Konya Selçuklu Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

selçuklu, KONYA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: SPK Kursu , Moda Tasarım Kursu , Modelistlik Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Kurgu - Montaj Kursu , Kurgu/Montaj Kursu , Beden Dili Kursu , Aile Danışmanlığı Kursu , Eğiticinin Eğitimi Kursu , Personel Özlük İşleri Sgk Uygulamalı Bordro Uzmanlığı Eğitimi Kursu , Dalış Kursu , Tenis Kursu , Certified Ethical Hacker Kursu , Dijital Pazarlama Kursu , Matlab Kursu , Web Tasarım Kursu , Autocad Kursu , Bil. İşletmenliği Kursu , Corel Draw Kursu , On Parmak Kursu , Excel Kursu , İngilizce Kursu , Almanca Kursu , Arapça Kursu , YÖKDİL Sınavı Kursu , Rusça Kursu , Farsça Kursu , Dış Ticaret Kursu , Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi Kursu , PLC Kursu , Satış Kursu , Hasta Kabul Kursu , Güneş Enerjisi Uzmanlık Kursu Kursu , KPSS Kursu , TOEFL Kursu , ALES Kursu , DGS Kursu , YDS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, KONYA SELÇUKLU ve civarında hizmet vermekte olup 03.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KONYA ilinde hizmet veren 361 kurs/özel ders verenden 28 . sıradadır. Başta ALES olmak üzere 38 farklı kurs/özel ders vermektedir. Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, 170 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SELÇUKSEM) kamu ve özel sektördeki ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini geliştirerek, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte Türkiyenin ekonomik ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. SELÇUKSEM öncelikli hedefi öğrencilerin kamu ve özel kurum çalışanlarının kariyer hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamak için ihtiyaç duydukları alanlarda ve beklentileri doğrultusunda kurslar, seminerler, konferanslar ve eğitim programları planlamak ve düzenlemektedir. SELÇUKSEM, kurumların ve bireylerin eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli bir eğitim kadrosuna sahip olup, sosyal sorumluluk içerisinde hedefi sadece eğitim olan bir çalışma prensibiyle 2007 yılında hizmete başlamıştır.

Fotoğraflar
Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi


Verilen Kursların Ayrıntıları
Eğitim programının önemi ve amacı:
Kamu ve özel kurum/kuruluşların ve bankacılık sektörünün gayrimenkul değerlemeye ihtiyaç duydukları durumlarda mutlaka SPK lisanslı kişilere ve şirketlere değerleme için ihtiyaç duymaktadırlar.
Gayrimenkullerin, gayrimenkul projelerinin veya gayrimenkullere bağlı hak ve faydaların değerlemesini yapmak üzere SPK'nın lisanslamaya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde "Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı" lisansı almış olmak gerekmektedir. Bu eğitim programı hem bu konuda sertifika sahibi olmak, hem de lisanslama sınavına hazırlık yapmak amacı ile talepler doğrultusunda ve aynı zamanda SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisanslama sınavındaki alt modüler dikkate alınarak düzenlenmiştir.
Bu Programdan Kimler faydalanabilir?
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olanlar veya öğrenimlerine devam edenler bu eğitim programından faydalanabilirler. Ayrıca;
• Harita Mühendisleri
• Şehir ve Bölge Planlamacıları
• İnşaat Mühendisleri
• Ekonomistler
• İşletmeciler
• Kamu Yönetimi Mezunları
• İstatistik Mezunları
• Mimarlar ve hukukçular
NOT-1:Lisanslama ile ilgili "SIKÇA SORULAN SORULAR"a BURADAN ulaşabilirsiniz.
NOT-2:SPL'nin duyurularına BURADAN ulaşabilirsiniz.
NOT-3:Kursiyerlerimizden sınavda başarısız olanlara bir sonraki grubumuza katılım ÜCRETSİZdir.
NOT-4:Kursiyerlerimiz kursun tamamını almak zorunda değildir. Sadece sınavda başarısız oldukları dersleri veya aşağıdaki dersleri seçerek kayıt yaptırabilirler.
Programın Amacı

Günümüzün gözde mesleklerinden olan moda tasarımcıları, sitilistler ve modelistler için giysi üretiminin en önemli aşaması olan istenilen modelde bağımsız olarak giysi kalıbı hazırlayabilme becerisini geliştirmek hedeflenmektedir.

Eğitim İçeriği

Bu eğitimde katılımcıların, Giysi üretimi için insan vücudunu inceleyerek giysi üretimi açısından tanımak, vücut ve giysi arasındaki ilişkileri inceleyerek, giysi üretimi için gerekli antropometrik ölçümleri alıp, uygun yöntemde temel kalıpları bağımsız olarak hazırlaması planlanmaktadır. Ayrıca çok çeşitli etek ve pantolon modellerini temel kalıplar üzerine uygulayarak kalıp kontrollerini yapabilme ve doğru üretim kalıbını hazırlayabilmesi beklenmektedir.

Eğitim Konu Başlıkları

+Giysi kalıpçılığı açısından insan bedenini tanıma,
+Etek ve pantolon için gerekli antropometrik ölçüler,
+Etek ve pantolon için beden üzerinden ölçü alma, standart ölçü tabloları ve beden numaralama sistemleri
+Etek ve pantolon için kalıp hazırlama yöntemleri
+Etek ve pantolon için kalıp hazırlama sistemleri,
+Temel etek ve pantolon kalıpları
+Etek ve pantolon modellerinin analizi
+Farklı etek ve pantolon modelleri için kalıp hazırlama
+Etek ve pantolon kalıplarının şablonlarını hazırlama
+Prototip üretim ve kalıp kontrolü
Programın Amacı

Katılımcılara silüet çizim tekniklerinin, giysiyi figüre giydirme tekniklerinin ve giysi detay çizim tekniklerinin kazandırılarak; tasarımları farklı tekniklerle renklendirebilme becerisi geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Eğitim İçeriği

Bu eğitimde katılımcıların, canlı ve cansız modelleri inceleyerek, ölçü-oran ve kompozisyon kurallarına uygun biçimde; hareketsiz ve hareketli artistik figür çizimi yapıp, silüete doğru şekilde farklı giysi modellerini giydirerek renklendirmesi planlanmaktadır. Öğrencinin hayal gücü ve yaratıcılığını geliştirerek, fikirlerini tasarımlarına aktarabilmesi; vücut ve giysi arasındaki ilişkileri inceleyerek, temel tasarım prensipleri çerçevesinde, giysiyi figüre doğru biçimde giydirebilmesi beklenmektedir.

Eğitim Konu Başlıkları

+Figürde oran, orantı, biçim ve kompozisyon irdelenir. Vücut oranları çizim pratikleri yapılır.
+Kadın silüeti çizimleri yapılır.
+ Erkek ve çocuk silüeti çizimleri yapılır.
+Hazır silüete model giydirme teknikleri uygulanır. Işık gölge
+Giysi model özelliklerinin detay çizimleri yapılır. Işık gölge çalışılır.
+ Moda trendleri, kumaşlar ve renkler tartışılır. Kreasyon bilgisi verilerek (iklim, yaş, cinsiyete göre), kumaş ve aksesuarların giyside kullanılışı ve malzeme seçimi hakkında bilgilendirme yapılıp buna göre tasarımlar çizilir.
+Renk bilgisinin verilmesi. Tasarımların çizilerek farklı tekniklerle renklendirilmesi.
+ Tasarımların çizilerek farklı tekniklerle renklendirilmesi.
+ Fantezi giysi tasarımı ve gelinlik tasarımlarının yapılarak renklendirilmesi.
İçerik

+  Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlama
+  Eleştirel düşünme yeteneği geliştirme
+  Sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi geliştirme
+  İletişim becerileri geliştirme
+  Moral değerleri geliştirme
+  Kendini tanıma
+  Problem çözme becerilerini geliştirme
+  Dil becerilerini geliştirme
+  Sanat anlayışı ve ruhunu kazandırmak
+  Hayal gücünü geliştirme
+  Dinleme becerilerini geliştirme
+  Olayları değerlendirme yeteneği kazandırma
+  İnsanların diğer insanlar, durumlar ve doğal olaylar hakkındaki gözlemlerini geliştirmek
+  Bireylerde, grup planlaması, grupla karar verme, yeni çözümler üretme yeteneği geliştirme
+  Empati becerisi geliştirme

olarak özetlenebilir.Eğitimde Konu Başlıkları

Yaratıcı drama da tanışma etkinlikleri ve önemi
Pantomim etkinlikleri
Rol oynama etkinlikleri
Doğaçlama ve oluşum etkinlikleri
Dinlendirici etkinlikler
Yaratıcı drama ile beceri kazandırma ve olumlu davranış kazandırma
Programın Amacı

Reklam, Sinema, Görsel İletişim Tasarım, Grafik Tasarım, Animasyon gibi alanlarda eğitim gören öğrenci, mezun, Sektörde çalışmakta olan amatör-yarı-profesyonel veya Profesyonel Video kurgu editörleri, Tasarımcı, Yönetmen, Film yapımcısı ve Video Sanatçılarının üretimlerinde kullanabilecekleri ve video çıktı ve renk dengesini/kalitesini etki olarak Hollywood sineması standartlarına getirebilecek araçların ve tekniklerin öğrenilmesi.

