Konya Selçuklu Coder Bilişim Akademisi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Coder Bilişim Akademisi

selçuklu, KONYA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Linux Kursu , Unity Kursu , SQL Kursu , CCNA Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , ASP Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , HTML5 Kursu , C# Kursu , MVC Kursu , C++ Kursu , Certified Ethical Hacker Kursu , Siber Güvenlik Kursu , Uzaktan Eğitim Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Coder Bilişim Akademisi, KONYA SELÇUKLU ve civarında hizmet vermekte olup 11.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KONYA ilinde hizmet veren 360 kurs/özel ders verenden 42 . sıradadır. Başta Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme olmak üzere 15 farklı kurs/özel ders vermektedir. Coder Bilişim Akademisi, 17 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2000 yılından bu yana bilişim sektöründe faal olan ekibimizle eğitim sektörüne de girerek, bilişim sektöründe aranan uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Coder® Bilişim Akademisi, Microsoft, Oracle, Adobe, VMware başta olmak üzere bir çok vendorun eğitimlerini alanında uzman ve uzmanlıklarını sertifikaları ile kanıtlamış danışmanları ile vermektedir. Katıldıkları kurs programlarından başarı ile mezun olan kursiyerlerimiz vendorların sınavlarında da başarı göstererek dünya çapında geçerliliği olan bir çok sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Bugüne dek onlarca kursiyerimiz mezun olduğu alanlarda iş imkanı bularak kariyerlerine bu alanda devam etmektedirler.

Fotoğraflar
Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi Coder Bilişim Akademisi


Verilen Kursların Ayrıntıları
Linux Kursu
Temel Linux kursu ile Linux işletim sistemleri dünyasında ilk adımınızı atacak temel linux bilgi tecrübesi edineceksiniz. Kurs süresince dizin yapısı, Shell, temel komutlar, editörler, dosya dizin işlemleri, piping, FTP, SCP ve Shell script yazmak gibi orta ve ileri seviyede bir çok konuyuda öğreneceksiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
Unity 3d Oyun Geliştirme Kursu
Unity 3D ile 3 boyutlu oyunlar geliştirebilirsiniz. Geliştirdiğiniz oyunları mobile platformlardan web'e hatta oyun konsollarına kadar deploy edebilirsiniz
www.coder.com.tr
Microsoft SQL Server Sorgulama Uzaktan Eğitim Kursu
Microsoft SQL Server 'a genel bir bakış ardından veri tabanı ve ögelerinin (tablo, view, triger, stored procedure) oluşturulması ve T-SQL sorgulama konuları anlatılacaktır
Detaylar; www.coder.com.tr
Cisco Certified Network Associate Uzaktan Eğitim Kursu
CCNA'in ilk modüleri olan ICND-1 ve ICND-2 konuları anlatılmaktadır. Network temelleri, OSI katmanları, DNS, DHCP, LAN kavramı, NIC ve kablo standartları, kullanım alanlarının tespiti, Router, WAN, VLAN, NAT, VPN ve daha bir çok konuda detaylı bilgi içerir. Ayrıca Cisco CCNA sınavı için hazırlık ve bonus konular ile içerik zenginleştirilmiştir.
Detaylar; www.coder.com.tr
Microsoft Yazılım Uzmanlığı Kursu
Bu kurs en çok talep gören 4 farklı kursumuzun birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir paket eğitimdir. Bu kurs paketini alarak veritabanı etkileşimli masaüstü ve web uygulamaları geliştirmeyi öğreneceksiniz. Yanı sıra MSSQL de daha verimli sorgular yapabilecek, mobil uyumlu responsive sayfalar tasarlayabileceksiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
Java Programlama Kursu
Java programlama kursu ile programlamaya ilk adımınızı atıp nesne yönelimli programlama konularına kadar orta ve ileri seviye programlama öğrenebilirsiniz
Detaylar; www.coder.com.tr
ASP.NET Core MVC 6 Uzaktan Eğitim Kursu
Bu kurs ile .NET ve .NET Core üzerinde MVC 6 ile web uygulamaları geliştirme becerinizi temelden başlayarak ileri seviyelere çıkarabilirsiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu
Bu kursta XAMARIN kullanarak IOS, Android, Windows Phone, Smart TV ve daha bir çok platforma uygulama geliştirmeyi öğreneceksiniz. XAMARIN ile geliştirdiğiniz kodlar tüm platformlarda ortak kullanılarak, %100 native uygulama geliştirilmektedir. Artık Android için Java, IOS için swift dillerini öğrenmeden yalnızca C# kullanarak XAMARIN ile Visual Studio nun gelişmiş özelliklerinden faydalanarak uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
HTML5, CSS3, JQuery Ve Bootstrap Uzaktan Eğitim Kursu
Bu kursta HTML temellerini HTML5 yeniliklerini CSS3 ile tasarımlarınızı biçimlendirmeyi, JavaScript ve jQuery ile istemci taraflı kodlamayı öğreneceksiniz.
Detaylar; ww.coder.com.tr
C# Programlama Kursu
Bu kurs C# dilini ve .NET çatısı altında Windows uygulamaları geliştirmeyi öğretir. Kurs boyunca C# program yapısı, dil söz dizimi, nesne yönelimli programlama ve detayların uygulanması, veri tabanı erişimi, asenkron işlemler, uzak veriyi kullanma gibi konulara değinilerek Windows uygulama geliştirme için bilgi ve tecrübe aktarılmaktadır.
Detaylar; www.coder.com.tr
ASP.NET Core MVC 6 Uzaktan Eğitim Kursu
Bu kurs ile .NET ve .NET Core üzerinde MVC 6 ile web uygulamaları geliştirme becerinizi temelden başlayarak ileri seviyelere çıkarabilirsiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
C++ Programlama Kursu
C++ programlama kursu ile algoritma ve C++ ile nesne yönelimli programlama öğrenin
Detaylar; www.coder.com.tr
Certified Ethical Hacker Kursu
Certified Ethical Hacker (CEH) kursu bilişim dünyasının suçluları olan hacker 'lar ile aynı bilgi ve tecrübeye sahip güvenlik uzmanları yetiştirmeyi hedefler. Bu eğitim ile Hackerların saldırı yöntemlerini ve saldırı sırasında kullandıkları araçları öğrenerek sorumlu olduğunuz sistemi nasıl koruyacağınızı öğreneceksiniz.
Detaylar; www.coder.com.tr
Son yıllarda popülerliği oldukça artan uzaktan eğitim ve bilindik sınıfta yüz yüze eğitim hakkında bilgi vermek istedik.

