Konya Merkez Fatih Şakacı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Fatih Şakacı

merkez, KONYA
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Arapça Kursu , AÖF Arapça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Fatih Şakacı, KONYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 26.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KONYA ilinde hizmet veren 362 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta Arapça olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Fatih Şakacı, 402 gelen talepten 218 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Güvenilir Arapça eğitimi ve tecrübemizle pratik ağırlıklı ama isteğe göre gramer olmak üzere size en güzel Arapça öğrenim hizmetini vermeyi vad ediyorum.

Gramerde boğan bir metod yerine; okuma-konuşma-anlama üçgeni içerisinde istifade edeceğiniz bir program uyguluyoruz.

Fotoğraflar

Arapça Nedir?

Arapça dilinin kökeni kabilelerin yerel Arapça diyalektleri kullandığı İslamiyet öncesi Arabistan‘a dayanmaktadır.

Şiir, İslamiyet öncesi Arabistan kültüründe önemli bir rol oynamıştır. Bu sayede şairler bireysel kabilenin prestijini ve önemini temsil etmiştir. Batı Arabistan’da Mekke şehrine kısa bir mesafedeki bir pazar kasabası olan Okaz‘da  pek çok şairin eserlerinin sergilendiği şiir festivalleri düzenlenirdi.

Mekke ise ticaret, kültür ve din merkeziydi. Güçlü Quraish kabilesi Mekke’deki en güçlü kabileydi ve dilleri de en baskın diyalekte sahip dildi.

Kuran (İslamiyet’in kutsal kitabı) indiğinde, eşsiz ve özenli tarzı ve içerdiği mesajlar ile Arap toplumunu sonsuza kadar değiştirecekti. Kuran’ın inmesi Arapçanın dünya dili olma yolundaki ilk adımlarını göstermekteydi. Kuran dili halen Arapça dil bilimcilerinin referans aldığı bir değerlendirme ölçütüdür.

İslamiyet Arap Yarımadasında yayılmaya başladıkça, Arapça dili de sayısız çeşitli ifadeler, tarzlar ve janrlar geliştirmeye başlamıştır.

Sonrasında “Modern Standart Arapça“ denilen klasik dil gelişmiştir. "Modern Standart Arapça Nedir?" başlıklı sayfa bu modern Arapça türüyle ilgili daha çok bilgi sunmaktadır.

Arapçadan Geçen Kelimeler
Islamiyetin yayılmasıyla birlikte, Arapça bölgesel bir dilden uluslararası bir dil olma yolunda ilerlemeye başlamıştır. 8. Yüzyılda Arapçanın İspanya’da yayılmaya başlamasıyla Avrupa dilleri üzerindeki etkisi de görülmeye başlanmıştır.

İspanya’da yaşanan Müslümanlık çağı boyunca İspanyolca diline Arapçadan pek çok kelime geçmiştir. İspanya’daki pek çok yer isminde Arapça etkiler gözlenmektedir. Örneğin Granada’daki ünlü "El Hamra" sarayı ismini Arapça’da Kırmızı anlamına gelen “al-hamraa“dan almaktadır.

Müslüman dünyasındaki pek çok dil değişik seviyelerde Arapçadan etkilenmiştir. Farsça da hem kelime hem de gramer açısından Arapça’dan yoğun şekilde etkilenmiştir. Pakistan’ın resmi dili olan ve Hindistan’daki önemli dillerden biri olan Urduca da Arapça kökenli pek çok kelime içermektedir.

Günümüzde Arapça’nın Konuşulduğu Yerler
Arapça bugün Arap Dünyasında 200 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmakta olup 22 ülkede resmi dil konumundadır.
Arapça, Arap Dünyasına sınır komşusu olan Mali, Nijer, Çad, Eritre, Cibuti, Etiyopya ve Somali gibi pek çok ülkede de önemli bir dildir. Aynı zamanda Türkiye’nin güney kesminde ve İran’ın güneybatısında bazı yerlerde de Arapça konuşanlar bulunmaktadır.
Arapların Arap Dünyası dışındaki ülkelere göçüyle, Arapça dili dünyanın dört bir köşesine yayılmıştır.
Arapça 1974’ten beri Birleşmiş Milletler’de de resmi dil statüsündedir.
Kuran dili olan Arapça Müslüman dünyasından saygı görmektedir. Pek çok Arap olmayan Müslüman çocuk, Kuran’ı okuyup anlayabilmek için küçük yaşta Arapça öğrenmeye başlamaktadır.

AÖF Arapça Nedir?

Kredili Sisteme Uygun Eğitim !
AÖF Kitabına Göre Eğitim !
Test Tekniğine Alıştırma !
Soruların Püf Noktaları !
Verilen Kursların Ayrıntıları
Arapçaya yeni başlayacak olup da "Nasıl ve Nerden başlamalıyım?" diyenlere yönelik çok faydalı bir programımız var.
Bununla beraber, Arapça temeli olup mevcut durumunu geliştirmek isteyenlere hitap eden programlarımız da mevcuttur.
Kurslarımız sınıf ortamında olduğu gibi online üzerinde, dünyanın neresinde olursanız olun yapılabilmektedir.
Temel Düzey (A1) seviyesinde olanlar için başlatacağımız kursumuza, "istiyorum ama nasıl" diyenleri bekliyoruz..