Eğitimin İçeriği

Eğitim sırasında kullanılan teknik dil, yazılım ve donanım gibi yardımcı araçların tamamı bir reklam filmi, sinema filmi veya kısa film setine hazırlık aşamasından Post-Prodüksiyon (COLOR) sürecine kadar yapılması geren prodüksiyon hazrılıkları ile çekim sonrası renk montaj, renk düzenleme, görsel etki artırmak için Grading (COLOR) uygulamaları ile bu araçların yazılımsal terimler ve teknikler ile birlikte nasıl kullanılacağını anlamak temel hedeftir. Katılımcılar, ışık, kamera kullanımı ve çekim teknikleri ile ilgili altyapılarını güçlendirirken çekim sonrası Renk düzenleme ve diğre çekim-sonrası (Post Prodüksiyon) teknik ve uygulamaları konusunda bilgi ve pratik sahibi olma fırsatı yakalayacaklar.

Eğitim Konu Başlıkları

Video formatları, kodekler, görüntü sayısallaştırma terminolojisi, kullanılan donanım ve yazılımlar ile kamera ekipmanlarının çalışma prensipleri.
HD görüntü ve UHD kavramları, Türkiye’deki yayın formatları.
Sahne ışıklandırma teknikleri
Prodüksiyon hazırlıkları ve set kurulumu
Plan aydınlatma türü çözümlemesi
Prodüksiyon sektöründe kullanılan aydınlatma elemanları ve kullanım şekilleri
İç-Mekan ve Dış-mekan çekim teknikleri, aydınlatma ve set kurulum çözümlemesi
Renk sıcaklığı, white balance (beyaz ayarı), pozlama, ISO, Diyafram, ND filtleri, Shutter Speed, terimlerinin kullanımı ve deyaylı incelemesi
RAW (Ham) biçiminde çekim gereklilik ve teknikleri
Montaj tekniklerine genel bakış
DavinciResolve programı ile kurgu ve ses-düzenleme
Video Monitör Renk kalibrasyonu
Sayısal video görüntülerinin sisteme aktarılması ve proje kullanım amacına göre kütüphanelenmesi
8Bit-10bit ve üzeri görüntü işlenme süreci
DavinciResolve ile renk düzenleme süreci
Scope Monitör okuma teknikleri
Plan renk eşleme ve yayın standartlarına göre referans seviyesi eşleme
Filte ve lokal aydınlatma teknikleri
Montaj planları için tematik etki artırma teknikleri
Re-touch teknikleri ve uygulama sürecinde problemleri aşma yolları
DavinciResolve yazılımının hız optimizasyon ayarları ile çalışma ortamını hızlandırma ve çıktı alma
Video çıktı formatları, TV formatları ve izleme ön-gösterim kopyaları üzerinden offline geri-bildirim alma yöntemleri
Kimler Katılabilir

Reklam Yönetmenleri, Sinema Filmi Yönetmenleri, Kısa film yönetmenleri, görüntü yönetmenleri, Grafik Tasarım, Sinema TV, Fotoğrafçılık gibi çekim ve tasarım bölümlerinde okuyan öğrenciler, öğretim görevlileri ile Prodüksiyon ve yapım sektöründe çalışanlar, bilgisayarda tasarım, video üretimi yapan, öğrenci, mezun, kadın-erkek 16-65 yaş arası orta seviyede bilgisayar kullanım bilgisine sahip herkes katılımcı olarak başvurabilir.
Programın Amacı

Reklam, Sinema, Görsel İletişim Tasarım, Grafik Tasarım, Animasyon gibi alanlarda eğitim gören öğrenci, mezun, Sektörde çalışmakta olan amatör-yarı-profesyonel veya Profesyonel Video kurgu editörleri, Tasarımcı, Yönetmen, Film yapımcısı ve Video Sanatçılarının üretimlerinde kullanabilecekleri ve video çıktı ve renk dengesini/kalitesini etki olarak Hollywood sineması standartlarına getirebilecek araçların ve tekniklerin öğrenilmesi.

Eğitimin İçeriği

Eğitim sırasında kullanılan teknik dil, yazılım ve donanım gibi yardımcı araçların tamamı bir reklam filmi, sinema filmi veya kısa film setine hazırlık aşamasından Post-Prodüksiyon (COLOR) sürecine kadar yapılması geren prodüksiyon hazrılıkları ile çekim sonrası renk montaj, renk düzenleme, görsel etki artırmak için Grading (COLOR) uygulamaları ile bu araçların yazılımsal terimler ve teknikler ile birlikte nasıl kullanılacağını anlamak temel hedeftir. Katılımcılar, ışık, kamera kullanımı ve çekim teknikleri ile ilgili altyapılarını güçlendirirken çekim sonrası Renk düzenleme ve diğre çekim-sonrası (Post Prodüksiyon) teknik ve uygulamaları konusunda bilgi ve pratik sahibi olma fırsatı yakalayacaklar.

Eğitim Konu Başlıkları

Video formatları, kodekler, görüntü sayısallaştırma terminolojisi, kullanılan donanım ve yazılımlar ile kamera ekipmanlarının çalışma prensipleri.
HD görüntü ve UHD kavramları, Türkiye’deki yayın formatları.
Sahne ışıklandırma teknikleri
Prodüksiyon hazırlıkları ve set kurulumu
Plan aydınlatma türü çözümlemesi
Prodüksiyon sektöründe kullanılan aydınlatma elemanları ve kullanım şekilleri
İç-Mekan ve Dış-mekan çekim teknikleri, aydınlatma ve set kurulum çözümlemesi
Renk sıcaklığı, white balance (beyaz ayarı), pozlama, ISO, Diyafram, ND filtleri, Shutter Speed, terimlerinin kullanımı ve deyaylı incelemesi
RAW (Ham) biçiminde çekim gereklilik ve teknikleri
Montaj tekniklerine genel bakış
DavinciResolve programı ile kurgu ve ses-düzenleme
Video Monitör Renk kalibrasyonu
Sayısal video görüntülerinin sisteme aktarılması ve proje kullanım amacına göre kütüphanelenmesi
8Bit-10bit ve üzeri görüntü işlenme süreci
DavinciResolve ile renk düzenleme süreci
Scope Monitör okuma teknikleri
Plan renk eşleme ve yayın standartlarına göre referans seviyesi eşleme
Filte ve lokal aydınlatma teknikleri
Montaj planları için tematik etki artırma teknikleri
Re-touch teknikleri ve uygulama sürecinde problemleri aşma yolları
DavinciResolve yazılımının hız optimizasyon ayarları ile çalışma ortamını hızlandırma ve çıktı alma
Video çıktı formatları, TV formatları ve izleme ön-gösterim kopyaları üzerinden offline geri-bildirim alma yöntemleri
Kimler Katılabilir

Reklam Yönetmenleri, Sinema Filmi Yönetmenleri, Kısa film yönetmenleri, görüntü yönetmenleri, Grafik Tasarım, Sinema TV, Fotoğrafçılık gibi çekim ve tasarım bölümlerinde okuyan öğrenciler, öğretim görevlileri ile Prodüksiyon ve yapım sektöründe çalışanlar, bilgisayarda tasarım, video üretimi yapan, öğrenci, mezun, kadın-erkek 16-65 yaş arası orta seviyede bilgisayar kullanım bilgisine sahip herkes katılımcı olarak başvurabilir.
EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI
+ Dinleme ve konuşma ilişkisi
+ Heyecan yenme teknikleri
+ Vurgu tonlama eğitimi
+ Duyguyu, jesti, mimikleri doğru kullanma eğitimi
+ Sahne, mikrofon, kürsü kullanımı
+ Şiir, tiyatro, hikâye okuma teknikleri
+ Kıyafet ve aksesuar seçimi
+ Dinleme ve konuşma ilişkisi
+ İç ve dış engelleri aşma
+ Konuşma fobisinin yenilmesi
+ Mizahı kullanabilme
+ Etkili bir konuşmada olması gereken unsurlar
+ Gruba hâkimiyet
+ Asalak kelimelerden arınma
+ Doğaçlama kabiliyeti
+ Uygulama
Resmi Gazete Tarihi: 04.09.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28401
GERÇEK KİŞİLER VE ÖZEL HUKUK TÜZEL KİŞİLERİ İLE KAMU KURUM VE KURULUŞLARINCA AÇILACAK AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ YÖNETMELİĞİ


Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri
MADDE 14 – (1) Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az otuz saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir.
(2) Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.

Katılımcılarda Aranacak Şartlar:  
Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar.

Program Hedefi

Yetişkinlerdeki eğitiminin özelliklerini tanımak.
Başarılı bir eğiticide olması gereken becerileri öğrenmek ve bu becerileri geliştirmek
Eğitimin etkili bir hale getirebilecek formatı ve kullanılan araçları tasarlayabilmek
Eğitimde koçluğun önemini anlamak ve geliştirmek.
Eğitimde etkili sunum becerilerini tanımak ve geliştirmek
Eğitimi katılımcı bir yapıya çevirebilmenin yollarını anlamak ve geliştirmek
Eğitimde gerekli olan iletişim becerilerini anlamak
Eğitimlerde karşılaşılabilecek zor durumlarla başa çıkabilmek.
Programın Konuları

Yetişkin eğitiminin özelliklerini anlamak•Başarılı bir eğiticinin sahip olması gereken yetkinlikleri öğrenmek ve geliştirmek
Eğitimin temel yapısını anlamak
Eğitimde etkili sunumun temellerini anlamak ve geliştirmek
Eğitimi katılımcı bir yapıya çevirebilmenin yollarını anlamak ve geliştirmek
Katılımcıların yapacakları eğitim uygulamalarına geribildirim vermek
Programın Detaylı İçeriği

1. Gün

Eğitmenlik Bakış Açısı Oluşturmak

•Eğitmenlikte olumlu ilk izlenimin önemini anlamak
•Eğitmenlik yetkinliklerini ortaya çıkarmak
•Yetişkin eğitiminin farkına varmak
Eğitim Yapısını Anlamak

Eğitim süreçlerinde Kişisel Gelişim Döngüsünün önemini anlamak
Eğitiminin bölümlerini anlamak
Eğitim akışında dikkat edilecek noktalara odaklanmak
İletişim Becerisi ve Beden Dili

Eğitici olarak sınıf ortamında sözlü sözsüz iletişim teknikleri ve beden dili
Sunum Teknikleri

Eğitimde etkili sunumun temellerini anlamak ve geliştirmek


2. Gün

İnteraktiviteyi Sağlama

Fasilitasyon
Soru cevap ve çeşitli yöntemler ile fasilitasyon yönetimi
Soru türleri ve fasilitasyonda kullanım yerleri
Fasilitasyonda karşılaşılacak zorluklar

İnteraktiviteyi Sağlama
Uygulama
İnteraktif ortam yaratacak uygulama türleri
Uygulamalarda karşılaşılan zorluklar

Katılımcılarının Eğitim Sunumlarını Yapması
Bir önceki gün görevlendirilmesi yapılan eğitim parçacıklarının katılımcılar tarafından sunumunun yapılması

Yapılan Sunumlara  ED eğitmeni tarafından geribildirim verilmesi

Özet – KapanışKimler Katılmalı?

Kendi firmalarında firma personeline kurum içi eğitim veren eğitmenler.
Eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler.
Serbest eğitmen olarak görev yapan veya yapmak isteyenler.
Geçmişten günümüze başarılı işletmelerin en önemli özelliği insan kaynağı faktörüne verdikleri önem olmuştur. İnsan kaynağı, işletmeler için bir maliyet unsuru değil daha fazla önem verilmesi ve geliştirilmesi gereken bir kaynak olarak değerlendirilmelidir. Hedeflerinize ulaşmada modern insan kaynakları yönetimi anlayışına uygun olarak; strateji odaklı, işletmeyi bir bütün olarak gören ve analiz eden, uzun vadeli politikalardan oluşan bir insan kaynakları planlaması ve yönetimi, en önemli gücünüz olacaktır.İnsan kaynakları süreçleri içerisinde en fazla özen gösterilmesi gereken alanlardan birisi de bordrolama ve özlük süreçleridir. Bu eğitimimizle, bu süreçlerde çalışanlara ve kanunlara karşı sorumluluklarımızı öğrenecek ve bu sürecin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yönetilmesini sağlayacaksınız.  Eğitim İçerikleri-          İşe Alım Süreci

-          Özlük Dosyaları

-          Özlük Dosyasında Bulunması Gereken Evraklar

-          Dosyalama ve Arşiv Sistemi

-          Personel ve İşveren Talepleri

-          Puantaj

-          Bordro

-          Bordroda Bulunması Gereken Bilgiler

-          Yasal Bildirimler

-          İşe Giriş-Çıkış İşlemleri

-          İşgücü Çizelgeleri

-          İş Kazası

-          Asgari Geçim İndirimi

-          SGK Raporları

-          Cari Ay Kapanış İşlemleri

-          Teşvikler

-          Ücret

-          Ücret Kesintileri

-          Tazminatlar

-          Tazminat Hesaplamaları

-          Netten Brüte Hesaplama

-          Örnek Uygulamalar
Eğitim Amacı

Teorik ve uygulama amaçlı olarak SSI (Scuba School İnternational) tarafından sertifikalandırılacaktır. S.Ü tarafından yapılan deniz ve sualtı araştırmalarında görev alabilecek ekibin yetiştirilmesi amacı taşımaktadır.

Eğitim Konu Başlıkları

Giriş
Dalış İşaretleri
Fizik Kanunları
Basınç ve Etkileri
Vurgun ve Vertigo
Emniyetli Dalış Teknikleri
Yüzme Pratikleri
5 Uygulamalı (denizde) Eğitim Dalışı
Kimler Katılabilir?

Sağlık Raporu alan herkes katılabilir.

Belgelendirme

Eğitim Sertifikası ( 1 Yıldız Dalıcı Eğitim Kartı)
SSI (Scuba School İnternational) tarafından sertifikalandırılacaktır.
* Kursumuz haftasonları 4-6 kişilik gruplar ve 1,5 saatlik seanslar halinde düzenlenmektedir.

* Kursiyerlerimiz kendi grubunu oluşturduğu takdirde saat seçme hakkı verilebilir.

* Kursumuz Üniversitemizin açık tenis kortlarında yapılacağı için hava şartlarının uygun hale gelmesi gerekmektedir.

* Başvuru yapan kursiyerlerimize saat seçimi sorulur ve seçtiği saat uygunsa başvurusu alınır.

* Bir grup, ayda 12 saat ders alacaktır.

* Bütün kursiyerlerimizin sağlık raporu ibraz etmesi zorunludur.

