Malatya Merkez Elvan Kara

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Elvan Kara

merkez, MALATYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Özel Anaokulu Kursu , Özel ilkokul Kursu , Özel Ortaokul Kursu , Özel Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Elvan Kara, MALATYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MALATYA ilinde hizmet veren 89 kurs/özel ders verenden 35 . sıradadır. Başta Özel ilkokul olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Elvan Kara, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İnönü Üniversitesi,  sınıf ögretmenliginden mezunum. Ortalamam 3.40 . Gazi ilkokulunda ve Rahmi Akinci ilkogretim okulunda stajerlik yaptim. Cocuk psikolojisi uzerine  üniversitetede amotör olarak birçok calisma yaptim. Alanimda kendimi gelistirtigimi ve günümüz sınıf ögretmenlerinden daha iyi bir sekilde çagımızın egitimini verebilecek düzeyde kendimi yetistirdim.


Özel Anaokulu Nedir?

İlk öğretim çağına gelmemiş 0-6 yaş grubundaki çocukların bir arada olabildikleri bakım, oyun ve eğitim yeri. Anaokulları, çocukları okul düzenine hazırlayan, okul öncesi bilgi ve görgülerin öğretildiği yerdir.

Bu okulların denetimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olanlara ana okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı olanlara ise çocuk evi ismi verilmektedir. Bu okulların her ikisi ilkokul öncesi eğitim vermektedir.

Kanunlara göre, ana okullarında çalışan yönetici ve öğretmenlerin yüksek öğrenim görme şartı vardır. Kurucular için ise, böyle bir şart yoktur.

Yapılan son 1989-90 istatistiklerine göre, ana okullarından 0-6 yaş grubundaki çocuklardan yüzde 1’i, 3-6 yaş grubundaki çocukların ise yüzde 2’si faydalanabilmektedir

Özel ilkokul Nedir?

Zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çocukların temel eğitim ve öğretimini sağlamak üzere devletçe açılan ya da açılmasına izin verilen dört yıllık okul.