansımı Uşak Üniversitesi'nde yaptım. Yani uzman öğretmenim. Bir çok özel ders TEOG tecrübem var. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız doğru yerdesiniz!


LGS (TEOG) Nedir?

Temel eğitimde öğrenim gören öğrencilerin (8.sınıf), ortaöğretime geçişi (lise) için kullanılan TEOG sistemi 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yürürlüğe girdi.

2013 - 2014 eğitim-öğretim yılından başlayarak altı temel ders için 8 inci sınıfta öğretmen tarafından dönemsel olarak yapılan sınavlardan bir tanesi ortak olarak gerçekleştirildi.

Ortak sınavlar, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen müfredatı
kapsayacak şekilde yapıldı.

Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapıldı ve o günlerde sınav yapılan okullarda ders işlenmedi.

Sınavlarda yöneltilen çoktan seçmeli (4 seçenekli) sorularda, yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemedi.

Ortak sınavların orta ve uzun vadede açık uçlu soruları da içermesi öngörülmektediydi.

TEOG sisteminin 2017-2018 eğitim öğretim yılında kaldırılmasına karar verilmiştir.

Türkçe Nedir?

Türkçe, ana dili edinimi ve gelişimi dersi olduğu için öğrencilerin sağlıklı bir kişisel gelişim gösterip topluma uyum sağlayabilmesinde en önemli derstir. Türkçe, aynı zamanda öğrencinin Türkçe ve Türkiye Cumhuriyeti’ne olan bağlılığının sağlamlaştırıldığı, bu iki Cumhuriyetin ayrılmaz unsurları olan milli kültür, milli kimlik ve milli bilinç duygularının sağlam temeller üzerinde inşasının yapıldığı bir mihver derstir. 
Verilen Kursların Ayrıntıları
TEOG'da başarılı olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz...