Manisa Turgutlu Yasemin Yildiz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasemin Yildiz

turgutlu, MANİSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasemin Yildiz, MANİSA TURGUTLU ve civarında hizmet vermekte olup 25.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MANİSA ilinde hizmet veren 144 kurs/özel ders verenden 36 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasemin Yildiz, 3 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10yıllık öğretmenlik hayatımda edindiğim tecrübeyle şunu rahatlıkla söyleyebilirim : matematik çok kolay zevkli bir ders ogrendikce daha da zevkli hale geliyor.Bir cümleye matematik yüzünden şöyle oldu yerine matematik sayesinde buralara geldim demek isteyen 7den 70e tüm yaş gruplarını,bütün sınavlara hazırlıkları derse bekliyorum.ilk tanıtım dersi ücretsiz.

Fotoğraflar

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları