Ankara Merkez Edanur Koçer

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Edanur  Koçer

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Korece Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Edanur Koçer, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 05.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2971 kurs/özel ders verenden 31 . sıradadır. Başta Korece olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Edanur Koçer, 14 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Topik II sınavına girmiş ve Topik 5 seviye almış bulunmaktayım. Topik hazırlanma kurslarına katıldım ve üniversitede Korece dersleri aldım.  9 ay Kore'de yaşadım. Başlangıç ve orta seviye Korece eğitimi veriyorum.  Günlük konuşmalar ve sınav odaklı dersler veriyorum.
Detaylar için teklif alınız.

Fotoğraflar

Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Nedir?

Türkçe ya da Türk dili, batıda Balkanlar’dan başlayıp doğuda Hazar Denizi sahasına kadar konuşulan Altay dillerinden biridir. Yaşı, en eski hesaplara göre 8500 olan Türkçe, bugün yaşayan Dünya dilleri arasında en eski yazılı belgelere sahip olan dildir. Bu belgeler, çivi yazılı Sümerce tabletlerdeki alıntı kelimelerdir. Türk yazı dilleri içinde Oğuz sahası yazı dillerinden Osmanlı Türkçesinin devamını oluşturur. Başta Türkiye olmak üzere eski Osmanlı İmparatorluğu coğrafyasında konuşulan Türkçe, dünyada en fazla konuşulan 5. dildir. Türkçe sondan eklemeli bir dildir. Bundan ötürü kullanılan herhangi bir eylem üzerinden istenildiği kadar sözcük türetilebilir. Türkiye Türkçesi bu yönünden dolayı diğer Türk dilleriyle ortak ya da ayrık bulunan onlarca eke sahiptir. Türkçe çok geniş kullanımıyla birlikte zengin bir dil olmasının yanı sıra, genel itibarıyla “özne-nesne-yüklem” biçimindeki cümle kuruluşuna sahiptir.

Korece Nedir?

Korece, Kore yarımadasında ve komşu Yanbian özerk bölgesinde (Çin) yaygın olarak kullanılan bir dildir ve hem Kuzey Kore hem de Güney Kore'nin resmî dilidir. Dünyada eski SSCB, Avustralya, ABD, Kanada, Brezilya, Japonya ve Filipinlerdeki göçmen komünitelerle birlikte toplam 78 milyon Koreli vardır.

Korece'nin kökeni uzun süre belirlenememişti ve uzmanlar Altay Dillerine bağlı olduğunu düşünüyorlardı. Yakın zamanda bu kanıtlandı. Ancak hangi kola bağlı olduğu hala belirlenemedi.

Korece, konuşulan dilin adıdır. Koreliler tarih boyunca Hanja adını verdikleri Çince yazı karakterlerini kullanmıştır; günümüzde ise Kore alfabesi Hangul kullanılmaktadır. Güney Kore'de çocuklara halen 1800 adet Çince karakter öğretilmektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
?????,
24? ?? ?? ?????. ?? ????? ??? ??? ? ????. ???? ? ?? ????? ? ?? ?? ?? ??? ? ?? ??? ???!
Başlangıç ve orta seviye Korece eğitimi veriyorum.  Günlük konuşmalar ve sınav odaklı dersler veriyorum.  Kore'de yaşayıp geldiğim için kültür  ve tarih hakkında da bilgilendiriyorum. Dersleri yüzyüze ya da online şekilde Skype üzerinden yapıyorum.