Programın Amacı

Bilişim sistemleri ve siber güvenlik süreçlerinin uygulamalı olarak saldırgan tarafından gerçekleştirilen şekliyle yapılması, temel düzeyde korunma ve saldırı teknikleri ile çözüm önerilerini yönetim ve siber güvenlikte yeni başlayan personelin sektöre hazırlanması için temel bir eğitimdir.Eğitim İçeriği

Uygulamalı Beyaz Şapkalı Hacker Temel Eğitimi, başta bilişim ve güvenliğe önem veren firmalar ağırlıklı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, 20 bilgisayardan fazla ağa sahip bilgi işlem personelleri, Bilgisayar ile ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler, hevesli ve meraklı, bu konuda kariyer yapmayı planlayan kişiler, siber güvenlik konusunda kendini geliştirmek isteyenler, nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum şeklinde düşünen kimseler için temel seviyede bilgi ve beceri kazandıracak ve siber güvenlik bilgilerini güncel tutma ve mesleki ilerleme sağlayacak özelliklere sahiptir.Eğitim Konu BaşlıklarıGenel Sızma Testi Kavramları
Temel Network ve Linux Kullanımı
Hedefe Yönelik Bilgi Toplama ve Zaafiyetler
Ağ Keşfi ve Topoloji Çıkartma
Zaafiyet Taramaları ve Exploit
Parola Saldırıları ve Kavramlar
Web Uygulamaları
Kablosuz Ağlara Yönelik Güvenlik Testleri
Sosyal Mühendislik

Eğitim KazanımlarıÜlkemizin en gözde ve önemli bir sektöründe bilgi sahibi olmak
Bir SOME ekibinde temel çalışmalara aşina olarak çalışabilme
Zaafiyetlerden saldırganın gözüyle nasıl faydalanılabildiğini öğrenmek
Sistemlerin güvenliğinin önemini ifade edebilme yeteneğinin artırılması
Siber güvenlik ve bilişim alanındaki firmalarda iş bulma ihtimali
Toplumsal olarak karşılaşılan bazı siber olaylarda farkındalık
Katılımcılara Sağlanacak İmkanlarVerilen eğitimlerin konu notları ve sunumları ile dokümanlar
Selçuk Üniversitesi onaylı "UYGULAMALI BEYAZ ŞAPKALI HACKER TEMEL EĞİTİMİ SERTİFİKASI
Mesleki tecrübe paylaşımı ve kariyer önerileri ile TSE onaylı Sızma Testi Uzmanı belgelendirme için tavsiyeler
Kimler Katılabilir?Firmaların bilgi işlem departmanında çalışan/çalışmak isteyen,
Kendi firmasında saldırganlar tarafından işin arka planını bilmek isteyen,
Mevcut çalıştığı yerde kişisel gelişim olarak ilâve bilgi öğrenmekte fayda gören,
Kendilerini geliştirmek isteyen ve bu bilgilerle ilgili sertifika sahibi olmak isteyen,
MYO, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri ile akademik ve idari personel
Bu alana ilgi duyan herkes katılabilir
Başvuru EvraklarıSadece e-devlet üzerinden alınmış adli sicil kaydı
Kimlik fotokopisi ve öğrenci/akademik personel kimlik fotokopisi
Sertifika için 2 adet vesikalık fotoğraf
İş etiği bilgilendirme formu (Tarafımızca verilecektir)
ÖNEMLİ NOT:
Eğitimlerde temel Linux bilgisinin olması tavisye edilir ya da bilgi taze iken öğrenmemiz gerekir.
Eğitim öncesinde katılımcılara adli sorumlulukları hatırlatılacaktır.
Eğitim esnasında/sonrasında verilen dokümanların paylaşılmaması gerekmektedir.
Eğitimin Kapsamı ve Önemi

Dijital doğanlar olarak tanımlanan 1980 sonrası doğumlu kuşak olmak üzere her yaş grubunun üzerinde oldukça güçlü etkiye sahip olan sosyal medya, reklamcılık alanında üretici ve tüketici pratikleri arasındaki dengeleri de yeniden kurmaktadır. Sosyal medya, hedefinde en doğru kitleye ulaşmak ve farklılaşmak olan tüm kurum ve kuruluşları doğrudan etkilemektedir.
Eğitim sonunda sosyal medya uzmanlığına sahip olacak kişiler temel yeni medya dünyasının getirdiği yenilikleri ve farklılıkları kavramış, önemli istatistiki bilgilerle reklam kampanyalarına bakış açıları rasyonel bir çizgiye oturmuş, doğru hedef kitleyi yakalayarak dijital reklam uygulamalarında etkin bir biçimde reklam yayınlayabilir ve raporlar doğrultusunda geri dönüşleri anlamlandırıp farklı reklam kampanyaları oluşturabilecek düzeye gelmiş olacaklardır.Kurs İçeriği

Yeni Medya ve Reklamcılık
Temel Google Adwords Eğitimi
Facebook, Reklam ve İletişim Stratejileri
Sosyal Medya Reklam ve İletişim Stratejileri
Instagram, Vine, Foursquare ve Linkedin Platformları
Youtube, Özgün İçerik, Reklam ve İletişim Stratejileri
Sosyal Medyada Reklam ve Viral Reklamlar
Temel SEO Eğitimi
Sosyal Medya ve Hukuk
Google Analitik Analiz ve Raporlama Eğitimi
MATLAB Giriş (3 saat)
1.1. MATLAB nedir ve neler yapabilir?
1.2. MATLAB arayüzünü tanıma
1.3. Nasıl kullanılır?
1.4. Temel kullanımlar
1.5.Uygulama
Matrisler (3 saat)
2.1. Neden matrisler?
2.2. Matris tanımlama ve temel işlemler.
2.3.Vektör oluşturma.
2.4. Veri yığınları
2.5. 3 boyutlu matrisler
2.6. Uygulama
Programlama (4 Saat)
3.1. Harici komut dosyaları
3.2. Fonksiyonlar
3.3. Koşullar
3.4. Döngüler
3.5. Harici kaynaktan veri okuma
3.6. Uygulama
Denklemler ve İşlemler (4 saat)
4.1. MATLAB’da denklemler
4.2. Polinom ve polinom işlemleri
4.3. Denklem takımlarının çözümü
4.4. Türev ve İntegral
4.5. Sembolik İşlemler
4.6. Uygulama
Grafikler (4 Saat)
5.1. MATLAB’da temel grafikler
5.2. Hangi veriler nasıl gösterilir?
5.3. Grafik alanını tasarlama
5.4. Grafik türleri ve kullanışları
5.5. Uygulama
Sayısal Analiz (4 Saat)
6.1. Eğri Uydurma
6.2. Ara Değer Hesaplama
6.3. Sayısal Türev ve İntegral
6.4. Diferansiyel Denklemler
6.5. Uygulama
MATLAB ile Arayüz Tasarımı (4 Saat)
7.1. Arayüz (Gui) aracını tanıma
7.2. Bileşenler: Buton, Girdi, Metin, Açılık Menü.. vs.
7.3. Menüler
7.4. Harici verilerden grafik çizme uygulaması
7.5. Seriport iletişimi ile ortam sıcaklığı uygulaması
Eğitim İçeriği
WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi) olan Wordpress bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir internet yayın platformudur.
Eğitim, internet sitesi kurulumu için Alan adı ve hosting alınması, wordpress kurulum ve ayarlarının yapılması, sitenin yayınlanması, tema seçimi ve yüklenmesi, menü ve sayfaların oluşturulması, gerekli temel eklentilerin kurulması, wordpress site yedekleme ve site ziyaretçi istatistiklerinin izlenmesi konularını içermektedir.

Eğitim Konu Başlıkları

Alan Adı (Domain) alınması, Hosting seçimi ve Wordpress sistemine uygulaması
Wordpress sisteminde internet sitesi kurulumu ve ayarları
Wordpress’te İhtiyaca uygun olarak tema seçimi ve yayınlama aşamaları
Wordpress Bileşenlerinin düzenlenmesi
Sayfa, Widget, Yazı ve Menüler
Wordpress için gerekli temel eklentiler
Site Yedekleme
Siteyle ilgili istatistikler ve raporlama
AutoCAD yazılımı, ismindeki büyük harflerin (CAD Kursu) açılımından da anlaşılacağı gibi teknik çizim dünyasında bilgisayarın kullanımı için oluşturulmuş, tasarım ve sayısallaştırma veya Teknik Çizim Kursu işinin bilgisayar ortamında yapılmasına olanak veren bir programdır.

Giriş
01. Genel bilgi
02. Katılımcı beklentilerinin belirlenmesi
03. AutoCAD arayüzünün tanıtılması, ayarları ve düzenlenmesi.