Öncelikle her iki eğitim yönteminide açıklayarak başlayalım

Yüz yüze eğitim : Öğrenci ve eğitmenin aynı fiziki ortamda (sınıf) bulunduğu eğtim şeklidir.

Uzaktan Eğitim : Eğitmen ve öğrencilerin farklı lokasyonlarda olduğu internet üzerinden farklı yazılımlar ile yapılan eğitim yöntemidir. Uzaktan eğitim 2 ana başlıkla ile incelenebilir

Online Eğitim : Derslerin internet üzerinden canlı olarak verildiği yöntemdir. Eğitimci ve öğrenci aynı anda derse bağlanır ve sesli, görüntülü, yazılım iletişim mümkündür.
OfflineEğitim : Dersler daha önceden hazırlanmıştır. Öğrenci istediği zaman derse bağlanıp izleyebilir. Etkileşim olabilir fakat karşısında canlı bir eğitmen yoktur.
Şunu bilmeliyiz ki gelişen teknoloji ile birlikte her gün bir öncekinden daha iyisi ortaya çıkıyor. Bu yüzden mükemmel eğitim yöntemi diye bir şey yoktur. Fakat öncekine göre daha iyi yada daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim senaryolarını inceleyerek devam edelim.

Ahmet Bircan
Ahmet Bircan
MCT
Özellikle bilişim alanında öğrenme dersten sonra ki çabalarınız ile gerçekleşir
İster uzaktan eğitim ister sınıfta eğitim alın farketmez. Çünkü eğitim sırasında sizlere bilgi ve tecrübeler aktarılmaya çalışılır. Siz dersten sonra ne kadar çok çaba gösterirseniz o kadar çok öğrenebilirsiniz. Bence öğrenmenin en temel kurallarından birisi tecrübe etmektir.

Sınıfta eğitim senaryosu
Bu senaryoda öğrencimiz kurs almak üzere belli gün ve saatlerde kurs merkezine gitmektedir. Genellikle günde 3 ila 6 saat arası ders işlenmektedir. Eğitimin belirli bir süresi vardır. Bu süre sonunda eğitimini tamamlamış olur. Eğitim tamamlandıktan sonra aynı eğitimde unuttuğu kısımları tekrar edebilme imkanı yoktur. Hatta çoğu durumda eğitim aldığı kurs ile ilişkisi sona erdiğinden sorularını da soramayacaktır. Bu durumda öğrenme kurs süresini çok iyi değerlendirmelidir. Kurs bittiğinde öğrenme desteği de sona erecektir.

