Konya Merkez Muhammed İkbal Tayyan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muhammed İkbal Tayyan

merkez, KONYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: TYT Kursu , YKS Kursu , YÖS Kursu , Açık Lise Kursu , Akşam Lisesi Kursu , Etüt Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Temel Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muhammed İkbal Tayyan, KONYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 29.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KONYA ilinde hizmet veren 362 kurs/özel ders verenden 169 . sıradadır. Başta YKS olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muhammed İkbal Tayyan, 84 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ben, Muhammed İkbal TAYYAN. Fen Lisesi çıkışlıyım. İTÜ Makine Mühendisliği ('18) mezunuyum.  

Liseye veya Üniversiteye hazırlanan öğrencilere Matematik&Geometri ve Fizik&Kimya&Biyoloji dersleri veriyorum.

*Halihazırda öğrencilik hayatı devam edenlerle okula yardımcı çalışmalar yapabiliriz.


TYT Nedir?

YGS'nin yerine geçecek ilk oturuma Temel Yeterlilik Testi (TYT) adı veriliyor. Ancak ilk oturumlar arasındaki en büyük fark ise soru sayısı ve adayların sorumlu olduğu bölümlerde ortaya çıkıyor. YGS'de adaylar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarından sorumlu tutuluyordu. TYT'de ise 40 Türkçe ve 40 Temel Matematik sorusu olacak. YÖK Başkanı Saraç bu sınavın adayların temel yeteneklerini ölçmek amacıyla tasarlandığını belirtti.

YKS Nedir?

Üniversiteye 2018-2019 girişteki sınavın yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlendi. Buna göre, adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına göre ilk oturumda temel yeterlilik esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Sınavlar Haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacak, soru sayısı 80 olacaktır. Türkçe ve Matematik sabah oturumunda yapılacak.

Öğleden sonraki ikinci oturumda lise müfredatına dair bilgiler esas alınacak.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, haziran ayının bir hafta sonu yapılacak.