2D AutoCAD Kursu (2 Boyutlu Çizim)
01. Pafta düzeni ve ayarları
02. Çizim komutları
03. Düzenleme Komutları
04. Görünüm Komutları
05. Ölçü Birimlerinin ve Hassasiyetlerinin ayarlanması
06. Blok oluşumları ve Blok kullanımları
07. Şablon Dosyası Hazırlamak
08. Tasarım Merkezi (Design Center)
09. Ölçek

AutoCAD Layer Kullanımı
01. Çizgi tipi, Çizgi rengi ve Çizgi kalınlıklarının oluşturulması
02. Katmanların kullanımı
03. Çizgi tiplerinin ölçeklerinin ayarlanması
04. Katmanlar arasında geçişler
05. Katman silme ve ad değiştirme

AutoCAD Text
01. Yazı sitili oluşturma
02. Single Line Text ve Multi Line Text komutları
03. İstenilen ölçekte yazı yazabilme
04. Antet hazırlama

Dimension (Ölçülendirme) AutoCAD Ölçülendirme
01. Çizimin ölçülendirilmesi
02. Ölçü sitillerinin ayarlanması
03. Ölçülerin, ölçeğe uygun hale getirilmesi

Plot (Yazdırma)
01. Yazıcı ayarları
02. Projenin ölçekli yazdırılması
03. Projenin diğer formatlarda (Pdf, jpg, png) yazdırılması

Mimarlar ve İlişkili Meslekteki Kişiler (Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, İç Mimar) Mühendisler Teknik çizimin gerekli olduğu mühendislik alanlarında (İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi) İnşaat veya Makine Teknikerleri Yapı veya Makine Ressamları ve Çalıştığı iş kolunda çizimin önemli yer kapladığı her meslek dalında yer alan kişiler için yararlı olmaktadır.
Eğitim Konu Başlıkları
+ Bilgisayar nedir? Hangi bileşenlerden oluşur?
+ İşletim sistemi nedir, Windows işletim sistemi nasıl kullanılır?
+ Office programları nelerdir, nerelerde kullanılır, neler yapılabilir?

Eğitimin İçeriği
+ Bilgisayar temel eğitimi
+ Bilgisayar donanımı
+ Microsoft Windows İşletim Sistemi
+ Microsoft Word
+ Microsoft Excel
+ Microsoft PowerPoint
Eğitimin İçeriği
Vektörel tabanlı bir tasarım programı olan Corel Draw x7 bünyesinde afiş, logo, dergi, gazete, yıllık, broşür, takvim, etiket, el ilanı, amblem, kartvizit, davetiye, vektörel çizimler, reklam sayfaları, ambalaj tasarımı, antetli çalışmalar, kitap kapağı tasarımı gibi birçok uygulamayı yapma fırsatı sunmaktadır. Tüm bu ürünlerin yapılabilmesi için programın genel kullanımı, uygulamalar üzerinden detaylı olarak anlatılmaya çalışılacaktır. Sadece arayüz tanıtımı yapılmayarak uygulamalar üzerinden öğelerin kullanımı pekiştirilecektir. Örnek çalışmaların ilk çizgisinden sonuç ürüne kadar kullanılan biçimlendirme araçlarının püf noktaları ve marifetlerini anlatılmaya çalışılacaktır. Eğitim sonunda katılımcı kendi başına istediği tasarımı Corel Draw ile ifade edebilecek duruma gelecektir.

Eğitim Konu Başlıkları
1-Arayüz tanıtımı
2-Şekiller oluşturmak
3-Renklerle çalışmak
4-Şekillerde dolgu ve dış çizgi oluşturmak
5-Çizim araçları
6-Shaping Araçları
7-Nesnelerle çalışmak
8-Metinlerle çalışmak
9-Etkileşim araçlarını kullanmak
10-Nesne yöneticisi ve katmanlar
11-Tablolar ile çalışmak
12-Bitmap resimlerle çalışmak
13-Yazdırma ayarları
14-Çalışmayı yayımlamak
15-Örnek
Kurs İçeriği
+ On parmak hızlı F Klavye kullanma
+ Süreli Düz Yazı Çalışmaları ve Hızlı Yazma
+ Dokümanları Şekillendirme Kuralları
+ Müsvetteden Yazı Yazma
+ Kurum İçi ve Kurum Dışı Yazışmalar
+ Türk Standartlarına Göre Yazı Hazırlama
+ Farklı Dillerde Yazı Yazma
+ Özgeçmiş Hazırlama(CV Hazırlama)
+ Dilekçe Yazma
+ Düzeltme İşaretleri ve Yazıların Düzeltilmesi
Programın Amacı: MS Excel kullanılarak eğitim ve iş hayatında ihtiyaç duyulan dokümanların hazırlanması amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği: Bu eğitim ile MS Excel kullanılarak eğitim ve iş hayatında ihtiyaç duyulan dokümanların hazırlanması amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda MS Excel’in formüller, grafik, tablo, özet tablo ve veri araçları kullanımı ile sayfa düzenlemelerinin gerçekleştirilmesi, macro kullanarak kapsamlı ve karmaşık hesaplamaların gerçekleştirilmesi eğitimleri verilecektir.

Eğitim Konu Başlıkları
+  MS Excel ortamı ve menü kullanımı
+  Formüller ve grafikler
+  Tablo ve özet tablo kullanımı
+  Metinsel verilerin MS Excel ortamına formatlı aktarımı, veri doğrulama
+  Sayfa görünümlerinin ayarlanması, MS Excel ile istenen formatta çıktı almak
+  MS Excel’de macro ortamı ve menü kullanımı
+  Çalışma Sayfasına nesne (Buton, Metin Kutusu vb.) ekleme
+  Çalışma Kitabı ve Çalışma Sayfası fonksiyonları
+  Macro kaydetme ve çalıştırma
+  Macro ile form tasarımı
+  Modül ekleme
+   Örnekler ile macro hazırlama
Programın Amacı:
Başlangıç düzey okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirme.

Eğitim İçeriği:
Kurs başlangıcında yapılacak olan seviye tespit sınavı sonuçlarına göre - Beginner ya da Elementary- seviyesinden başlanarak temel düzey İngilizce bilgilerinin geliştirilmesi sağlanacaktır. Kitap ve multimedya araçları kullanılarak okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerinin bir üst seviyeye çıkarılması sağlanacaktır.

Eğitim Konu Başlıkları:
Hazırlanan içerikler ve belirlenen konu başlıkları işlenecektir.
Elemantary düzeyde verilecek olan gramer konuları ve zamanlar öğretilecektir.
Halen Yabancı Diller Yüksekokulu'nda okutulmakta olan English File ya da Headway ders kitabı ve multimedya kaynakları kullanılacaktır.
Eğitim İçeriği
+ Temel Almanca bilgileri
+Kendini ifade edebilecek düzeyde diyaloglar kurma
+Söylenenleri anlama ve cevap verme
+Okuma ve yazma becerileri kazandırmak

Eğitim Konu Başlıkları
+Almanca telâffuz kuralları
+Tanımlıklar
+Basit cümle yapıları
+Soru sorma
+Yardımcı fiiller
+Kip belirteçleri
+İsmin halleri
+Edatlar
+Sıfat tamlamaları
+Zamanlar
+Ayrışımlı fiiller
+Dönüşümlü fiiller
Eğitim İçeriği

+ İsimler, fiiller ve zamanları, edatlar ve kullanımları
+ Kelime ve çeşitleri, ismin özellikleri, isim ve fiil cümlesi, mef’ûller, harf-i cerler, “İnne” ve çeşitleri “Kâne” ve çeşitleri, Nasb ve Cezm edatları
+Dilbilgisi dersinde verilen bilgiler, metinler üzerinde gösterilmekte ve çözümlemesi yapılmaktadır.
+Öğrencilere okuma becerisi kazandırıldıktan sonra, sözlü anlatım alıştırmaları yapılmaktadır.
+ Harflerin kelimelerde yazılışları ve okunuşları, cümle kuruluş ve örnekleri verilmekte, öğrencilerin söylenen ifadeleri yazabilme kabiliyeti geliştirilmektedir.
+Öğrencilerin söylenen ifadeleri yazabilme kabiliyeti geliştirilmekte, cümle kuruluşları ve cümle örnekleri verilmektedir.
+Günlük hayatta sıkça kullanılan kelime ve ifadeler öğretilmekte, öğrencilerin bu kelime ve ifadeleri diyaloglarda kullanmaları sağlanmaktadır. İşlenen konuyla ilgili Arapça sorulmakta ve Arapça cevap verilmesi istenmektedir.
+Türkçe ve Arapça cümle yapıları hakkında bilgi verilmekte, basit Türkçe cümlelerin Arapçaya çevirileri yapılmaktadır.
+Öğrencinin sınıfta ve yaşadığı ortamda çok kullandığı Türkçe kelime, cümle ve ifadelerin Arapçaları öğretilmektedir.