Uzaktan eğitim senaryosu
Uzaktan eğitim yöntemi ile kurs alınması durumunda ise derslere uzaktan eğitim şeklinde katılacağından bir bilgisayar ve internet bağlantısı olması yeterlidir. Her hangi bir zaman diliminde olması gerektiği bir mekan yoktur. Dilediği her yerden ders alabilmektedir. Teknoloji sayesinde sınıfta eğitimde ki tüm avantajlara sahip olacaktır. Canlı eğitimlerin verildiği uzaktan eğitim platformunda eğitmenine ders sırasında sesli yada yazılı şekilde sorularını sorabilir hatta eğitmen öğrencinin bilgisayarına bağlanıp uygulama sorunlarında yardımcı olabilir. Canlı eğitimi kaçırsada video kayıtlarından eksiğini tamamlayabilir. Offline olarak izlediği ders videosunda aklına takılan bir konuyu tartişma platformundan eğitmenine ve sınıf arkadaşlarına sorup cevap alabilir. Öğrenme belirli bir zaman dilimine bağlı olmayacaktır. Kurs bitsede belli bir süre tartışma forumlarını kullanabilecek hatta videoları bilgisayarına indirip istediği kadar tekrar edebilecektir.

Genel olarak her iki senaryomuzda incelendiğinde :

Yüz yüze eğitim yöntemi

Eğitim gün ve saatlerinde eğitim yerinde olmak zorunlu
Kaçırılan dersler ancak kursun insiyatifinde ek ders yapılırsa tekrar edilebilir
Kursun tekrarı mümkün değildir
Uzaktan eğitim yöntemi

Eğitim gün ve saatinde canlı derse internet bağlantısı olan her yerden katılınablir
Kaçırılan derler videolardan tekrar izlenebilir
Derslerin hatta tüm kursun tekrarı videolar sayesinde mümkündür
Tartışma platformlarında diğer öğrenciler ve eğitmen ile tartışmalar yapılabilir
Bildiğiniz üzere Coder Bilişim Akademisi yıllardır hem sınıfta hem uzaktan eğitim yöntemleri ile eğitimler vermekte. Ülkemizde bir çok üniversite de uzaktan eğitim yöntemi ile dersler vermeye başladı. Dünya da gelişmiş ülkelere baktığımızda özellikle bilişim sektöründe eğitimler için zaman, mekan bağımsızlığı ve daha düşük maliyetler söz konusu olduğundan uzaktan eğitimler daha çok tercih edilmekte.Peki Coder Akademi sizlere uzaktan eğitim kurslarında ne gibi imkanlar sunuyor.

Katıldığınız kursları alanında uzman, piyasa deneyimi olan ve eğitim konusunda kendisini kanıtlamış sertifikalı eğitmenler alırsınız
Uzaktan eğitimlerimiz belli gün ve saatlerde canlı olarak verilmekte
Canlı eğitimler sırasında eğitmeniniz ile sesli, yazılı ve görüntülü iletişim kurabilirsiniz
Uygulamalarınızda bir sorun yaşarsanız sizin izniniz ile eğitmeniniz pc nize bağlanıp yardımcı olabilir
Eğitimi yalnızca teorik olarak değil ağırlıklı uygulamalı alırsınız
Canlı eğitimlerin kayıtlarını bir gün sonrasında uzaktan eğitim portalından izlemeye başlayabilirsiniz
Tartışma platformumuzdan sınıf arkadaşlarınız ve eğitmeniniz ile ders konuları üzerinde tartışabilirsiniz.
Eğitiminiz bittikten sonra bile ders uygulamaları, videolar ve tartışma platformuna erişebilirsiniz
Videoları ve ders dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
Gerek üniversite etkinliklerinde gerekse sosyal medya platformlarında sıklıkla karşılaştığımız “youtube gibi video paylaşım sitelerinden de öğreniriz uzaktan eğitim ile aynı…” şeklinde ifadeler ile karşılaşmaktayız. Yazımızın başından bu yana anlattığımız gibi uzaktan eğitim demek videolardan dersi izlemek değildir.