Manisa Merkez Emir Ayhan Yılmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emir Ayhan Yılmaz

merkez, MANİSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bootstrap Kursu , Kodlama Kursu , Objective C Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , PHP Kursu , ASP Kursu , Delphi Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , HTML5 Kursu , CSS3 Kursu , JQuery Kursu , C# Kursu , MVC Kursu , C Kursu , C++ Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emir Ayhan Yılmaz, MANİSA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 10.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MANİSA ilinde hizmet veren 136 kurs/özel ders verenden 49 . sıradadır. Başta Kodlama olmak üzere 18 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emir Ayhan Yılmaz, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Manisa'da Organize Sanayi bölgesine ait özel bir meslek lisesinde okumaktayım. Okulda bana gelen bir çok bilgi sayesinde öğrencilere daha iyi hizmet verebiliiyorum. Normalde kurs ücretleri tavan yapmış durumda. Hem uygun fiyata kurs veriyorum hem de kodlamayı yaymış olauyorum. Benim için manevi bir rahatlıkta olmuş olacaktır. Öğrenci olduğum için bilgilerim taze ama kuvvetli. 2 adet Robot yarışmasında 2.lik ve 1.lik ödülüm var. Firmalara başvuru yaptığım 3 adet büyük projem var. 12 Derste kursiyere kodlama eğitimini vermiş oluyorum.


Bootstrap Nedir?

Bootstrap,Twitter'ın Apache 2 lisansıyla açık kaynak yaptığı CSS,HTML araç kiti. CSS tarafından LESS'i kullanıyor.CSS ve JS hazır halde bulunuyor. Bootstrap ile CSS'ye tam anlamıyla hakim olabilirsiniz. Bootstrap ile oluşturulmak istenen projeler için özel olarak tasarlanmış JQuery eklentileri vardır.

Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).
Verilen Kursların Ayrıntıları
Arduino hayatın pek çok yerinde kullanılan ve yapılması zor olan elektronik aletlerin yapılmasında yardımcı olacak kolay bir mikrodenetleyicidir. Bu arduino ile robot, saat, gaz alarmı, toprak nem sensörü vb. kullanılabiliyor. Kursiyer arduino yu öğrendikten sonra fark edecek ki meğersem hayatın temelinde bu kartlar yaşıyormuş. Normalde Kurs fiyatları tavan durumda. Ama ben de durum farklı internet üzerinden de ders veriyorum. Öğrenci olduğum için bilgilerim taze ama kuvvetlidir. robot yarışmalarında derecelerim var.
-