Konya Selçuklu Sümeyye Barbaros

Bu kursu paylaş
0 Yorum

sümeyye  barbaros

selçuklu, KONYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu , Boks Kursu , Kickboks Kursu , Muay Thai Kursu , Wushu Kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
sümeyye barbaros, KONYA SELÇUKLU ve civarında hizmet vermekte olup 01.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KONYA ilinde hizmet veren 332 kurs/özel ders verenden 24 . sıradadır. Başta Wushu Kursu olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. sümeyye barbaros, 10 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
beden eğitimi öğretmeniyim.atama bekliyorum.ben dünya üçüncüsü wushudan milli sporcuyum.ayrıca kickboks muaythai dende üç milli belğen ve sporcuyum ayrıca boks ve tekwandoda türkiye derecelerim  vardır.türkiyede beş dalda yarışan ve madalya alan tek sporcuyum .konyada okullarda veya spor kulüplerinde özel ders veririm .selamlar sevgiler


Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Boks Nedir?

Boks, iki kişinin hakem gözetiminde karşılıklı yumruklaşarak; her kafaya vurduklarında tek puan topladıkları spor müsabakasıdır. Belden aşağıya ve enseye vurmak, sporcunun kendi etrafında 360 derece dönmesi, avuç içi (eldivenin beyaz boyalı bölgesi harici) vurmak, ses çıkarmak uyarı almasına neden olur, üç uyarı bir ihtar (-1 puan) alınmasına neden olur. Amatör boksörler 227 gr ağırlığında, profesyonel boksörler ise ağırlığı 170-283 gr arasında değişen eldivenler kullanırlar.

Boksta rauntlar gong sesi ile başlayıp yine aynı sesle bitirilirler. Raunt süreleri amatör karşılaşmalarında 2 dakikalık 5 raunt ile sonlandırılırken, profesyonel karşılaşmalarda ise 3 dakikalık 15 raunt ile sonlandırılmaktadır.
Oyun içinde dirsek, kafa, başın arka kısmı ve ense, omuzlarla itmek, belden aşağıya vurmak ve belden aşağıyı kavrayarak hareket kısıtlaması yaşatmak ve böbreklere vurmak yasaktır. Aynı zamanda yere düşmüş kalkmak üzere olan oyuncuya tekrar vurmak yasak olup, rakibi onun ayağa kalkmasını beklemek zorundadır. Oyun sırasında yere oturmak, çelme takmak ve rakibi tutarak vurmak da yasaktır. Karşılaşma sırasında o heyecanla konuşmakta yasaktır. Hakem eşliğinde yapılan karşılaşmalarda aldığı darbe ile düşen rakibe hakime ona kadar saymaktadır. Yere düşen boksör bu süre zarfında yerden kalkarsa, oyuna devam edebilir eğer o süre içerisinde kalkmazsa nakavtla yere düşen oyuncu yenik sayılmaktadır. Boks karşılaşmaları uzman doktorlar eşliğinde yapılmaktadır. Oyun içinde aldığı darbeler sonucu rakibin oyuna devam edip edemeyeceğine, yapılan muayeneler ile doktor bir hüküm verebilmektedir. Her boksörün maç esnasında iki yardımcısı bulunabilmekte fakat karşılaşma sırasında yardım edememektedirler.

Boksta, karşılaşmalar sırasında izleyen hakemlerce yapılan puanlama sistemi bulunmaktadır. En çok puan alan raunt sonunda oyunu kazanmaktadır. Puanlamaya kalmadan nakavt haricinde galibiyeti belirleyen birkaç etmen daha bulunmaktadır. Bunların arasında hükmen galibiyet, abondene, diskalifiye ve hakem kararı bulunmaktadır. Hükmen galibiyet, herhangi bir sebep nedeni ile rakibin ringe çıkamamasından kaynaklı bir galibiyettir. Abondene, karşılaşma sırasında boksörün ya da yardımcısının rakibin üstünlüğünü kabul etmesi sonucu oluşan galibiyettir. Hakem kararı, boksörün maça devam edemeyeceğine karar vermesi sonucu oluşan galibiyetken, diskalifiye ise boksörlerden birinin kural ihlali yapması sonucu karşı tarafa verilen galibiyettir. Boks maçları sağlığa zararlı olmasına rağmen yapılan ve aynı zamanda heyecanla takip edilen spor dalları arasında bulunmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDUM .ÜÇ DALDA MİLLİ SPORCUYUM VE TÜRKİYEDE BEŞ DALDA YARIŞAN TEK SPORCUYUM VE EĞİTİCİSİYİM .BEDEN ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM.ATAMA BEKLİYORUM.ÖĞRETMENLİK ÇIKASAYA KADAR ÖZEL OKULLARDA VE KLÜPLERDE ÖZEL DERS VERMEK İSTİYORUM