Kocaeli Kocaeli Ve Gölcük Merkez Sürücü Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu

gölcük, KOCAELİ
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Özel Ders , CE Ehliyet Kursu , B Engelli Ehliyet Kursu , G SINIFI EHLİYET Kursu , Direksiyon Kursu , B Ehliyet Kursu , A2 Ehliyet Kursu , D Sınıfı Ehliyet Kursu , A1 Ehliyet Kursu , C Sınıfı Ehliyet Kursu , Otomatik Vites Ehliyeti Kursu , E Sınıfı Ehliyet Kursu , İş Makineleri Operatörlüğü Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu, KOCAELİ GÖLCÜK ve civarında hizmet vermekte olup 05.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 513 kurs/özel ders verenden 49 . sıradadır. Başta B Ehliyet olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu, 27 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
KOCAELİ VE GÖLCÜK MERKEZ SÜRÜCÜ KURSU

1989 Yılında kurulan Merkez Sürücü Kursları; Milli Eğitim Bakanlığı denetim ve gözetimi altında faaliyetini sürdürüyor.
Kocaeli İzmit’te bulunan kursumuza, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belediye iş hanında bulunan ders sınıflarımız sürücülerin tam donanımlı bir ortamda ders almalarına olanak verir.

Sürücü Kursumuz
Otomobil, Otomatik Otomobil, Römorklu Otomobil, Minibüs, Kamyon, Otobüs, Çekici ( TIR ), Motosikletler, İş Makinesi, Beko Loder, Forklift, Kazıcı Yükleyici Loder, Kaldırma Yükleme ( Mobil Vinç ) ve Tavan Vinci, Platform, Ekskavatör, sınıflarında eğitimler ve sürücü belgeleri veren kaliteli, üstün ve modern eğitimi hizmet anlayışı olarak benimsemiş, önde gelen eğitim kurumlarından biridir.

Direksiyon sürüş eğitimlerimiz Eğitim Pistimizde ve son model araçlar ile birebir verilmektedir.
Teorik eğitimlerimiz 23 kişilik interaktif modern dersliklerde konusunda uzman öğretim kadromuz tarafından verilmektedir.
Uygun fiyatlarla maksimum eğitimin süre kısıtlaması olmaksızın verilmesinin zorluğunu, trafik gibi hayati bir konunun şakaya gelmeyeceğinin farkındayız.

Fotoğraflar
kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu kocaeli ve gölcük merkez sürücü kursu


Verilen Kursların Ayrıntıları
H Sınıfı Engelli otomobil veya motosiklet ehliyeti alabilmek için ehliyeti almak için hangi şartlar yerine getirilmelidir?

H sınıfı engelli sürücülerin alması gereken bir sınıftır, başlı başına bir ehliyet sınıfı değildir. Eğer engelli sürücü B sınıfı araç kullanacak ise H alır ya da A2 alacaksa yine H alır. Yani H sınıfı sürücü ehliyeti ile kendi sınıfına ait araç kullanabilirler. Ehliyet alınacağı zaman özel donanımlı bir araçla sınava girilir. H sınıfı sahibi sürücüler ticari araç kullanamaz. Burada en önemli nokta sağlık raporunu alma ve kendi engel durumlarına uygun eğitim alabilecekleri sürücü kursu bulmalarıdır. Gerekli ve yeterli donanımlı araç ve usta öğreticilere sahip sürücü kurslarına kayıt yaptırılmalıdır.

engelli-araci

İlk Defa H sınıfı Ehliyet Alacaklar Neler Yapmalı?

İlk kez H alacaklar öncelikle engellilik durumunu ifade eden bir sağlık raporu alır. Alınacak bu sağlık raporunun ehliyet almasına bir engel teşkil etmemesi gerekmektedir. H sınıfı ehliyet alacaklar aynı diğer sürücü adayları gibi teorik ehliyet sınavlarına tabi tutulurlar. Yazılı ehliyet sınıfını geçen engelli sürücü adayları ardından kendilerine uygun donanımlı direksiyon eğitimini aldıkları özel araçlar ile uygulama sınavına girerler. Sınav süreleri ve direksiyon sınav süreleri diğer sürücü adaylarıyla aynıdır.

Sonradan H Sınıfı Ehliyet Alacaklar Neler Yapmalı?

Daha önce sürücü belgesi olan fakat bir kaza ya da hastalıktan dolayı engel oluşan kişilerde yazılı sınava tabi tutulmazlar ve sağlık durumlarıyla ilgili özel donanımlı araçlarla direksiyon sınavına girip H sınıfı ehliyetlerini alırlar.

H Sınıfı Engelli Ehliyeti alabilmek için Yaş ve Mezuniyet Şartları Nedir?

H sınıfı engelli ehliyeti alabilmek için öncelikle 17 yaşını bitirmiş olmak gerekir, H sınıfı ehliyet almak için en az ilkokul mezuniyeti olma şartı da vardır.

H Sınıfı Engelli Ehliyet alacaklara Ehliyet Sınavında Kaç Soru Sorulur?