Eğitim Konu Başlıkarı

Eğitim 3 Kurdan oluşmaktadır;
1.KUR: Başlangıç düzeyinde alfabedenbaşlamak üzere tüm derslere düzenli olarak devam eden bir kusiyer, Arapça yazı yeteneğini geliştirip temel gramer kurallarını öğrenecektir. Bunun yanında basit düzeyde günlük konuşma becerisini de geliştirmiş olacaktır.

2.KUR: Orta düzeye katılıp tamamlayan bir kursiyer Arapça metinleri okur, anlar ve Arapça yazabilir. Ayrıca kursiyer, bu dili konuşan bir yabancı ile rahat anlaşabilir.

3.KUR: Bu kuru tamamlayan bir kursiyer Arapça edebi, tarihi ve ticari metinleri okur, anlar ve yorumlayabilir.
· YÖKDİL Sınav formatına göre öğrenciler etkin bir şekilde hazırlanacaktır.
· Okuma
· Soru çözümü
· Teknikler
· Özgün denemeler


NOT:Kursumuzda memnuniyet odaklı bir öğretim sistemi uygulanmaktadır. Katılmak isteyen kursiyerlerimiz 1 ders katılarak karar verebilirler. Bu katılım için herhangi bir ücret talep edilmez.
Eğitimin İçeriği

Başlangıç/Genel seviyede Rus-Kiril alfabesini, Rusça'nın temel dil-gramer yapısını ve becerileri olarak(Konuşma-Dinlediğini Anlama- Okuma-Yazma-) faaliyetlerini kursiyerlere kazandırma amacı taşımaktadır.

Bununla birlikte eğitim programına katılan öğrencilerin bireysel gelişimleri takip edilerek ihtiyaç duyulması halinde 2.(Orta) ve 3.(ileri) seviye programa devam edebileceklerdir.

Eğitim Konu Başlıkları

Kiril Alfabesi: Okuma kuralları, vurgu, tonlama ve yazma
Türk-Kiril Alfabesi arasındaki farklar ve geçişler
İsimlerin cinsleri ve cinsiyet kavramı konuları
İyelik/Sahiplik zamiri ve arasındaki farklar
Sıfatlar ve hal zarfları
Fiillerin bütün yapısı ve kriterleri
Zaman kavramı ve hareket fiilleri
İsimlerin halleri
Metin ve diyalog tercümeleri
Diller arası tercüme farklılıklarındaki önemli ayrıntılar
Günlük hayatta sıkça kullanılan kelimeler, tanışma ve konuşma kalıpları
Niçin Farsça?

Dünyada yaşayan ve modern diller arasında yer alan Farsça bugün İran, Afganistan ve Tacikistan’ın resmi dilidir. Türkiye’nin bu ülkelerle Uluslar arası düzeyde stratejik ve siyasi ortaklıkları vardır. Ayrıca Türkiye İran’la sınır komşusudur. Gazneli ve Selçuklulardan başlayarak Türkler, yaklaşık 1000 yıldan beri Farsçayla tanışmaktadır. Bu dilin konuşulduğu aynı ve yakın coğrafyalarda bir arada bulunmamızdan dolayı Farsça, tarih ve edebiyatımızda önemli bir yer edinmiştir.
Günümüzde ise özellikle ticaret, turizm, uluslar arası ilişkiler, kültürel ilişkiler, Türkiye kütüphanelerinde bulunan Farsça eserlerin incelenmesi ve yurt dışındaki Türk tarih, edebiyat ve kültürüne dair Farsça eserlerden yararlanılması için ve benzeri konular bakımından Farsça öğrenmek Türkler için daha önemli bir hale gelmiştir.
Çoğu zaman dışarıdan veya üniversite içinden gelip Farsça kursunun olup olmadığını soran, Farsça öğrenmek istediklerini söyleyen ve arzusunda olanlar için Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezimizde Farsça kursu açmayı uygun gördük. Bu vesile ile Farsça öğrenmek isteyen gönüllüleri, günümüzde Farsça öğrenmenin gereğine inanları bu kursumuza bekler başarılar dileriz.Neler Öğreneceksiniz?

1. KUR:
Başlangıç düzeyinde alfabeden başlamak üzere tüm derslere düzenli olarak devam eden bir kursiyer modern metinleri okuyup anlama ve Farsça metin yazma yeteneği kazanır.
2. KUR:
Orta düzeye katılıp tamamlayan bir kursiyer Farsça metinleri okur, anlar ve Farsça yazabilir. Ayrıca Farsçayı rahat ve anlaşılır şekilde konuşmaya başlar.
3. KUR:
Bu kuru tamamlayan bir kursiyer Farsça edebi, tarihi ve ticari metinleri okur, anlar ve yorumlayabilir.
Programın Amacı:
Dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak, “bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar? ve nasıl kullanabilirim?” mantığıyla işleneceği bu eğitimde, katılımcıların bir firmanın dış ticaret departmanını yönetebilecek seviyeye gelmesi hedeflenmektedir.

Eğitimin İçeriği
Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi, başta işletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışanlar, öğrenciler, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmaları çalışanları, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile birlikte dış ticaret konusunda uzmanlaşmak isteyenlere; küreselleşen dünyada uluslararası ticarette meydana gelen önemli değişikliklerle birlikte, dünya ekonomisi ve küreselleşme, uluslar arası ticaret kuramı, Türkiye’nin ekonomik politikası ve gümrük tarifeleri, bölgesel ve ekonomik birleşmeler, Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri, Uluslar arası ekonomik ve mali kuruluşlar, ithalat ve ihracat mevzuatı, dış ticaret rejimi, gümrük kanunu ve kambiyo mevzuatı, dış ticaret işlemlerine destek veren kurum ve kuruluşlar, devlet yardımları ve teşvikler, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri, dış ticarette kullanılan belgeler, dış ticarette tedarik zinciri ve lojistik, dış ticaret uzmanlığı bilgi ve becerisi kazandıracak ve dış ticaret bilgilerini güncel tutma ve mesleki ilerleme sağlayacak özelliklere sahiptir.

Eğitim Konu Başlıkları

Dış Ticarete Giriş
Dış Ticaret İşlemlerinde Kullanılan Belgeler
Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms 2000 ve Incoterms 2010)
Dış Ticarette Ödeme Yöntemleri (Peşin, Mal Mukabili, Vesaik Mukabili, Kabul Kredili, Akreditif, BPO, vs)
İhracat Mevzuatı, İhracat Süreci
İthalat Mevzuatı, İthalat Süreci
Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları
Kambiyo Mevzuatı
Uluslararası Pazarlama Ve Müşteri Bulma Yöntemleri
Dış Ticarette Tedarik Zinciri ve Lojistik
İhracatta Devlet Destekleri

Dış Ticaret Eğitiminin Kazandıracakları:

Katılımcının günümüzün gözde mesleklerinden birine sahip olma
Bir firmanın tüm dış ticaret işlemlerini rahatlıkla yürütebilme
Dış ticaret firmasını uluslararası pazarlara açarak yeni müşteriler bulacak, satışlarınızı arttıracak yeteneğe sahip olma
Dış ticaret firmasının üretimde kullandığı hammaddeleri ya da yurtiçinde talep gören ürünleri uluslararası pazarlarda araştırıp uygun şartlarda ithal edebilme
Tüm dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize edip firmayı en düşük maliyetle en yüksek kârlılığa ulaştıracak vizyona ulaşma


Program Sonunda Katılımcılara Sağlanacak İmkanlar

Çalışma hayatında lazım olabilecek engin dış ticaret ders notları ve dokümanlar
Selçuk Üniversitesi onaylı Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Sertifikası
Mesleki tecrübe paylaşımı ve kariyer planlama desteği
Konya’da dış ticaret yapan firmalarla işbirliği ile iş tavsiyesi/yönlendirmesi verilmektedir.

Kimler Katılabilir?

Firmaların dış ticaret departmanında çalışmak isteyen
Kendi işini kurarak dış ticaret işi yapmak isteyen
Mevcut işinde dış ticaret yapmak ve departman oluşturmak isteyen yönetici ve firma sahipleri
Dış ticaret firmalarında çalışan ama uygulama konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ve kendilerini geliştirmek isteyen kişiler
Aldığı eğitimi bu alanda verilen en geçerli sertifika ile belgelendirmek isteyenler
Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul, Lisans ve Yükseklisans Öğrencileri
Ve bu alana ilgi duyan, herkes bu eğitimlere katılabilir.
NOT:Eğitimler en temel konulardan başladığı için katılımcılarda alt yapı şartı aranmaz.
Eğitim İçeriği
+ ATEX direktiflerine kısa bakış
+ Patlamadan Korunma Dokümanı (PKD) nasıl hazırlanır, örneklerle anlatımı
+ TS EN 60079-10-1 ve TS EN 60079-10-2 ye göre hesaplama yöntemleri
Eğitim İçeriği

*Sayı Sistemleri ve Mantık Devrelerin Kavratılması.
* PLC Donanımı (Siemens S7-1200) öğretilmesi.
* PLC’nin Çalışma & Programlama Mantığının kavratılması.
*TIA Portal ile S7-1200 Programlama Kurulumu ve çalışma mantığı.
* Ladder Programlama Dili tanıtılması.
* Bit Lojik Komutların kullanımı.
* Mühürleme Devreleri kullanımı.
* Set / Reset Komutları kullanımı.
* Dahili Kontak ve rölelerin öğretilmesi
* Pozitif & Negatif Kenar Tetikleme kullanımı.
* Zamanlayıcıların kullanımı.
* Sayıcıların kullanımı.
*Matematik işlem komutların kullanımı.
*Karşılaştırma komutların kullanımı.
*Kaydırma-Döndürme komutların kullanımı.
*Siemens S7-200 ve TIA Portal ile S7-1200 Programlama Örnekleri
* Uygulamalar (Siemens S7-1200 İle)
*SCADA sistemleri hakkında genel bilgi,
*Siemens KTP 700 HMI Donanımı
*TIA Portal yazılımının tanıtılması
*TIA Portal yazılımının menüleri hakkında genel bilgilerin verilmesi,
*TIA Portal ile Download, Upload işlemi, Basit HMI uygulamasının gerçekleştirilmesi ve PLC ile haberleşmenin sağlanması,
*Basit nesneler hakkında bilgi ve özellikleri
*Elementler grubu hakkında bilgi ve özellikleri
*Basit nesneler ve elementler grubu ile yapılabilecek örnek problemlerin çözümleri ve uygulamalarıEğitim Konu Başlıkları

Sayı Sistemleri ve Mantık Devreleri
*PLC Donanımı (Siemens S7-1200)
* PLC’nin Çalışma & Programlama Mantığı
*TIA Portal ile S7-1200 Programlama
* Ladder Programlama Dili
* Bit Lojik Komutları
* Mühürleme Devreleri
* Set / Reset Komutları
*Dahili Kontak ve Röleler.
*Pozitif & Negatif Kenar Tetikleme
*Zamanlayıcılar
*Sayıcılar
*Matematik işlem komutları
*Karşılaştırma komutları
*Kaydırma-Döndürme komutları
*Siemens S7-200 ve TIA Portal ile S7-1200 Programlama Örnekleri
*Uygulamalar (Siemens S7-1200 İle)
*SCADA sistemleri hakkında genel bilgi,
*Siemens KTP 700 HMI Donanımı
*TIA Portal yazılımının tanıtılması
*TIA Portal yazılımının menüleri hakkında genel bilgilerin verilmesi,
*TIA Portal ile Download, Upload işlemi,
*Basit HMI uygulamasının gerçekleştirilmesi ve PLC ile haberleşmenin sağlanması,
*Basit nesneler hakkında bilgi ve özellikleri
*Elementler grubu hakkında bilgi ve özellikleri
*Basit nesneler ve elementler grubu ile yapılabilecek örnek problemlerin çözümleri ve uygulamaları
Eğitim Detayları
Değişen rekabet koşulları ,etkin ve yenilikçi satış becerilerini geliştirmiş satış ekiplerine sahip işletmelere rekabette bir adım önde olma avantajı sağlamaktadır.Pazar payını artırmak, daha fazla satış yapmak ve sadık müşteri kitlesi yaratmak gibi amaçları olan işletmeler , etkin bir satış yönetimi stratejisine ihtiyaç duymaktadırlar.Bu stratejinin ilk adımı da kuşkusuz doğru yetkinliklere sahip bir satış ekibidir.

Satış teknikleri eğitimimizle ;
+ Doğru iletişim
+ Etkin dinleme
+ Doğru ürün sunumu
+ İkna teknikleri
+ Fayda analizi
+ Değişken satış stratejisi gibi yetkinliklere sahip satış ekipleri yaratılması amaçlanmıştır.

Eğitim Konu Başlıkları
+ Temel Kavramlar ve Tanımlar
+ Şirketlerde Satış ve Önemi
+ Satışın Aşamaları
  -Hazırlık
  -Ürün Bilgisi
  -Bilgi Toplama
  -Sunum
  -İkna
  -Satış Kapatma
+ Satışı Etkileyen Faktörler
+ Doğru Satış Yöntemleri
+ Agresif Satış
+ Satışta İletişim
+ Satışta Motivasyon
+ Satışta Heyecan ve Özgüven Yönetimi
Kurs alan bireyler Hasta kayıt kabul konusunda hem pratik hem teorik olarak eğitim alır ve hastanelerde yaygın olarak kullanılan hastane otomasyon sistemleri derslerini uygulamalı olarak alır.

Kursumuzda;
Hastanelerde hasta kabul görevlisi olarak çalışmak isteyenler tarafından alınması zorunlu olan bu kurs sonucunda başarılı olan kursiyerlere Selçuk Üniversitesi onaylı “Hasta Kabul Sekreterliği Eğitim Sertifikası” verilmektedir. Ayrıca eğitim sırasında kursiyerlere iş hayatında kendilerine fayda sağlayacak birçok eğitim verilmektedir. Eğitimlerin uygulamalı olması da sektörde deneyim – tecrübe eksikliği yaşayan bireylerin bu eksiklerini gidermesi adına önemlidir.Kursun Amacı:
Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir. Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

Hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel),
Sağlık ocağı,
Poliklinikler,
Kalp ve diyaliz merkezleri,
Fizik tedavi merkezleri,
Tüp bebek merkezleri,
Medikal marketlerde,
Eczanelerde,
Tıbbi laboratuarlar,
Tıp merkezleri v.b. yerlerde çalışabilirler.
Eğitim Konu Başlıkları
Bilgisayar, Temel Donanım Ve Programlarını Kullanmak / Bilgisayar Kullanma
Bilgisayarda Doküman Hazırlamak / Doküman Hazırlama
Sosyal Çevresi İle Etkili İletişim Kurmak / Sosyal Hayatta İletişim
İş Yerinde Etkili İletişim Kurmak / İş Hayatında İletişim
Randevu Ve Konuk Kabulü Programı Yapmak / Randevu Ve Konuk Kabulü
Problem Çözmek / Problem Çözme
Hasta Hizmetlerini Yürütmek / Hasta Hizmetleri
Tedavi Hizmetlerini İzlemek / Tedavi Hizmetleri
Tıbbi Arşivleme Yapmak / Tıbbi Arşivleme


Kimler Katılabilir?
Lise mezunu herkes katılabilir.Gerekli Evraklar
Nüfus cüzdanı fotokopisi
En son mezun olduğu okul diploma fotokopisi/aslı
Kesin kayıt formu(Merkezimizde doldurulacak)
Dekont (Worldkart ile merkezimizde 10 taksite kadar vade farksız çekim yapılabilir)
Eğitim İçeriği

Yeryüzünde ve Türkiye’de bulunan enerji Kaynakları
Enerji kaynaklarından Elektrik Üretimi ve Yatırım Fırsatları
Elektrik Santrallerinin İncelenmesi
Yenilenebilir Enerji Elektrik Santrallerinin İncelenmesi
Proje Geliştirme, Finansal Değerlendirme ve Kredilendirme Alternatifleri
Güneş Enerjisi Elektrik Santrallerinin İncelenmesi ve projelendirilmesi
Güneş Enerjisi Elektrik Santrallerinin kurulumu
Güneş Enerjisi Elektrik Santrallinin aktif edilmesi off grid ve on grid sistem bağlantıları
Güneş Enerjisi Elektrik Santralli için gerekli mevzuatı.
Eğitim Konu Başlıkları

Enerji Kaynakları, bu enerji kaynaklarından Elektrik Üretimi Elektrik Enerji Üretiminde Kullanılan Kaynaklar
Hidrolik Kaynaklar
Termik Kaynaklar
Nükleer Kaynaklar
Rüzgâr Enerjisi
Güneş Enerjisi
Jeotermal Enerji
Gelgit Enerjisi

Yenilenebilir Enerji Elektrik Santrallerinin İncelenmesi
Rüzgar enerjisi Elektrik Santralleri
Güneş enerjisi Elektrik Santralleri
Jeotermal enerji Elektrik Santralleri
Hidroelektrik enerji Elektrik Santralleri

Güneş Enerjisi Elektrik Santralleri
Güneş Enerjisi Genel Eğitimi
a- Temel Elektik ve Elektronik Bilgi
b- Fotovoltaik Bilgi ve PV Teknolojisi
c- Temel PV Terimler ve Kavramlar
d- PV Modül Üretimi
Güneş Enerjisi Ön Fizibilite
a- Saha uygulamaları
b- Çatı uygulamaları
c- Alan düzenleme ve lokasyon çalışmaları
d- PV Modül Konstrüksiyon hesapları
e- İnşaat ve Montaj

Teknik Eğitim
a- Panel seçimi ve panel üreticisi analizi
b- İnverter Seçimi ve uygulama örneklerinin incelenmesi
c- Pano ve kablolama hesapları
d- Projelendirme
e- TEDAŞ onaylı proje okuma ve analiz
f- Proje örnekleri inceleme
g- Uzaktan İzleme

Güneş Enerjisi idari süreçler
a- Lisanssız Elektrik Üretimi
b- Lisanslı Elektrik Üretimi
c- Lisanssız Elektrik Üretimi Başvuru Onay süreçleri
d- 50 kW Tip Şartname İnceleme başvuru onay süreci
e- İlgili Kanun ve Yönetmelikler

Güneş Enerjisi Maliyet Analizi
a- Şebekeden Bağımsız (Off-Grid) Sistemler
I- Akümülatör seçimi
II- Akü Şarj Kontrol devreleri
b- Şebeke Bağlantılı (On-Grid) Sistemler
c- Hibrid Sistemler
d- Güneş Takip İzlemeli Sistemler
e- Panel, İnverter, Konstrüksiyon ve şalt malzeme tedarikçi seçimleri

UYGULAMALI EĞİTİM
a- TEDAŞ tarafından kabulü yapılmış GES saha gezisi
b- TBMYO Hibrid inverter uygulamasının incelenmesi
c- Off-Grid Uygulama
d- İş Güvenliği

Kimler Katılabilir?

Elektrik – Elektronik teknolojisi alanında hizmet veren tüm çalışanlar
Mühendisler, teknikerler, teknisyenler, yatırımcılar, pazarlamacılar, eğitimciler ve konu ile ilgili profesyoneller, amatörler

Not - 1: Kurs Ücretini nakit olarak ödemek isteyen kursiyerlerimiz IBAN NO TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19 nolu Vakıfbank hesabımıza yatırırken Kursiyer Adı-Soyadı, TC No ve Kurs Adı belirterek dekontu selcuksem@selcuk.edu.tr adresine göndermesi gerekmektedir.


Not - 2: Eğitim için şehir dışından gelecek kursiyerlerimiz için S.Ü. kampüs sahası içerisinde Uygulama Oteli tercih edilebilir.

Not - 3: Eğitmen hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Buraya Tıklayın
Eğitim İçeriği

Tüm konular detaylı bir biçimde ele alınacak ve çözüm teknikleri ile konu bilgisi birleştirilerek çalışma sürdürülecektir. Tecrübeli eğitici kadrosu ve üniversite uzmanlığının ortak noktası olarak bu hazırlık kursumuza tüm öğrencilerimizi bekleriz.

Eğitim Konu Başlıkları

1) Matematik

2) Geometri

3) Türkçe

4) Tarih

5) Coğrafya

6) Vatandaşlık

7) Sayısal Mantık

8) Sözel Mantık

Kimler Katılabilir:

Lisans Öğrencileri ve Mezunları
Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf ve 2. Sınıf Öğrencileri
Ön Lisans 1. Sınıf, 2. Sınıf ve Mezunları
Açık Öğretim Öğrenci ve Mezunları
Kurs İçeriği
TOEF-IBT Sınavında Ölçülen Dört Temel Beceri;
+ Okuma,
+ Dinleme,
+ Yazma,
+ Konuşma alanlarında kapsamlı çalışmalar yapılacaktır.

Kurs Konu Başlıkları
+ Temel TOEFL gramer,
+ Okuma becerileri,
+ Dinleme stratejileri,
+ Konuşma soru tiplerine yönelik çalışma,
+ TOEFL-IBT Essay (Independent ve Integrated Essay) yazma teknikleri,
+ Özgün görsel materyal çalışmaları

Kimler Katılabilir?
Intermediate ve Pre-Intermediate seviyesindeki herkes katılabilir.

NOT-1: Kurs dokümanları tüm kursiyerlerimize ücretsiz verilecektir.
NOT-2: Kurs kontenjanımız maksimum 15 kişidir.
Kurs Detayları
3 farklı kaynak kullanılarak Sayısal ve Sözel soruları çözdürülecektir.
Haftalık ders çalışma notları üzerinden konular anlatılacaktır.
Matematik ve Geometrinin bütün konuları anlatılacak. Bu konularla alakalı soru çözülecektir.
Türkçe mantık sorularında tablo oluşturma teknikleri ve yöntemleri üzerinde durularak kursiyere pratikik kazandırılacaktır.
Programda çıkmış soruların çözümü ve test çözüm tekniklerinin geliştirilmesi ele alınacaktır.
Kursiyerlerin eksiklikleri tespit edilerek çıkmış sorular üzerinden eksiklikleri tamamlanacaktır.
Sınav formatında kursiyerlere haftalık deneme yapılacaktır.
Kursiyerlerin çözemediği tüm sorular çözülecektir

ÖNEMLİ UYARI:Kursumuz %70 oranında soru çözümü şeklinde işlenecek olup kursiyerlerin pratik kazanmalarını hedeflemektedir. Kursun %30'lik kısmı ise Pazar günleri çözülen denemelerde kursiyerlerin yoğun olarak yaptığı yanlışlar üzerinde konu anlatımına kısaca değinilecektir.
MATEMATİK
Temel Kavramlar
Bölme-Bölünebilme
Ekok-Ebob
Rasyonel Sayılar
Üslü ve Köklü Sayılar
Eşitsizlikler
Çarpanlara Ayırma
Oran-Orantı
Problemler
Kümeler
Fonksiyonlar
İşlem ve Modüler Aritmetik
Permütasyon, Kombinasyon ve Olasılık

GEOMETRİ
Temel Geometrik Kavramlar
Üçgenler
Çokgenler
Çember ve Daire
Katı Cisimler
Analitik Geometri

GENEL YETENEK
Sayısal Yetenek
Tablo Okuma
Grafik Yorumlama
Mantıksal Akıl Yürütme

Notlar:
1- Kurs %60 soru çözüm teknikleri üzerinden işlenecektir.
2- %40 oranında konu anlatımı olacaktır.
3- Tüm dokümanlar Merkezimiz tarafından ücretsiz verilecektir.
4- Haftalık deneme çözülecek  ve çözümleri anlatılacaktır.


Kimler Katılabilir?
Meslek Yüksekokulu öğrenci ve mezunları ile açıköğretim öğrenci ve mezunları katılabilir.
Eğitimin İçeriği

Eğitim süresince ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu YDS sınavına yönelik bir çalışma programı uygulanacaktır. Bu sınava yönelik strateji ve analiz yöntemleri öğretilerek kursiyerlerin başarılı olması için gayret edilecektir.

Eğitim Konu Başlıkları

Kelime Çalışmaları
Bağlaç Çalışmaları
Makale ve Haber Okumaları
Paragraf Soru Analizleri
Cümle Tamamlama-Paragraf Tamamlama vb. Soru Çözüm Teknikleri
Yds Deneme Soru Analizleri
Yds Çıkmış Soru Analizleri
Çeviri Teknikleri