Kocaeli İzmit Mert Erdoğmuş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mert Erdoğmuş

İzmİt, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu , LGS (TEOG) Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mert Erdoğmuş, KOCAELİ İZMİT ve civarında hizmet vermekte olup 05.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 581 kurs/özel ders verenden 21 . sıradadır. Başta LGS (TEOG) olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mert Erdoğmuş, 55 gelen talepten 30 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Balıkesirliyim 22 yaşındayım. Çocuklarla iyi geçinirim. Matematik fen sosyal alanında yeteri kadar (teog düzeyinde) bilgili olduğumu düşünüyorum. Tecrübeliyim


Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

LGS (TEOG) İngilizce Nedir?

TEOG sınavı, bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kasım ve Nisan aylarında yapılan öğrencilik hayatının önemli aşamalarından birini oluşturan bir sınavdır. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinden oluşan sınav iki güne yayılmakta ve her bir gün için üç dersten sınav yapılmaktadır.

Bu altı ders arasında yapılan en son sınav olması ve öğrencilerdeki psikolojik ve fizyolojik yorgunluk TEOG İngilizce sınavının öğrenciler açısından biraz sıkıntılı geçmesine neden olabilir. Bu yüzden sınav hakkında yeterince bilgi sahibi olmalı ve çalışmalarınızı bu düzlemde yaparak kendinizi hazırlamalısınız.
Verilen Kursların Ayrıntıları
2009 yılında başladım. 4 turnuvaya girdim. Lisanslıyım. 3 sene kadar amatör olarak yeni başlayanlar düzeyinde eğitmenlik yaptım.
Üniversiteme başlamadan önce 1 sene hazırlık okudum. Ve 2015 yılında turistik yerlerde 2 ay çalışma fırsatı yakaladım. Teog düzeyinde yeterli olduğumu düşünüyorum
Bireysel özel ders şeklinde soru çözümüne yönelik ihtiyaç olunan yerlerde gerekli konu anlatımları yapılır.