H sınıfı engelli ehliyeti alacak olan sürücü adayları ehliyet sınavında daha önceden trafik ve ilkyardım sorularından sadece sorumluydular fakat yeni düzenleme ile artık tek sınav haline gelen ehliyet sınavında trafik, ilkyardım ve motor sorularının tümünden sorumludurlar. Yani ehliyet sınavında sorulan 50 sorunun tümünü cevaplamak durumdadırlar.

H sınıfı ehliyet almak için engel yüzdesine bakılmıyor mu?

Hayır, bakılmıyor. Önemli olan H sınıfı ehliyet alabilir diye raporunuz olması ve her şeyin bu raporda belirtilmesi gerekmektedir. Yani sağ elinde 4 parmağı olmayan birinin yüzdesini nasıl belirleyeceksiniz, bu kişi gayet tabi H sınıfı ehliyet alabilir.

H sınıfı ehliyeti olanlar hangi tür araçları kullanabilirler?

Sürücü adayı hastanede alacağı sağlık raporunda yazan bilgilere göre araç kullanır, Bu rapora göre sürücü belki özel tertibatlı, elden kumandalı ya da sadece otomatik vitesli araç kullanabilir der. Burada önemli olan sağlık raporunda yazan bilgilerdir. Örneğin sadece otomatik vitesli araç kullanabilir yazan sürücüler başka otomatik vitesli araçları kullanabilir. Fakat özel donanımlı araç kullanabilir diye yazılı olan sürücüler sadece bu araçları kullanır diğer başka araçları kullanamaz. Kişinin engeline göre özel üretilmiş/üretilecek araçlar kullanılabilir. Bu araç özel tertibatlı olarak imal, edilmiş motosiklet ya da otomobil olabilir. (H (motosiklet), H (otomobil) sınıfı sertifika)

H Sınıfı Ehliyette Direksiyon Sınavı Nasıl Olur?

H sınıfı motosiklet otomobil kullanacaklar için sürücünün kendi engel durumuna göre özel tertibatlı olarak imal edilmiş araçlarla sınava girerler. İşitme engelli sürücü adayları için sürücü kursunda valilikçe görevlendirilen bir uzman eşliğinde teorik ve direksiyon eğitimi verilebilir. Bu uzman kişiler özel metotlar ile bilgileri sürücü adayına anlatırlar. Aynı şekilde konuşma engelli olan sürücü adayları için iletişim kurma alanında belgesi olan personel görev alır.
KOCAELİ VE GÖLCÜK MERKEZ SÜRÜCÜ KURSU
A2 sınıfı sürücü belgesi nedir? A2 için yaş sınırı kaçtır?
2 Tekerlikli motosikletler için:

Güç sınırı 35 kv(kilovat)’tır.

Kv/kg oranı 0,2 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

3 Tekerlikli motosikletler için:

Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

Yaş sınır 18’dir.

A2 sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabileceklerdir.

Yönetmelikte:

"Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir."
A1 sınıfı sürücü belgesi nedir? A1 için yaş sınırı kaçtır?
2 Tekerlikli motosikletler için:

Silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyecek.

Güç olarak 11 kv(kilovat) sınır değerini aşmayacak.

Kv/kg oranı 0,1 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

3 Tekerlikli motosikletler için:

Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

Aynı zamanda A1 sürücü belgesine sahip olanlar M sınıfına giren araçları da kullanabilir.

Yönetmelikte:

" Silindir hacmi 125 santimetreküpü,  gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti şeklinde ifade edilir."
B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi nedir?
Ehliyetini 2016 yılından önce alan sürücüler otomatik veya manüel araç kullanabilmek için manüel vitesli araçlarla eğitim alıp sınavlara da bu araçlarla girmek zorundaydı. 2016 yılı itibariyle yönetmelikte yapılan değişikle sürücü adayları istemeleri halinde otomatik vitesli araç kullanabilmek için sürücü kursuna başvuru yapabilir ve sadece otomatik araçlarla eğitimlerini tamamlayarak sınava da bu araçlarla girip ehliyetlerini alma hakkı kazandılar Otomatik vites için ayrı bir sınıf yoktur. Sınava otomatik vitesli araçla girer ve başarılı olursa ehliyet belgesinde otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi yazacaktır. Belirtmekte fayda var bu şekilde ehliyet  belgesi alan kişiler manüel araç kullanamazlar. B sınıfı ehliyette olduğu gibi otomatik vitesli otomobil ve kamyonet kullanacaklara  verilir.

B sınıfı otomatik vites için yaş sınırı kaçtır?

Yaş sınırı 18’dir.


B sınıfı otomatik vites sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
Otomatik vites olan M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler.

Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.

B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi alabilmek için verilecek eğitimler nelerdir?
Halkalı Rüzgar Sürücü Kursumuza kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verilmektedir. Kurs sonunda “B Otomatik Vites” sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar ve sınav süresi 60 dakikadır. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2. Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur.