Kocaeli Merkez Ali Yıldız

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ali Yıldız

merkez, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenci Koçluğu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ali Yıldız, KOCAELİ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 29.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 575 kurs/özel ders verenden 248 . sıradadır. Başta Öğrenci Koçluğu olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ali Yıldız, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üç ay içinde performans artışını fark edeceksiniz.


Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Üç ay içinde performans artışını fark edeceksiniz.