Kocaeli Merkez Oğuz Acar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

OĞUZ ACAR

merkez, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders , ÖABT Kursu , KPSS-A Kursu , KPSS-B Kursu , TYT Tarih Kursu , AYT Tarih Kursu , Açıköğretim Kursu , KPSS Kursu , ALES Kursu , DGS Kursu , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
OĞUZ ACAR, KOCAELİ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 04.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 575 kurs/özel ders verenden 168 . sıradadır. Başta TYT Tarih olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. OĞUZ ACAR, 55 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
MEB de öğretmenlik tecrübesiyle, Tarih başta olmak üzere sosyal bilimler derslerinde sınavlara hazırlık dersleri vermekteyim.


Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.

ÖABT Nedir?

15 alanda öğretmen adaylarının KPSS'de girmesi gereken sınavdır. Bu alanlar 1. Türkçe, 2. İlköğretim Matematik, 3. Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, 4. Sosyal Bilgiler, 5. Türk Dili ve Edebiyatı, 6. Tarih, 7. Coğrafya, 8. Matematik (Lise), 9. Fizik, 10. Kimya, 11. Biyoloji, 12.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 13. Yabancı Dil (Almanca) 14. Yabancı Dil (İngilizce) 15. Yabancı Dil (Fransızca)

ÖABT Nedir?
Eğitim fakültesi mezunlarına yani öğretmen adaylarına ek olarak getirilen bir sınavdır.Öğretmen atamalarında aşağıda belirtilen 15 branştaki öğretmen adaylarına Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri testlerinin yanı sıra ÖABT uygulanır.

ÖABT Hangi Branşlara Uygulanacak?
1. Türkçe, 2. İlköğretim Matematik, 3. Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, 4. Sosyal Bilgiler, 5. Türk Dili ve Edebiyatı, 6. Tarih, 7. Coğrafya, 8. Matematik (Lise), 9. Fizik, 10. Kimya, 11. Biyoloji, 12.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 13. Yabancı Dil (Almanca) 14. Yabancı Dil (İngilizce) 15. Yabancı Dil (Fransızca)

ÖABT’ nin Öğretmen Atamaya Esas Olan KPSS Puanına Etkisi Nedir?

ÖABT’ ye katılan adayların KPSSP121 puanı hesaplanacaktır. Söz konusu alanlarda bu puan esas alınarak yerleştirme gerçekleştirilecektir. Soruların puan türüne etkisi şu şekildedir: Genel Yetenek Testi %15, Genel Kültür Testi %15, Eğitim Bilimleri %20 ve ÖABT %50.

ÖABT Kaç Sorudan Oluşur?
ÖABT’ de adaylara kendi alanları ile ilgili 50 soru sorulacaktır. Sınav süresi 75 dakikadır.

ÖABT’ ye Hangi İllerde Girilebilir?
Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Bursa, Gaziantep ve Van’da düzenlenir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
TARİH
TARİH
TARİH
TARİH
TARİH
TARİH