Düzce Merkez Bahar Öztürk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bahar Öztürk

merkez, DÜZCE
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Müzik Terapi Kursu , Piyano Özel Ders , Org Kursu , Müzik Prodüksiyon Kursu , Keman Kursu , Piyano Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bahar Öztürk, DÜZCE MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 24.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. DÜZCE ilinde hizmet veren 54 kurs/özel ders verenden 187 . sıradadır. Başta Müzik Prodüksiyon olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bahar Öztürk, 32 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Müzik öğretmeni.
Piyano,  müzik teorisi


Müzik Terapi Nedir?

Müzik terapi, bireylerin fiziksel, psikolojik, sosyal ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamada müziği ve müzik aktivitelerini kullanan uzmanlık dalıdır. ... Müziğin kendine özgü bir dili vardır ve bu nedenledir ki, evrensel bir boyuta sahiptir ve dünyadaki tek ortak dil müziktir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.