Kocaeli İzmit Furkan Karasuluoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Furkan  Karasuluoğlu

İzmİt, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Furkan Karasuluoğlu , KOCAELİ İZMİT ve civarında hizmet vermekte olup 26.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 578 kurs/özel ders verenden 41 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Furkan Karasuluoğlu , 24 gelen talepten 13 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kocaeli üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim. 4,5,6,7 ve 8. sınıflara tüm derslerden; lise öğrencilerine matematik,geometri ve fizik derslerinden kurs veriyorum. Detaylı bilgi için whatsapp veya sms ile de ulaşabilirsiniz.


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
kocaeli üniversitesi makine mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. ygs,-lys, veya okula takviye matematik ve geometri dersi; 4 ve 5. sınıflara okula takviye; 6,7 ve 8. sınıflara teog matematik ve fen bilgisi verilir. detaylı bilgi için whatsapp veya sms ile de ulaşabilirsiniz.